Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najgłupszy ban jaki dostałem na Facebooku

76 159  
252   172  
Pracujemy w firmie, która sporo treści zamieszcza na Facebooku. I każde z nas było ukarane przez tę stronę banem. W zasadzie ban na Facebooku to nie koniec świata, jednak czasami decyzje tej strony są totalnie niezrozumiałe. Poniżej przykłady dziwnych banów zarówno od Facebooka, jak i adminów fanpage'ów na tymże serwisie.

Na początek swoimi banami pochwalę się ja. Pierwszy ban dostałem prowadząc stronę motoryzacyjną. Ban został nałożony za nietolerancję i przejawy ksenofobiczne i trwał 7 dni. Napisałem, że czasami oprócz pedału gazu trzeba używać pedału hamulca i umieściłem go w opisie filmu zamieszczonego na fanpage'u strony, w którym kierowcy, jak to się popularnie mówi, hamowali klaksonem. Drugi ban trwał miesiąc i dostałem go za stwierdzenie opisane poniżej (nie zdołałem wyczyścić wszystkiego na fanpage'u i się dopatrzyli). Ban nałożony natychmiast po wygaśnieciu tego 7 dniowego...

Na zdjęciu widzimy trzy podstawowe dźwignie do obsługi samochodu – Po lewej to wyciskacz sprzęgła, w środku spowalniacz, a po prawej akcelerator. Może to i śmiesznie brzmi, ale tak to trzeba opisywać na Facebooku. Bo za zdanie:

Trzeci ban wyrwałem za nawoływanie do terroryzmu i propagowanie treści związanych z organizacjami terrorystycznymi. Ban trwał 14 dni. A wszystko przez ten kawał zamieszczony na fanpage'u Joe Monstera:

Kobieta jest jak nabój. W krytycznym momencie nic z nią nie wypali.
Dlatego lepiej mieć cały magazynek.

A czwarty ban wleciał już za rasizm i trwał po raz kolejny 30 dni. Kawał umieściłem w 2013 roku także na fanpage'u Joe Monstera i zbanowali mnie niedawno, po tym, jak im się standardy społeczności zmieniły. Bo dopiero wtedy mogli to zrobić, a wcześniej im nie przeszkadzało. Daję z cenzurą, bo wujek Google też patrzy.

- Widzisz tę czternastolatkę z wózkiem?
- Puszczalska dzi*ka.
- Została zgwałcona w wieku 13 lat.
- Przepraszam, nie wiedziałem. Straszne.

- Widzisz tego dzieciaka z boku?
- Tego grubasa?
- Jest śmiertelnie chory. Nie ma wpływu na swoją wagę, zostało mu kilka miesięcy życia.
- Przepraszam, nie wiedziałem. Straszne.

- Widzisz tego kolesia za nimi?
- Tego brzydala?
- Jego twarz została oszpecona, gdy ratował dzieci z płonącego sierocińca.
- Przepraszam, nie wiedziałem. Straszne.

- Widzisz tego kolesia po drugiej stronie ulicy?
- Je*any czar*uch.
- Nom, je*any czar*uch.

A kolejny przykład bana, jakiego wyrwała nasza koleżanka z pracy:

Dostałam bana za zdjęcie (właściwie ilustrację) naruszające prawa autorskie. Zarówno w poście, jak i na samym obrazku było podane dokładne źródło, skąd pochodzi. Post został opublikowany jakieś 2-3 lata wcześniej z mojego osobistego konta i nagle w 2018 r., FB zdecydował, że publikując wspomnianą ilustrację zrobiłam straszną rzecz, więc bez żadnych ostrzeżeń po prostu nagle usunął moje osobiste konto całkowicie, jako powód podając "naruszenie praw autorskich".

I przygody z Facebookiem innej osoby z naszej firmowej wesołej ekipy:

Za wrzucenie obrazka na Facebookowym czacie wieloosobowym

Dodałem sam obrazek, ale artykuł wyjaśnia jego znaczenie.
Facebook uznał, że to szerzenie czynności seksualnych z nieletnimi.

A kolejne osoby straciły już parę kont. Wszystko przez Anonimowe Wyznanie.
Za prześladowanie i nękanie:


Bez uzasadnienia:


Kolejny z redaktorów miał combo bonus.

Chodzi o ten obrazek:


A historię opisze on poniżej:Wujek Joe poprosił na grupie na Facebooku o podzielenie się historiami zaczynających się od zdania "Najgłupszego bana na FB dostałem za....". Sprytnie, prawda? Z tego co wiemy, szczęśliwie nikt nie dostał za nie bana, mimo oczywiście, groźby wykrycia przez amerykańską sztuczną inteligencję... Dlatego prezentujemy jeszcze bany tych odważnych, co odpowiedzieli na nasz apel umieszczony przez wujaszka na grupie dyskusyjnej:


I jeszcze bany dawane przez administratorów stron na Facebooku:I jeszcze jako ciekawostka - jak testowaliśmy nowy system banowania na tej stronie, to akurat trafiła mi się rola królika doświadczalnego. Więc moje konto było banowane co jakiś czas z różnych powodów. Wyrwałem między innymi takiego bana:


Nie wiem jak Ty, ale ja idę zmywać te naczynia...

Dostałeś bana? Pochwal się w komentarzach gdzie i za co. I zapraszamy do naszej grupy reakcyjnej.
26

Oglądany: 76159x | Komentarzy: 172 | Okejek: 252 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

15.07

14.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało