Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 ciekawostek o ubraniach

161 835  
494   75  
Trochę ciekawostek o ubraniach. Będzie między innymi o tym, co dusiło dżentelmenów w epoce wiktoriańskiej i co mają Włosi do jeansów.

#1. W Korei Południowej policja wypisuje mandaty kobietom noszącym zbyt krótkie spódniczki

#2. W epoce wiktoriańskiej panowie przypinali do swoich kapeluszy włosy łonowe partnerek


#3. W tym samym okresie popularne były zdejmowane wysokie, sztywne kołnierzyki. Historia zna przypadki uduszenia się dżentelmenów przez noszenie tego elementu odzieży.


#4. Wyszywany krokodyl Lacoste to pierwszy na świecie logotyp. Opracował go Rene Lacoste w 1933 roku i rozpoczął produkcję koszulek ozdobionych tym znakiem.


#5. Napoleon rozkazał wszywać mosiężne guziki w rękawy mundurów żołnierzy. Miało to zapobiec wycieraniu przez nich nosa o rękaw. Żołnierzy, którzy wygrali bitwy cesarz nagradzał drogimi perfumami.


#6. Żołnierze rosyjskiej armii aż do 2014 roku nosili onuce zamiast skarpet. W styczniu ubiegłego roku rozkazem ministra obrony narodowej zostały zamienione przez skarpety.


#7. By skuteczniej znaleźć klienta prostytutki w starożytnej Grecji nosiły buty zostawiające w piasku odcisk z napisem „Idź za mną”


#8. 18-letni uczeń ze szkoły w amerykańskim stanie Michigan został zawieszony przez noszenie koszulki z logotypem zespołu Korn. W odpowiedzi na tę sankcję muzycy wysłali mu cały karton koszulek, by rozdał je wszystkim swoim znajomym ze szkoły.


#9. W Europie tradycyjnym kolorem żałoby była biel. Wszystko uległo zmianie po ślubie królowej Wiktorii, która przybyła na ceremonię ubrana właśnie na biało.


#10. Według badań Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego ludzie chętniej dają pieniądze tym, których styl ubierania się przypomina ich


#11. W średniowiecznej Europie społeczny status człowieka można było łatwo określić po kolorze jego ubrania. Szlachta nosiła czerwień, chłopi i prosty lud – brąz lub szary, a kupcy, bankierzy i drobna arystokracja ubierała się na zielono.


#12. Julie Newmar, znana przede wszystkim z roli Catwoman (Serial „Batman” 1966-1968) opatentowała rajstopy ze specjalną elastyczną wstawką, dzięki której brzuch wydaje się bardziej płaski. Jej wynalazek można nazwać poprzednikiem bielizny wyszczuplającej.


#13. Słowo „dżinsy” (jeans) pochodzi od francuskiego nazwania włoskiej Genui (Gênes). To właśnie tam uszyto pierwsze spodnie z tego materiału.


#14. Z badań psychologów wynika, że ludzie ubrani w odzież we wzorki wydają się grubsi, gdyż wzrok dłużej „wędruje” po ich ubraniu


#15. Pisarz Mark Twain uważany jest za wynalazcę pierwszego zapinającego się paska do stanika. Przed opatentowaniem swojego dzieła opisał go słowami „Zaleta elastycznego paska jest tak widoczna, że wymaga objaśnień”.

5

Oglądany: 161835x | Komentarzy: 75 | Okejek: 494 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.07

24.07

23.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało