Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 potwornickich ciekawostek XI

109 517  
289   43  
Jak zwykle o dziwnych przypadkach śmierci (np. od słomy), a do tego o sikających na siebie małpkach czy cmentarnej linii kolejowej.

#1. Skopolamina

Skopolamina to uzyskiwany m.in z liści bielunia dziędzierzawy silny narkotyk o właściwościach halucynogennych. W Amerykach mówi się na nią "oddech diabła", ponieważ przestępcy z Ameryki Płd. potrafili napaść na kogoś dmuchając mu skopolaminowym proszkiem w twarz, tak by otumaniony narkotykiem człowiek pokazał im wszystkie sekrety, oddał klucze, przepisał na nich własność u notariusza czy podał PIN do karty. Bardzo prawdopodobne, że mieszali ją z morfiną, by wywołać u swoich ofiar amnezję. CIA wykorzystywało skopolaminę jako serum prawdy.

#2. Wyrok śmierci


Właściciele restauracji chcieli odwzorować wszystko bardzo dokładnie, więc zadbali o więzienny wystrój, a także o menu, w którym można było wybrać ostatnie posiłki prawdziwych skazanych. Mieszkańcom Londynu nie spodobał się jednak ten pomysł i po serii protestów restauracja nie została w końcu otwarta.

#3. FSO Polonez


Ten "sukces" możemy zawdzięczać programowi TOP GEAR, w którym Polonezowi wystawiono bardzo surową i bardzo niesprawiedliwą, rzecz jasna, ocenę, a potem go całkowicie zniszczono. Właśnie odcinek z Polonezem zapadł wszystkim tak bardzo w pamięć, że kiedy tworzą zestawienia najgorszych samochodów świata, to bardzo często o nim wspominają. Niewierni i nieobeznani z naszym cudnym krajowym Borewiczem. Aj, aj, aj...

#4. Harare


Od 2004 roku warunki życia się poprawiają i mieszkańcy coraz bardziej chwalą sobie to miasto, jednak Harare wciąż znajduje się na szarym końcu miejsc, w których można by było chcieć żyć. Stolica Zimbabwe to istna ludzka katastrofa. Oceny jakości miasta dokonuje się między innymi na dostępie do służby zdrowia, placówek publicznych, parków czy nawet wody pitnej. Harare w każdej kategorii jest katastrofą.

#5. Kapucyni


Nie próbujcie tego w domu.

#6. Golasy na działki


Obchodzą go ogrodnicy jak i nieogrodnicy, ponieważ to święto jest dziwnym połączeniem świąt naturalnych - połączonych z cyklem wzrostu roślin, a także imprez z ruchów nudystów i naturystów. Chodzi więc o to, żeby sadzić i siać całkiem nago. W 2013 roku zaproponowano przekształcenie święta w Światowy Dzień Ogrodnictwa Nago w Stylu Gwiezdnych Wojen.

#7. Gynofobia


Nie należy mylić jej z mizoginią, bo klinicznie jest to inny przypadek, choć czasem w języku potocznym te nazwy używane są zamiennie.

#8. Słomiany zapał


W naturze wszystko musi wyjść na zero, więc jeśli zakładasz zespół, który staje się jednym z najbardziej znanych na świecie, to możesz zginąć w najbardziej bezsensowny sposób, zabity przez przaśny snopek słomy.

#9. Linia cmentarna


Na pociąg można było kupić bilet w jedną stronę i tylko jeśli podróżowało się w trumnie.

#10. Syllogomania


Bracia Collyer cierpieli na patologiczne zbieractwo, a w swoim domu poustawiali pułapki na nieproszonych gości. Jeden z nich wpadł w pułapkę, kiedy niósł jedzenie dla swojego sparaliżowanego brata. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to powstał na ten temat cały artykuł.

Poprzedni odcinek tej serii: KLIK

Źródła: 1, 2, 3, 4, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
8

Oglądany: 109517x | Komentarzy: 43 | Okejek: 289 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało