Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Największe obciachy – Za tego mema Michał Marszał dostał bana na Instagramie

66 463  
187   215  
Dzisiaj:
  • Ktoś zaparkował Dodge'a Rama przed szpitalem w Lesznie i zablokował dwie karetki
  • Lekarz podkradał i zażywał fentanyl w trakcie swojej pracy w szpitalu, dyrektor o tym wiedział, ale ukarał ratowniczki
  • Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w trakcie ćwiczeń na poligonie zgubili karabin
  • Reprezentantka Ukrainy na konkursie Eurowizji występuje na swoich filmikach w swetrze „Banderaciaga”

#1. Ktoś zaparkował Dodge'a Rama przed szpitalem w Lesznie i zablokował dwie karetki

Źródło: Elka.pl

Wprawdzie do końca roku jeszcze kawał czasu, to jednak już teraz mamy mocnego pretendenta do tytułu dzbana roku. Mowa o 53-letnim mieszkańcu powiatu gostyńskiego, który nie dość, że wjechał swoim ogromnym Dodge'em Ramem na miejsce niedozwolone, zatrzymał się tam, to efektem tych manewrów było skuteczne zablokowanie wyjazdu nie jednej, a aż dwóch karetek pogotowia w szpitalu w Lesznie.

Całe zamieszanie trwało około 40 minut. Jedna z karetek miała w tym czasie pilne wezwanie do małego dziecka, jednak zespół nie mógł wyjechać przez zaparkowanego Dodge'a. Na miejsce została przysłana policja. Okazało się, że właścicielem pojazdu jest 53-latek, który przyjechał sam i zgłosił się na SOR.

Policjanci skierują wniosek o ukaranie 53-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego za wjazd i zatrzymanie się w miejscu niedozwolonym, tamując ruch dwóch zespołów karetek pogotowia ratunkowego – relacjonuje jedna z policjantek komendy w Lesznie.

O karze dla właściciela samochodu zadecyduje sąd.

#2. Lekarz podkradał i zażywał fentanyl w trakcie swojej pracy w szpitalu, dyrektor o tym wiedział, ale ukarał ratowniczki

Źródło: TVN24

Dość nietypowe sceny miały miejsce w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Jeden z pracujących tam lekarzy miał regularnie podbierać fentanyl ze szpitalnych zapasów i zażywać go nawet w trakcie swoich dyżurów, a dyrektor placówki miał o tym wiedzieć.

Lekarz rzekomo spacerował sobie po SOR-ze z kroplówką na ramieniu i nic sobie z tego nie robił. Prosił często nawet pielęgniarki, aby te skoczyły mu po ampułkę z fentanylem. Kiedy podawał lek któremuś z pacjentów, drugą ampułkę zgarniał dla siebie, mając często wymówki w stylu, że potrzebuje leku dla kogoś z rodziny.

Przełom nastąpił w dniu, kiedy ratowniczki zdecydowały się donieść o całej sprawie dyrektorowi szpitala. Problem jednak w tym, że ten chyba doskonale wiedział o całej sytuacji, ponieważ po wszystkim karę otrzymał nie sam lekarz, który podawał sobie fentanyl w trakcie pracy, a... ratowniczki.

Dyrektor ponoć ze wszystkich sił próbował uniknąć tego, aby informacje o sprawie wyciekły do mediów. Był gotów nawet zwolnić ratowniczki, które doniosły na lekarza, lub zmusić je do przeprosin. Co ciekawe, sam lekarz stracił już pracę w poprzedniej placówce właśnie przez wzgląd na swoje uzależnienie.

Kiedy mleko się już rozlało, dyrektor wszczął postępowanie, mające na celu... ustalenie, w jaki sposób nagranie z lekarzem zażywającym lek wyciekło do sieci. Ratowniczki natomiast dostały zakaz pojawiania się na SOR-ze.

Policjanci i biegli zabezpieczyli dokumenty i dowody, a w całej sprawie toczy się już postępowanie.

#3. Za tego mema Michał Marszał dostał bana na Instagramie


Michał Marszał, dziennikarz i jeden z naczelnych memiarzy RP, prowadzący na co dzień m.in. konto Tygodnika NIE, dostał bana na Instagramie. Oczywiście na jego profilu pojawiały się czasem dość kontrowersyjne treści, jednak do tej pory skutkowało to jedynie ostrzeżeniami, a nie ostateczną banicją. Wygląda jednak na to, że tym razem miarka się przebrała...

Zapytacie pewnie, a czymże to Marszał zawinił i zasłużył sobie na taką karę. Wrzucił mema, a konkretnie tego:


Wielu innych twórców ogłosiło solidarność ze zbanowanym dziennikarzem. Wśród nich m.in. prowadzący znany profil Make Life Harder:


#4. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w trakcie ćwiczeń na poligonie zgubili karabin


Terytorialsi mieli ostatnio ćwiczenia na poligonie w Tczewie. Wszystko przebiegało bez większych komplikacji, jednak po powrocie do jednostki stwierdzono, że jeden z pokrowców na broń jest pusty. Brakowało ważącego ponad 6 kg karabinu BOR.

W dniu 12.05.2024 r. w m. Tczew po intensywnych ćwiczeniach dzienno-nocnych stwierdzono zagubienie broni - karabinu BOR. Od momentu stwierdzenia zaginięcia żołnierze 7. Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej wzięli czynny udział w poszukiwaniach zagubionej broni w obszarze swoich działań z ostatnich godzin. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Żandarmeria Wojskowa wraz ze Służbą Kontrwywiadu Wojskowego – czytamy w oświadczeniu.

Mimo intensywnych poszukiwań karabinu do wieczora nie udało się odnaleźć. Być może ta sytuacja już uległa zmianie.

Mimo wszystko internauci nieźle sobie używają, bo cała ta informacja brzmi trochę jak scenariusz na film komediowy. No bo jak ot tak sobie można zgubić coś takiego...

Źródło: Milmag

#5. Reprezentantka Ukrainy na konkursie Eurowizji występuje na swoich filmikach w swetrze „Banderaciaga”


Wszyscy na pewno doskonale kojarzycie markę modową Balenciaga. Mało kto jednak kojarzy jej ukraiński odpowiednik kryjący się pod nazwą „Banderaciaga”, a przynajmniej do tej pory nie kojarzył. Za rozpropagowanie tej wyjątkowej marki postanowiła wziąć się Jerry Heil, jedna z reprezentantek Ukrainy na konkursie piosenki Eurowizja.

28-letnia Jerry Heil wystąpiła w duecie z 32-letnią raperką i producentką muzyczną o pseudonimie alyona alyona z utworem „Teresa & Maria”. Wielu internautów jednak zgodnie zapowiedziało, że tym razem nie zagłosuje na Ukrainę, przez wzgląd na jeden mały incydent... no może więcej niż jeden.

Jerry Heil jest bardzo aktywna w social mediach i pod swoimi filmami zdobywa wiele wyświetleń. Na kilku z nich, na których śpiewała swój eurowizyjny utwór, pojawiła się w charakterystycznym sweterku, na którym widniał napis „Banderaciaga”. Nie trzeba być geniuszem, aby domyślić się, z jakiego połączenia wzięło się to słowo.


W poprzednim odcinku: Pozwalają żołnierzom WOT iść do pracy w mundurach. I to zły pomysł…

4

Oglądany: 66463x | Komentarzy: 215 | Okejek: 187 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.05

28.05

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało