Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Rzeczy, które niegdyś były nie do pomyślenia, a teraz są codziennością

168 866  
502   68  
Świat się zmienia, a wraz z nim nasze nawyki i obyczaje. Oto bardzo krótka lista rzeczy, które jeszcze jakiś czas temu nikomu nie uszłyby na sucho, a teraz w ogóle się nad tym nie zastanawiamy.

#1. Internetowe znajomości

Jeszcze pięć lat temu posiadanie internetowych znajomych było domeną życiowych nieudaczników i innych loserów, którzy nie radzili sobie poza domem. Ostatnie statystyki pokazują natomiast, że około 30% amerykańskich mężczyzn poznało swoje żony właśnie przez Internet.

#2. Tatuaże


Jakiś czas temu tatuaż znakował byłego więźnia lub szurniętego miłośnika rocka, który zresztą też pewnie nie raz siedział. Obecnie tatuaż widzimy na co trzecim lub czwartym, absolutnie normalnym człowieku. Trzeba jednak przyznać, że sztuka tatuażu też przeszła pewną ewolucję — to nie są już gołe baby w błękitno-więziennym odcieniu lub odwrócone krzyże, ale prawdziwe dzieła sztuki, wymagające nie lada umiejętności tatuażysty i grubego portfela osoby zamawiającej taki tatuaż.

#3. Kobiety w spodniach


Kilkadziesiąt lat temu założenie spodni przez kobietę było ogromną odwagą graniczącą z bezwstydnością i przewróceniem świata do góry nogami. Teraz z łatwością znajdziemy panie, które noszą wyłącznie spodnie i nikomu (w cywilizowanej kulturze zachodu) to nie przeszkadza.

#4. Geeki


Jeszcze wczoraj facet w nie tak już młodym wieku, spędzający większość dnia przed komputerem i czytający komiksy byłby uważany za zwykłego nieudacznika, którego przeznaczeniem jest dochowanie dziewictwa aż do śmierci. Dzisiaj taki styl życia to prawdziwa moda, a geeki i inni hipsterzy tworzą ogromną grupę społeczną, z którą po prostu trzeba się liczyć.

#5. Ramiączka biustonosza


Dawniej o dziewczynie, której wystają ramiączka biustonosza powiedziano by, że jest niechlujna, że nie dba o swój wygląd, a tak w ogóle to pewnie jest dziwką. Teraz taki widok na nikim nie robi wrażenia.

#6. Dziewczyny, które robią pierwszy krok


Nieśmiali faceci w końcu patrzą z optymizmem w przyszłość — w naszych czasach nie ma niczego złego w tym, że to kobieta wychodzi z inicjatywą. A jeszcze kilkanaście lat temu powiedziano by o niej to samo, co o tej lasce, której wystają ramiączka stanika.

#7. Kobieta, która zostawia swoje nazwisko po ślubie


Masz na swoim koncie niebywałe sukcesy zawodowe? Jesteś dumna ze swojej rodziny? Nic nie stoi na przeszkodzie, byś nie przyjmowała głupio brzmiącego nazwiska męża. Możesz też przyjąć dwuczłonowe, o ile też nie będzie brzmieć głupio. Wśród studentów i wykładowców łódzkiej filologii krąży opowieść o kobiecie, która miała na nazwisko „Kiełbasa”, a jej narzeczony — „Krakowski”. Po ślubie pani wybrała nazwisko dwuczłonowe…

#8. Późne telefony


Dawniej dzwonek telefonu po dziewiątej wieczorem oznaczał, że sytuacja jest skrajnie wyjątkowa i koniecznie trzeba odebrać. Może ktoś umarł?! Wraz z nadejściem ery telefonów komórkowych nadeszła era późnego gadania i zawracania d**y.
46

Oglądany: 168866x | Komentarzy: 68 | Okejek: 502 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.09

19.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało