Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Szokujące wyznania ludzi na łożu śmierci

455 892  
999   75  
Wyobraź sobie, że masz tajemnicę tak haniebną, że nie możesz jej powiedzieć nawet osobie, którą kochasz. Na łożu śmierci wiele osób czuje się wystarczająco bezpiecznie, by wyjawić swój sekret - nawet jeśli wiedzą co im grozi, to wolą mieć czyste sumienie. Oto kilka szokujących przykładów osób, które miały dość skrywania w sobie tajemnicy.

#1. Porucznik Walter Haut wyznał sekret związany ze Strefą 51

W 2006 roku na łożu śmierci powiedział, że faktycznie widział obcy statek kosmiczny i dwa ciała kosmitów w strefie 51 i że doniesienia o katastrofie statku UFO w Roswell były prawdziwe. Wcześniej zdecydowanie zaprzeczał, by coś takiego miało w ogóle miejsce i popierał wersję wojska i rządu.

#2. Diane Crawford przyznała się do zabójstwa dwóch kobiet


W 2008 roku Diane Crawford przyznała się na łożu śmierci do zabójstwa dwóch kobiet, które w 1967 r. wyśmiewały ją za bycie lesbijką. Crawford uciekła wówczas do innego miasta, wyszła za mąż i miała dwójkę dzieci.

#3. Julian Altman przyznał się do kradzieży skrzypiec Bronisława Hubermana


W 1936 r. słynny skrzypek Bronisław Huberman stracił swój najcenniejszy skarb - z jego garderoby skradziono skrzypce. Pół wieku później okazało się, że złodziejem był Julian Altman, który do kradzieży przyznał się swojej żonie, gdy leżał już na łożu śmierci (zmarł na raka). Miał nadzieję zrobić wielką karierę dzięki tym skrzypcom. Ostatecznie jednak celu nie udało mu się osiągnąć i instrument dał na przechowanie lutnikowi. Tuż przed śmiercią Altman poprosił o wydanie depozytu swojej żonie, a ta z kolei przekazała cenne skrzypce TU Lloyd's, które 50 lat temu wypłaciło Hubermanowi 30 tys. dolarów odszkodowania z powodu kradzieży.

#4. Christian Spurling przyznał, że sfałszował słynne zdjęcie potwora z Loch Ness


W 1934 roku świat obiegła fotografia "dowodząca" istnienia potwora z Loch Ness. Jednak w 1994 roku Christian Spurling wyznał na łożu śmierci, że to wszystko jest mistyfikacją, a jego ojczym zrobił zdjęcie zwykłej zabawce.

#5. Naaman Diller na łożu śmierci przyznał się do kradzieży


W 1983 roku skradziono zbiór 106 zegarków. Wartość przedmiotów szacowano na miliony dolarów (sam zegarek Marii Antoniny był warty 30 milionów). Izraelczyk Naaman Diller przyznał się swojej żonie, że ukradł kolekcję. Doradził jej, by sprzedała przedmioty, ale ona wzięła zegarki i zaniosła do muzeum, gdzie upewniono ją, że pochodzą one z kradzieży.

#6. Margaret Gibson przyznała się do zabójstwa Wiliama Desmond Taylora


William Desmond Taylor był jednym z najbardziej znanych reżyserów kina niemego w Hollywood. W 1920 roku został zastrzelony, a władze nie znalazły winowajcy. 42 lata później, samotna starsza kobieta mieszkająca w górach wezwała swojego sąsiada, który czuwał przy niej gdy umierała. Wyznała mu wtedy, że jest aktorką Margaret Gibson i to właśnie ona zabiła Williama Desmond Taylora. Później policja jeszcze raz sprawdziła sprawę i faktycznie znalazła motyw.

#7. E. Howard Hunt "zeznał", że brał udział w zamachu na Kennedy'ego


E. Howard Hunt był agentem CIA i kluczową postacią afery Watergate. Po jego śmierci jego dwaj synowie znaleźli nagrania, na których Hunt wyznaje, że zarówno on sam jak i Lyndon B. Johnson brali udział w spisku przeciwko Johnowi F. Kennedy'emu.

#8. Alexander Gartshore przyznał się do uprowadzenia i zabójstwa małej dziewczynki


W 1957 zaginęła mała dziewczynka z North Lanarkshire. Ponad czterdzieści lat później, w 1999 r., Alexander Gartshore na łożu śmierci przyznał się swojej córce, że to on uprowadził i zamordował dziewczynę, a jej duch nadal go prześladuje. Niestety nawet po śmierci i spowiedzi Gartshore'a nigdy nie znaleziono szczątków dziewczynki.

#9. Nominowany do Oscara aktor David Niven umierając wyznał, że był nieślubnym synem słynnego brytyjskiego polityka


Jego ojciec nie przyznawał się do niego, ponieważ bał się utraty swojej pozycji.

#10. James Brewer przyznał się do zabicia swojego sąsiada


W 1977 roku James Brewer uciekł ze stanu Tennessee po tym jak zamordował swojego sąsiada, Jimmy'ego Carrolla. Rozpoczął nowe życie z żoną w Oklahomie i ukrył się pod fałszywym nazwiskiem. Trzy dekady później, po tym jak trafił do szpitala z powodu udaru mózgu powiedział żonie, że chce wyznać swoje przestępstwa, zanim umrze. Powiedział więc policji o zbrodni sprzed 30. lat.

#11. W 1978 roku Fritz Moen, nieśmiały głuchy mężczyzna z ciężką wadą wymowy, został niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo 20-letniej dziewczyny w Norwegii


Co najlepsze, dowody sądowe nie wskazywały jednoznacznie na to, że to on popełnił tę zbrodnię. W 2005 roku pewien człowiek imieniem Tor Hespo przyznał się trzem pielęgniarkom na szpitalnym łożu śmierci, że to on jest winien gwałtu i morderstwa. Dopiero po tym zeznaniu Moena uniewinniono.

#12. Geraldine Kelly przyznała się do morderstwa swojego męża


Po wielu latach przemocy domowej kobieta zastrzeliła męża i ukryła jego ciało w zamrażarce gdzie leżało przez siedem lat. Dzieciom powiedziała, że ich ojciec miał wypadek samochodowy. W 2004 roku, kiedy była w końcowym stadium raka piersi, przyznała się córce jaki los spotkał jej ojca. Po tym wyznaniu policja znalazła ciało w zamrażarce - było całkowicie zmumifikowane.
22

Oglądany: 455892x | Komentarzy: 75 | Okejek: 999 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

08.06

07.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało