Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Co by było gdyby Titanica reżyserował...

73 414  
610   19  
Kliknij i zobacz więcej!A raczej co się dzieje gdy użytkowników filmweb.pl poniesie fantazja i zaczynają kombinować co by było gdyby Titanica reżyserował...

Steven Spielberg.
Na statku panuje sielankowa atmosfera, nie ma podziału na klasy, wszyscy są równi. Jack i Rose swobodnie romansują, oczywiście seksu brak (dopiero po ślubie), spacerują po pokładzie trzymając się za ręce. Dzielny Jack chucha i dmucha, góra lodowa ustępuje, statek płynie dalej. Narzeczony Rose upada twarzą w tort, staje się obiektem drwin, ucieka speszony. Titanic wpływa do Nowego Jorku, dumnie powiewa amerykańska flaga, w tle migoczą sylwetki wież WTC, na niebie szybuje orzeł bielik. The end.
W rolach głównych Tom Cruise i Katie Holmes.

Michael Bay.
Na burcie statku widnieje logo firmy Nike, meble na pokładzie są prosto z Ikei (o czym również dowiadujemy się z licznych metek i naklejek). Fabuły brak, pasażerowie biegają bez celu i krzyczą bez powodu. Do końca filmu towarzyszą nam strzelaniny, wybuchy, pościgi samochodowe. Po co? Nikt nie wie, łącznie z reżyserem. Jack snuje się po pokładzie i szeptem wygłasza wzniosłe orędzia, ciągle pijana Rose daje po kątach przystojnym statystom.
W rolach głównych Wentworth Miller i Paris Hilton.

Martin Scorsese.
Titanic wypływa z portu, na pokładzie wybucha wojna między Włochami i Irlandczykami. Większość pasażerów ginie od strzałów w twarz, część zatłuczona wiosłami. Kapitan również dostaje, w wyniku czego statek zbacza z kursu. Mija górę lodową, ale zamiast do Nowego Jorku, dopływa do Kolumbii. Tam resztka pasażerów zostaje zatłuczona kijami bejsbolowymi, przez lokalnych plantatorów maku. Jack i Rose pojawiają się na ekranie przez 5 minut, ona kończy z wiosłem w twarzy, on z głową w imadle.
W rolach głównych Leo Di Caprio i Cameron Diaz.

Mel Gibson.
Akcja zaczyna się 10 minut przed uderzeniem statku w lód. Poznajemy kapitana, ortodoksyjnego Żyda z brodą i w jarmułce. Z premedytacją wpływa w górę lodową, po czym ucieka na jedyną szalupę, razem z załogą - też Żydami. Przez kolejne dwie godziny obserwujemy, jak pływają między rozbitkami dźgając ich nożami i wbijając im wiosła w twarz. Wszyscy kończą martwi, poza sprytną mafią żydowską. Zbrodnia zostaje zatuszowana przez (a jak!) Żydów. The end. Pierwszy napis - "Film oparty na faktach".
W rolach głównych nikt znany.

Jerzy Kawalerowicz
Cała akcja ma się dziać na najdroższym i największym na świecie tekturowym modelu statku. Niestety już przy pierwszych ujęciach masa papierowa rozmięka, rozwarstwia się, a cały statek tonie. Kolejna makieta jest 4 razy mniejsza i 8 razy tańsza. Nauczony doświadczeniem reżyser ustawia ją na moście na Wiśle, wszystkie ujęcia kręcone są pod takim kątem, aby widać było statek i wodę - jest pięknie.
Film jest żenujący, ale krytycy podkreślają, że warto go oglądać dla świetnej gry Olbrychskiego. Nieźle wypada też Rafał Kubacki jako góra lodowa. W rolach Jacka i Rose - Linda i Zakościelny.
Dzięki ubezpieczeniu makiety i innym przekrętom - pieniądze zwracają się inwestorom jeszcze zanim film wchodzi do kin.


Roland Emmerich
Akcja odbywa się w dwóch miejscach: na statku i gdzieś na oceanie. Ludzie wchodzą na statek - ocean jest spokojny. Jack spotyka Rose - na powierzchnię wypływają bąbelki. Jack i Rose zakochują się - z głębin oceanu wynurza się potężna góra lodowa. Statek jest zbyt blisko by uniknąć zderzenia...
< podniosła muzyka >
Na szalupie wypływa mechanik pokładowy: Murzyn, Żyd po matce, wyznawca Islamu. Nucąc piosenkę "born in the USA" wykonuje misję samobójczą zderzając się z górą lodową. Ta wybucha na miliard kawałków (każdy osobno wyrenderowany na komputerze)...
< /podniosła muzyka >
...które dziurawią pokład Titanica.
Pasażerowie statku wspólnymi siłami, oraz woskiem naprawiają zniszczenia. Wszyscy wiwatują, strzelają fajerwerki, przylatuje prezydent i wygłasza orędzie do narodu.
Film jest ciepło przyjęty, ale Steven Spielberg
twierdzi, iż mogłoby być więcej wątków patriotycznych.

John Woo
Akcja filmu rozpoczyna się od wykonania przez statek potrójnego salta z potrójnym tulupem. Wszystko jest filmowane z 17 kamer i w zwolnionym tempie. Kapitan statku okazuje się być oszalałym terrorystą. Kamera tak szaleje, że nie widzimy jego twarzy, pragnie on z bliżej nieokreślonych powodów zgładzić wszystkich pasażerów statku, nakierowując go na górę lodową. Ale dziwnym trafem woda wokół góry usiana jest pływającymi minami wodnymi i statek, nie przestając wykonywać skomplikowanych figur gimnastycznych, musi lawirować pomiędzy nimi.
Jack i Rose próbują powstrzymać kapitana i jego złych sługusów, ale utrudniają im to ciągłe fikołki statku i potrafiący lewitować i latać w powietrzu Ethan Hunt, któremu pomieszało się w głowie i również stanął po stronie kapitana.
W roli Jacka i Rose: Jean Claude Van Damme i Natascha Henstridge. Film odnosi oszałamiający sukces kasowy (pierwszy weekend wyświetlania - 80 mln dolarów zysku)... A wszystko dlatego, że w międzyczasie otworzono szeroko granice USA dla milionów Chińczyków chcących opuścić swój kraj, by wspierać amerykańską kinematografię.


Oglądany: 73414x | Komentarzy: 19 | Okejek: 610 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało