Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Gorzkie prawdy, z którymi wszyscy powinniśmy się pogodzić

48 120  
162   36  
Życie nie zawsze usłane jest różami. Potrafi sprowadzić człowieka do parteru i solidnie skopać tyłek. Można uznać, że poniższe wypowiedzi są nieco gorzkie, ale wygląda na to, że ich autorzy są po prostu realistami.


#1.

Fakt, że ktoś umarł nie czyni go nagle dobrą osobą.

#2.

Nie zawsze jest ktoś (lub coś), kogo możemy obwinić.

#3.

Uświadomienie sobie tego zajęło mi 20 lat. Życie jest trudne i nikt magicznie nie zjawi się, by uratować cię, gdy akurat jesteś w gorszej sytuacji. Finansowo, fizycznie czy psychicznie. Przyznaj się do swoich błędów i ucz się na nich. Rozwijaj się jako osoba. Jeśli chcesz być lepszy, zależy to tylko od ciebie.


#4.

Ludzie, na których najbardziej ci zależy mają największą moc do tego, by uczynić z twojego życia piekło. Osoba, której ufasz najbardziej może w mgnieniu oka spierdolić ci życie i sprawić, że nikomu już więcej nie zaufasz.

#5.

Wiele razy nie możesz zrobić nic, by poprawić sytuację. Możesz co najwyżej próbować zaradzić jej pogorszeniu.

#6.

Żywienie do kogoś uczuć nie obliguje tej osoby do odwzajemnienia ich.


#7.

Możesz robić wszystko dobrze, być idealnym partnerem/partnerką, a twoja druga połówka może przestać cię kochać. To nie fair, ale tak już jest. Możesz to tylko zaakceptować. Właśnie dlatego potrzebujesz mocnej więzi z samym sobą. Bądź samowystarczalny. Możesz kochać i ufać innym ludziom, ale twoje przetrwanie nie powinno być od nich zależne.

#8.

Dobrym ludziom przytrafiają się złe rzeczy.

#9.

Z perspektywy kogoś innego możesz być tym złym.


#10.

Nieważne jak zdrowo się odżywiasz, jak często chodzisz na siłownię, jak dobrze się wysypiasz, jak wiele stresu unikasz, twoje ciało - powoli, lecz nieuchronnie - będzie się starzeć i w końcu zacznie zawodzić. Możesz to tylko opóźnić.

#11.

Czasami nie dostajemy tego, czego chcemy. To tyle. Pogódź się z tym.

#12.

Jedyną osobą, na którą możesz liczyć jesteś ty.


#13.

Nie będziesz wykładniczo zwiększać poziomu swojego życia. Nie wszystko jest krzywą w górę. Jedynym takim przypadkiem jest doświadczenie i wiek.

Nie łudź się, że twoje życie będzie tylko coraz lepsze i masz gwarancję lepszej przyszłości. Nawet lepsze jutro nie jest takie pewne. Życie jest przewrotne. Wzloty i upadki przytrafiają się kiedy najmniej się ich spodziewasz. Zaskakująco wiele rzeczy w twoim życiu jest poza twoją kontrolą.

#14.

Pieniądze dają szczęście ubogim ludziom. Jeśli kogoś nie stać na opłacenie rachunków, wykarmienie dzieci czy nie mają kasy, by im pomóc, wtedy gruby plik banknotów może dać im sporo szczęścia. Przynajmniej na jakiś czas.

#15.

Ludzie, którzy dobrze wyglądają mają w życiu łatwiej.


#16.

Nikt tak do końca nie wie co robi. Nie ma podręcznika do życia czy relacji z innymi ludźmi. Niektórzy robią co mogą, a niektórzy w ogóle się nie starają.

14

Oglądany: 48120x | Komentarzy: 36 | Okejek: 162 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało