Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Przekonajcie się, jak niesamowite zdjęcia można zrobić zwykłym telefonem

18 763  
140   25  
Nawet przebywając na łonie natury, łatwo jest zapomnieć, jak pełen życia i piękna jest otaczający świat — ponieważ większość jego mieszkańców jest zbyt mała, by ich zobaczyć! 22-letni fotograf amator Sasi Kumar z Indii robi niesamowite zdjęcia owadów w trybie makro. I robi to za pomocą standardowego aparatu fotograficznego, który ma wbudowany w swoim smartfonie.
„W fotografii chodzi o głębię odczuwania, a nie głębię ostrości” – dzieli się swoją filozofią Kumar. Wyjaśnił, jak ważna jest dla fotografa cierpliwość i pasja, zwłaszcza jeśli chodzi o fotografię makro.

#1.

„Na początku miałem zwyczajne pomysły na zdjęcia, ale po kilku dniach pomyślałem o byciu wyjątkowym i chciałem się wyróżnić”.

#2.

Sasi, student inżynierii, zdecydował się spróbować fotografii makro: „Próbowałem więc makr i nauczyłem się ich dogłębnie”. Fotograf zaznaczył, że przed nim jeszcze długa droga do perfekcji, ale każdego dnia uczy się coraz więcej hacków fotograficznych.

#3.

„Wyzwaniem w makrofotografii jest to, że obsługa telefonu z zamontowanymi obiektywami jest nieco trudna” – powiedział. „Zdjęcia mogą być złe i zepsute z powodu nieoczekiwanego wiatru, wstrząsów, dźwięku itp. Oznacza to, że kluczem jest cierpliwość”.

#4.

Jego zdaniem owady to „piękne stworzenia”, które „uwydatniają piękno przyrody”. Dlatego wybiera je jako temat swoich niesamowitych zdjęć.

#5.

Zapytany o rady dla innych fotografów, Kumar był bardzo skromny i sugerował, że nie jest jeszcze na takim poziomie, by udzielać rad. Wyjaśnił jednak, że „w makrofotografii chodzi o cierpliwość, pasję i dużo poświęcenia”.

#6.

„Nigdy nie przestawaj się uczyć. Każdy nowy kadr może prowadzić do niezwykłego efektu. Ucz się na błędach z poprzednich zdjęć, słuchaj zarówno pozytywnych, jak i negatywnych opinii, zwróć uwagę na rady, sugestie i opinie” – dzieli się Kumar.

#7.

„Zdjęcia nie są przeznaczone tylko do zdobywania lajków; mogą opowiedzieć niesamowitą historię. Perspektywa jest wszystkim”.

#8.

Kumar robi zdjęcia makro za pomocą dwóch smartfonów: OnePlus 6t i Redmi Note 3. Używa również różnych obiektywów, które przyczepia do swoich telefonów, aby robić zdjęcia owadom.

#9.

#10.

#11.

#12.

#13.

#14.

#15.

#16.

#17.

#18.

#19.

#20.

#21.

#22.

#23.

#24.

#25.

#26.

#27.

#28.

#29.

#30.

#31.

9

Oglądany: 18763x | Komentarzy: 25 | Okejek: 140 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.05

18.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało