Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zabici przez własne wynalazki

118 517  
869   18  
Spokojnie, panuję nad sytuacją. Dzięki temu wynalazkowi przeżyję upadek z czubka wieży Eiffla – rzekł Franz Reichelt na krótko przed tym jak zarył siekaczami o francuską glebę znajdującą się 60 metrów poniżej. Nie była to jedyna śmierć zadana wynalazcy przez twór jego własnej pracy. ..

#1. Alexander Bogdanov

Rosyjski naukowiec, który pragnął dowieść tezy mówiącej, że częste oddawanie krwi może działać odmładzająco na cały organizm. I faktycznie – po kilku takich zabiegach, Bogdanov zaczął lepiej widzieć, przestały wypadać mu włosy, a niejeden jego znajomy wyraźnie zwracał uwagę na to, że naukowcowi ubyło kilka lat. Po serii eksperymentów Bogdanov spróbować swych sił jako biorca.
Badacz pewnie by dożył 200 lat, gdyby krew, którą mu przepompowano nie pochodziła z żył pewnego chorego na malarię i gruźlicę studenta. Taka infekcyjna kombinacja szybko oddelegowała Alexandra na tamten świat.

#2. Karl Scheele

Oto postać wielce zasłużona dla chemii. Ten żyjący w XVIII wieku naukowiec znany jest głównie jako osoba, która odkryła takie pierwiastki jak tlen, krzem i chlor. 
Każdy człowiek ma jakieś swoje, mniej lub bardziej zdrowe, nawyki. Scheele zwykł szczegółowo badać swoje wynalazki, a nawet wąchać i próbować te, niekiedy trujące, związki. O ile cyjanowodór nie zdołał powalić badacza, to już nazbyt poufały kontakt z rtęcią okazał się być biletem w jedną stronę do miejsca, w którym naukowcy zasilają chóry anielskie.

#3. Thomas Andrews

Poznajcie człowieka odpowiedzialnego za zbudowanie pływającego nieszczęścia zwanego Titanikiem. Trzeba przyznać, że Andrews dbał o szczegóły – osobiście doglądał wszystkich prac zarówno na pechowym statku, jak i jego bliźniaczym bracie – Olimpiku. Pewny swojego życiowego sukcesu twórca tak opisał Titanica:„jest tak idealny jak tylko ludzki mózg mógł go uczynić”

 
Andrews zachował się porządnie – brał czynny udział w ewakuacji przerażonych pasażerów. Po raz ostatni widziano go wpatrującego się w obraz „Port Plymouth” wiszący przy kominku jednej z sal dla podróżnych pierwszej klasy. To do Plymouth właśnie miał dotrzeć Titanic w swej drodze powrotnej.


 

#4. William Bullock

A ten oto pan stworzył maszynę do rotacyjnego, dwustronnego drukowania gazet.

Podczas ustawiania urządzenia, wynalazca zauważył, że jeden z pasków zsunął się z obrotowego krążka. Niewiele myśląc, Bullock usiłował umocować element na swoim miejscu już w momencie pracy maszyny. Żeby tego było mało, twórca użył do tego celu własnej nogi … która, oczywiście, wkręciła się w mechanizm i została paskudnie zmiażdżona. W ranę wdała się gangrena, a pan Bullock wyciągnął swe jedyne, sprawne kopyto podczas operacji amputacyjnej.

 

#5. Perillos z Aten

Perillos to twórca jednego z najokrutniejszych, znanych ludzkości, narzędzi powolnego uśmiercania człowieka. Pomysłowy Grek podarował odlanego z brązu byka władcy sycylijskiego miasta Akragas, Falarisowi. 
Byk miał w swym wnętrzu komorę, gdzie umieszczało się skazańca, a następnie rozpalało się ogień pod byczym brzuchem. Metal rozgrzewał się, a nieszczęśnik był smażony żywcem.

 
Perillos przedstawił Falarisowi, pewien „bajer” - otóż dodatkowym usprawnieniem tej maszyny był skomplikowany system rur, który miał za zadanie zamieniać wrzaski ofiary w melodyjny gwizd. Sycylijski władca tak bardzo zdegustowany był tym paskudnym rozwiązaniem, że umieścił we wnętrzu byka jego twórcę i osobiście przekonał się, że ryki uwięzionego tam Perillosa faktycznie brzmią całkiem ładnie. Po krótkiej chwili smażenia Greka, Falaris uwolnił przerażonego twórcę. Mocno przypieczony wynalazca miał cichą nadzieję uzyskać nagrodę za swe okrutne urządzenie. Zamiast tego władca Akragas, zafundował mu niezapomniany lot z wysokiej skały, zwieńczony uroczym wyrżnięciem o niegościnną glebę.
Zgodnie z legendą, sam Falaris również padł ofiarą brązowego byka.

#6. Piętnastu terrorystów z Afganistanu

Allah najwyraźniej miał pewne obiekcje dotyczące grupy piętnastu terrorystów pracujących nad czymś w meczecie na południu Afganistanu. Szczególnie jak tym czymś są bomby, które jak wiadomo mają tendencje do wybuchania. I tak też, w tym roku, grupa dzielnych twórców, która prawdopodobnie nie miała zbyt dużej wiedzy dotyczącej właściwego obchodzenia się z materiałami wybuchowymi, rozerwana została przez własnoręcznie konstruowane „narzędzie dżihadu”.

#7. Otto Lilienthal

Lilienthal to pionier szybownictwa. Jako pierwszy wykonał serię, zwieńczonych sukcesem, lotów na własnoręcznie skonstruowanych lekkich skrzydlatych wynalazkach.
Niestety, seria sukcesów zakończyła się wyjątkowo nieszczęśliwie – Otto zleciał z wysokości 17 metrów i złamał sobie kręgosłup. Zmarł następnego dnia. Jego ostatnimi słowami miały być: „Pewne małe poświęcenia są konieczne”.

Źródła: 12345
 thx Specmaniek :)

1

Oglądany: 118517x | Komentarzy: 18 | Okejek: 869 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało