Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kilka nowych pomysłów na karierę, o których mogłeś nie słyszeć

53 856  
115   7  
Potrzeba matką wynalazków, tak samo jest z nowymi zawodami. Spryt, wyobraźnia i wyczucie niszy na rynku sprawiają, że ci ludzie doskonale trafiają w potrzeby swoich klientów i co najważniejsze nie mają konkurencji, dzięki czemu mogą dobrze zarobić.

#1. Dawca wstrząsów elektrycznych

Szukasz nowych bodźców? Udaj się do Meksyku i rozejrzyj za facetami taszczącymi przy sobie „caja togues” – pudełka na baterie, które wywołują wstrząsy elektryczne. Kręcą się oni koło pubów i nocnych klubów, bo gdy niektórzy uważają, że dzięki pudełku można szybo wytrzeźwieć, to inni – spragnieni wrażeń – mają jedynie ochotę na małą dawkę emocji.

#2. Sprzątacz

Nikt nie chce mieć w szafie duchów, ale skoro nie można zadzwonić po Pogromców Duchów, sprzątacze także się nadadzą. Sesja obejmuje wypytanie mieszkańca o dom, o stosunek do niego i o niezwykłe doświadczenia z nim związane. Następnie sprzątacz sprawdza wszystkie pokoje, wskazuje na ewentualną obecność złych duchów i pomaga mieszkańcowi połączyć się z nimi, by mogły w końcu odejść w spokoju.

#3. Stacz kolejkowy

Za około 36 dolców na godzinę stacz kolejkowy poczeka za ciebie w długim ogonku, którego sam widok może przerazić. Nieważne, czy czekasz na nowego iPhone’a czy na wyrok Najwyższego Sądu, ktoś odwali za ciebie brudną robotę.

#4. Organizator bagażu dziecięcego na obóz letni

Jeśli imasz ochotę na gruby szmal, lepiej zacznij pakować! Bogate mamuśki zapłacą nawet 1000 dolarów zawodowym „organizatorom” za spakowanie ciuchów ich dzieciaków na obóz.

#5. Ludzki rekwizyt

Istnieje grupa wyjątkowych koczowników, którzy za niewielkie pieniądze mieszkają w luksusowych domach wystawionych na sprzedaż. Domy te muszą pozostać w nienagannym stanie przez cały czas, na wypadek gdyby kupujący chciał się po nich rozejrzeć. Na ten czas rodzinka musi szybko zniknąć.

#6. Łowca węży

Jad węży jest wykorzystywany do produkcji leków na wszelkiego rodzaju choroby, ale pozyskanie go nie jest łatwym zadaniem. Łowca własnymi rękami delikatnie otwiera pysk węża i wyciska z zębów jadowych truciznę. Ken Darnell, łowca węży z Alabamy, powiedział NPR, że „jedyna różnica pomiędzy mną a producentami czegokolwiek innego jest taka, że tutaj środki produkcji mogą cię zabić… i chcą”.

#7. Zawodowy żałobnik

Pogrzeby pełne dramatyzmu są na Tajwanie bardzo ważne. Tak ważne, że bogacze, którzy kogoś stracili, mogą zatrudnić zawodowych żałobników, aby ci płakali, śpiewali i czołgali się po ziemi, wylewając żal z powodu tych, co odeszli.

#8. Zawodowy autostopowicz

Dżakarta w Indonezji to szósta pod względem wielkości metropolia na świecie. Z pewnością jest tam sporo korków, ale niestety nie ma odpowiedniej infrastruktury dostosowanej do ogromnej liczby samochodów. Istnieją jednak strefy „trzy w jednym”, które działają trochę jak pasy dla pojazdów z wieloma pasażerami. Ludzie zarabiają pieniądze na tym, że są podwożeni, dzięki czemu spieszący się kierowcy mogą szybciej dojechać tam, gdzie chcą.

#9. Zawodowa druhna

Zawsze druhną i nigdy panną młodą? Właściwie to można na tym zarobić. Kobiety, które nie znają wystarczającej liczby osób, by mieć tyle druhen, ile by chciały, mogą zatrudnić druhny zastępcze. Szczerze mówiąc, znam parę kobiet, które zrobiłyby to tylko dla open baru.
11

Oglądany: 53856x | Komentarzy: 7 | Okejek: 115 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.11

24.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało