Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Polska imperium Thermomixa. Oto ile na Polakach zarobiła niemiecka firma – Co nowego w technologii?

33 724  
210   93  
Dzisiaj:
  • OLX z nowym systemem ocen
  • Chciała kupić awokado, teraz grozi jej do 8 lat więzienia
  • Ukraiński MSZ zaprezentował swoją rzeczniczkę. To czarnoskóra kobieta, która... jest wygenerowana przez AI
  • Zrobił zdjęcie arkusza maturalnego i wrzucił je do sieci. Nie zauważył drobnego szczegółu

#1. OLX z nowym systemem ocen


Jeśli korzystacie z OLX i zdarzyło wam się coś zamawiać z opcją przesyłki, to na pewno natknęliście się na ich charakterystyczny system ocen. Choć ten system jest na tyle głupi, że nawet nie trzeba niczego od kogoś kupić, aby portal poprosił nas o ocenę – wystarczy prosta wymiana wiadomości.

Do tego skala ocen nie składa się z liczb, a z jakichś dziwnych buziek, z czego jedna jest smutna, druga uśmiechnięta, a trzecia bardzo uśmiechnięta. Na szczęście OLX wreszcie postanowił to zmienić. Już niebawem (3 czerwca) wdrożony zostanie system ocen od 1 do 5, a wystawiać je będą mogły tylko osoby, które kupią coś od kogoś z opcją przesyłki OLX.

#2. Polska imperium Thermomixa. Oto ile na Polakach zarobiła niemiecka firmaKojarzycie Thermomixy? To te „niesamowicie drogie garnki”, gdzie za dostęp do przepisów trzeba płacić abonament. I choć wielu mężów na pewno spotkało się z pomysłami swoich żon na zakup takiego urządzenia, to jednak znaleźli oni lepsze miejsce do zainwestowania 6-7 tys. złotych.

Okazuje się jednak, że są wśród nas i tacy mężowie, którzy ulegli namowom swoich kobiet, a przynajmniej tak pokazują statystyki zaprezentowane przez niemiecką firmę. Wynika z nich jasno, że Polska to drugi (zaraz po Niemczech) największy rynek zbytu dla Vorwerk Gruppe.

Firma może pochwalić się przychodem za 2023 rok na poziomie 3,2 mld euro, z czego w samej Polsce udało się zarobić aż 290 mln euro. Sprzedano u nas 232 tys. egzemplarzy w ciągu ubiegłego roku. Daleko nam jednak wciąż do Niemców, którzy odpowiedzialni są za 29% przychodów firmy.

#3. Chciała kupić awokado, teraz grozi jej do 8 lat więzienia


Kasy samoobsługowe to wielkie błogosławieństwo dla tych, którzy nie chcą wchodzić z nikim w interakcję nawet w trakcie zakupów. Jednak dla wielu sklepów są one przekleństwem. Najlepszy dowód na to widać na Zachodzie oraz w USA, gdzie z wielu sklepów znikają stanowiska samoobsługowe. Chodzi oczywiście o liczne oszustwa, jakich klienci dokonują za ich pośrednictwem.

Czegoś podobnego chciała spróbować 53-letnia mieszkanka Warszawy, która w sklepie przy ulicy Conrada zdecydowała się zrealizować swój chytry plan. Podeszła do kasy z reklamówkami pełnymi awokado i bananów i próbowała nabić je na kasie jako jabłka.

Kobieta zapewne nie zdawała sobie sprawy z tego, że cały czas jest pod obserwacją systemu monitoringu. No i wpadła... Na miejsce została wezwana policja, która przewiozła oszustkę do aresztu. Jako że kwota, na którą chciała oszukać sklep, wynosiła 215 zł, przedstawiono jej poważne zarzuty. Grozi jej z to od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności. A chciała tylko kilka bananów i awokado...

#4. Ukraiński MSZ zaprezentował swoją rzeczniczkę. To czarnoskóra kobieta, która... jest wygenerowana przez AI


Ukraiński MSZ pochwalił się ostatnio swoim najnowszym nabytkiem. Chodzi o Wiktorię Szi, która pełni funkcję rzeczniczki. I pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Wiktoria tak naprawdę nie istnieje.

Jest ona wygenerowanym przez AI awatarem, z którego szef resortu, Dmytro Kułeba, jest niesamowicie dumny. Uważa on, że takiego skoku technologicznego nie dokonała jeszcze żadna służba dyplomatyczna na świecie:

Nazywam się Wiktoria Szi, zostałam stworzona przy użyciu sztucznej inteligencji, aby operatywnie i rzetelnie informować o sprawach konsularnych. Jestem osobą cyfrową, tekst, który słyszysz, nie został przeczytany przez osobę prawdziwą – tak przedstawiła nam się Wiktoria:


Wiktoria została stworzona na podobieństwo 27-letniej ukraińskiej piosenkarki i influencerki Rozalii Nombre, która z chęcią zgodziła się wziąć udział w projekcie. Władze zaznaczają jednak, że Wiktoria nie będzie pełniła funkcji prawdziwego rzecznika. Jej zadaniem będzie informowanie dziennikarzy o pracy konsulów i odczytywanie komunikatów dotyczących ukraińskiego MSZ.

#5. Zrobił zdjęcie arkusza maturalnego i wrzucił je do sieci. Nie zauważył drobnego szczegółu


Tegoroczne matury ruszyły pełną parą. Nie musieliśmy długo czekać na pierwszy unieważniony egzamin maturalny. Ofiarą CKE padł pewien chłopak z jednego z łódzkich liceów dla dorosłych, który wniósł na salę smartfon, zrobił zdjęcie arkusza i wrzucił je do sieci.

Zastanawiacie się pewnie, jak udało się dojść do jego personaliów. Otóż było to niezwykle proste, ponieważ na zdjęciu utrwalił... swój numer PESEL.


Geniuszem zbrodni to on nie będzie. Oblał więc nie tylko egzamin z języka polskiego, ale również bardzo ważny test na inteligencję.

Pechowy maturzysta uczęszczał do jednego z liceów dla dorosłych i w tym roku nie uda mu się już zaliczyć egzaminu dojrzałości, nawet jeśli z pozostałych przedmiotów dostałby maksymalną możliwą liczbę punktów. Życzymy więc powodzenia za rok i nieco więcej uważności w swoich działaniach.

W poprzednim odcinku: Włoski ksiądz AI był nieco zbyt bezpośredni, więc po kilku dniach musieli go wyłączyć

3

Oglądany: 33724x | Komentarzy: 93 | Okejek: 210 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.06

20.06

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało