Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Drobne detale w filmach, które mogliście przegapić III - nieznana tajemnica Obcego

69 061  
308   36  
Niektóre z tych ciekawostek mógł wychwycić bardzo uważny widz, ale część anegdot z planu do niedawna pozostawała skrzętnie skrywaną tajemnicą.

#1. Mroczny Rycerz (2008)


W czasie filmu Joker w charakterystyczny sposób regularnie oblizuje wargi. Było to spowodowane tym, że sztuczne blizny na twarzy Heatha Ledgera wysychały i odpadały, więc aktor stale je nawilżał. Robił to tak często, że gest wpisał się w graną postać.

#2. Pan Popper i jego pingwiny (2011)


W napisach końcowych zapewniano widzów, że żadnemu pingwinowi nic się nie stało, natomiast Jim Carrey nie miał tyle szczęścia, ale (jak mówią napisy) należało mu się.

#3. Anastazja (1997)


Rysunek, który Anastazja daje babci jest wzorowany na autentycznym rysunku z 1914 narysowanym przez prawdziwą Anastazję.

#4. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (2017)


Trzech rebeliantów z powyższej sceny zostało zagranych przez dzieci Marka Hamilla. Od lewej: Nathan Hamill, Chelsea Hamill i Griffin Hamill.

#5. Zwierzogród (2016)


Szef policji Bogo ma słaby wzrok i nosi okulary do czytania. Jest to odniesienie do faktu, że bawoły w rzeczywistości mają słaby wzrok.

#6. Mulan (1998)


W filmie Mulan często dotyka swoich włosów. Animatorzy spostrzegli, że aktorka głosowa Ming-Na Wen, która nagrywała kwestie Mulan, sama często wykonywała taki gest, więc dodali go również do zachowania Mulan.

#7. Merida Waleczna (2012)


W napisie z tytułem filmu sprytnie ukryto postaci Meridy i jej matki - można je dostrzec w lewych górnych rogach liter B i E.

#8. Nowe szaty króla (2000)


Chicha była pierwszą kobietą w animacjach Disneya, którą pokazano w widocznej ciąży. Jest również jedną z nielicznych disnejowskich matek, która nie zginęła albo nie została czarnym charakterem.

#9. Truman Show (1998)


Identycznych braci zagrali Ron i Don Taylor, którzy byli ochroniarzami na planie filmowym. Reżyser Peter Weir spostrzegł, że obaj bardzo zaprzyjaźnili się z ekipą filmową, więc zaproponował im role.

#10. Zaginiony Świat: Jurassic Park (1997)


Koleś, który został zjedzony przez tyranozaura, ponieważ pchał drzwi, na których był napis "ciągnąć", w napisach końcowych został określony "Pechowym skubańcem".

#11. Toy Story 4 (2019)


Jeden z samochodów w filmie ma numer rejestracyjny RMRF97. W 1997 r. ktoś w studiu Pixar wykonał na serwerze komendę linuxową "rm -r -f", która doprowadziła do bezpowrotnego usunięcia wszystkich danych, w tym niemal gotowego filmu "Toy Story 2". Na szczęście okazało się, że jeden z reżyserów miał kopię zapasową w domu i film udało się uratować.

#12. Chłopcy z ferajny (1990)


Podczas kręcenia scen w kasynie Robert De Niro narzekał na to, że sztuczne pieniądze mu nie pasują i domagał się prawdziwych. Kierownik odpowiedzialny za rekwizyty udał się do bankomatu i wpłacił z prywatnego konta kilka tysięcy dolarów. Po zakończeniu każdego ujęcia nikt nie mógł zejść z planu, dopóki nie przeliczono wszystkich pieniędzy.

#13. Zwierzogród (2016)


Szefem mafii w filmie jest przedstawiciel ryjówkowatych. Reżyser Roy Moore wybrał to zwierzę, ponieważ słyną one z brutalności i bezwzględności, jedzą codziennie trzykrotność swojej masy i atakują przedstawicieli własnego gatunku.

#14. Titanic (1997)


W filmie widzimy scenę, w której chłopiec bawi się bąkiem. Jest to wierna rekonstrukcja sceny uwiecznionej na zdjęciu przez Francisa Browne'a na pokładzie Titanica dzień przed jego zatonięciem. Na fotografii widać pasażera pierwszej klasy Frederica Speddena i jego 6-letniego syna Douglasa. Obaj przeżyli katastrofę.

#15. Jak poślubić milionera (1953)


W jednej ze scen Lauren Bacall przekonuje Williama Powella, że podobają się jej starsi mężczyźni. Jako przykład atrakcyjnego starszego mężczyzny wymienia "tego starszego kolesia w Afrykańskiej Królowej" - postać zagraną przez Humpreya Bogarta, który w rzeczywistości był mężem aktorki.

#16. Spirited Away: W krainie bogów (2001)


Samochód, którym podróżuje rodzina, jest wzorowany na pierwszej serii Audi A4 1.8t z lat 90. Ekipa realizująca film zdobyła taki samochód i jeździła nim po różnych drogach, nagrywając autentyczne dźwięki.

#17. Król Staten Island (2020)


W ostatniej scenie Pete Davidson spogląda w kierunku, gdzie kiedyś stały wieże WTC, jest to hołd oddany jego ojcu, który był nowojorskim strażakiem i zginął podczas zamachów z 11 września 2001 r.

#18. Deadpool 2 (2018)


W jednej ze scen Deadpool nosi koszulkę z napisem "Olivia i Meredith, najlepsze przyjaciółki miau zawsze". Koty na zdjęciu należą do Taylor Swift i producenci uzyskali zgodę piosenkarki na wykorzystanie ich wizerunku.

#19. Joker (2019)


Scena tańca w toalecie została zaimprowizowana przez Joaquina Phoenixa. Według scenariusza Joker miał po prostu patrzeć się w lustro, ale kiedy aktor usłyszał muzykę uznał, że musi do niej zatańczyć.

#20. Kosmiczne jaja (1987)


W filmie Lord Mroczny Hełm pije kawę ze styropianowego kubka, ponieważ członkowie ekipy filmowej zostawiali je wszędzie wokół siebie i w końcu Mel Brooks zdecydował, że będą one elementem filmowego wszechświata.

#21. 22 Jump Street (2014)


Atak papugi w czasie pościgu nie był wyreżyserowany, tylko był spontanicznym pomysłem ptaka. Reakcja Jonaha Hilla nie jest grą, tylko autentycznym strachem. Jak sam aktor przyznał - nie lubi on ptaków.

#22. Hobbit: Bitwa Pięciu Armii (2014)


W jednej ze scen widzimy Gloina w hełmie. We "Władcy pierścieni" oglądamy jego syna, Gimliego, noszącego ten sam hełm.

#23. Mission: Impossible (1996)


Przy kolejnych próbach nakręcenia sceny zawiśnięcia tuż nad podłogą aktor Tom Cruise uderzał twarzą w podłogę. W końcu w butach umieszczono obciążenie, które pozwalało utrzymać równowagę.

#24. Skyfall (2012)


Skradziony obraz pokazywany jakiemuś mężczyźnie to "Kobieta z wachlarzem" Amedeo Modiglianiego, który w rzeczywistości został skradziony w 2010 r. i dotąd go nie odzyskano.

#25. La La Land (2016)


Kiedy Mia i Sebastian przechodzą przez teren studia, mijają kręcenie sceny miłosnej – aktorzy w niej grający byli dublerami Emmy Stone i Ryana Goslinga.

#26. Toy Story 2 (1999)


W filmie na jednodolarowym banknocie widnieje wizerunek Steve'a Jobsa.

#27. Dzień Niepodległości (1996)


Pracownik biurowy zabity w ataku obcych został zagrany przez Volkera Engela, szefa efektów specjalnych w filmie, za które otrzymał Oscara. Była to jedyna Nagroda Akademii, jaką otrzymała ta produkcja.

#28. Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów (2005)


Młodego Jedi ratującego z opresji Bail Organę zagrał syn George'a Lucasa, Jett.

#29. Obcy - decydujące starcie (1986)


W filmie, w momencie kiedy widzimy krótkie podsumowanie misji z pierwszej części "Obcego", możemy dopatrzeć się informacji, że Lambert była kobietą trans.


W poprzednim odcinku
4

Oglądany: 69061x | Komentarzy: 36 | Okejek: 308 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.08

01.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało