Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Co oznaczają wielobarwne paski na tubkach pasty do zębów?

407 222  
881   86  
Z pewnością każdy z was zauważył na końcu zamkniętej tubki pasty paski o różnych kolorach. Zastanawialiście się, co one oznaczają?

Próbując to wyjaśnić, można w internecie natknąć się na wiele groźnych opowieści o tym, że kolor paska na tubce pasty oznacza jej skład. Jednak źródła tych informacji nie wzbudzają zaufania i treści tego „sensacyjnego odkrycia” są ze sobą sprzeczne.
Na przykład niektóre strony straszą swoich czytelników, że kolorowy pasek wskazuje na procent substancji organicznych i chemicznych w paście. Można się dowiedzieć, że interpretacja koloru powinna wyglądać tak:

Zielony – wszystkie składniki są naturalne i całkowicie nieszkodliwe dla organizmu;
Niebieski – 80% substancji naturalnych, 20 % chemikaliów;
Czerwony – naturalne i chemiczne składniki w proporcji 50:50;
Czarny – 100% chemikaliów.
Ponadto można spotkać się z informacjami, że kolor wskazuje na przeznaczenie pasty:

Zielony – profilaktyczna pasta do zębów;
Niebieski – wybielająca pasta do zębów;
Czerwony – pasta do zębów, która eliminuje krwawienie z dziąseł;
Czarna – pasta zapobiegająca próchnicy.
Oprócz tych dwóch wersji nie znaleziono innej interpretacji kolorów pasków na tubce pasty do zębów. Jednak te dwie wersje wszędzie różniły się szczegółami, co podawało je w wątpliwość. Ostatecznie udało się dojść do prawdy!
Kolor tego paska nie ma żadnego związku ze składem pasty do zębów. Jest to specjalny znacznik, który jest niezbędny w produkcji tubek. Tubki są produkowane przez zsynchronizowane maszyny i tworzone są z jednego ciągłego materiału. Maszyna musi wiedzieć, w którym miejscu zgrzać i odciąć tubkę.

Dodatkowo pasek ten potrzebny jest do tego, by odpowiednio nałożyć nadruk. Kolorowy pasek pozwala, by maszyna odróżniła, od jakiego punktu i wzdłuż jakiej osi ma drukować tekst.

A kolor? Kolor jest potrzebny, by sensor maszyny mógł szybko wychwycić taki pasek, dlatego potrzebny jest odpowiedni kontrast, kolor musi znacznie wyróżniać się.

Więc jeśli na tubce pasty do zębów zobaczysz czarny pasek, to wiedz, że nie ma powodów do paniki. Najprawdopodobniej pasta ta ma taki sam skład jak ta, która na tubce ma pasek zielony. Aby dokładnie poznać skład pasty najlepiej przeczytać nadrukowany na tubce skład.
42

Oglądany: 407222x | Komentarzy: 86 | Okejek: 881 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.09

29.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało