Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Naprawdę potwornickie ciekawostki - znany raper płaskoziemca i perfekcyjne zaoranie

69 682  
251   86  
Wikingowie, nieruchliwe królaki, raper płaskoziemca i śmierć miliona koni to tylko część z tego, co czeka cię w tym odcinku potwornickich!

#1. Wikingowie

Imiona skandynawskich wikingów były często nadawane po cechach danej osoby. Istniały więc imiona o tak kuriozalnych znaczeniach, jak między innymi:
W języku polskim też jest ciekawie. Na przykład imię Częstobor oznacza "ten, który często walczy", Żytomir to "ten, który pragnie żyć w pokoju", a np. Janusz to "ten, którego nie można wyciągnąć z jego Passata". W języku polskim jest jeszcze naprawdę sporo do odkrycia!

#2. Japończycy

W języku japońskim istnieje słowo

Myślę, że i w Polsce przydałoby się jakieś specjalne określenie na takich kolekcjonerów, którzy uwielbiają otaczać się książkami, ale z rzadka sięgają po lekturę.

#3. Pelikany

Znany amerykański raper B.o.B. od 2016 r. jest członkiem stowarzyszenia płaskoziemców i łyka wszystko jak pelikan, a potem powtarza jak papuga. Uruchomił nawet publiczną zbiórkę kasy, żeby pozyskać środki na udowodnienie swoich racji.

W swoich utworach potrafi wpaść w polemikę z naukowcami, astrofizykami i popularyzatorami nauki. Po tym, jak B.o.B. ogłosił całemu światu, że Ziemia jest płaska, na Twitterze wypunktował go Neil DeGrasse Tyson. Raper nagrał więc diss na naukę i NASA (utwór "Flatline"), w którym powtarza teorie spiskowe. Tyson pozwolił sobie po tym na krótką odpowiedź w swoim programie telewizyjnym "Małe fragmenty wielkiej zakrzywionej powierzchni zawsze będą wydawały się płaskie dla istot, które po nich pełzają (w domyśle: jak robactwo)... a tak przy okazji: to się nazywa grawitacja" - skończył Tyson, po czym wykonał legendarnego już dziś "mic dropa".


#4. Amuuurykanie

Największym pracodawcą na świecie jest zatrudniający około 3 miliony osób amerykański departament obrony. Na drugim miejscu znajduje się Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza zatrudniająca 2,5 miliona osób.

Na miejscu trzecim znajdziemy sieć sklepów Walmart z zatrudnieniem na poziomie 2,3 mln. Dalej m.in. McDonald's - około 2 mln; brytyjska służba zdrowia - 1,7 mln; indyjskie koleje zaś koło 1,5 mln. A z takich ciekawostek, to warte zauważenia jest to, że jedną z największych firm na świecie pod kątem zatrudnienia jest też Chińska Grupa Pocztowa, w której szeregach pracuje milion osób.

#5. Konie

W angielskim miasteczku Ascot istnieje prawdopodobnie jedyny na świecie pomnik poświęcony pamięci miliona koni, które zginęły w trakcie trwania I Wojny Światowej.

To uświadamia nam, że nasze ludzkie działania wojenne wpływają nie tylko na nasz rodzaj, ale i na miliony innych istnień, które biorą w nich udział "za frajer".

#6. Lwy

Christopher Walken przed rozpoczęciem kariery aktorskiej był m.in. poskramiaczem lwów w cyrku.

Po latach opowiedział swoją cyrkową historię z lwami, którą rozpoczął w wieku 15 lat, dołączając do cyrkowej trupy. Skromnie przyznał jednak, że Sheba to był bardzo stary lew i zachowywał się bardziej jak pies.

#7. Nieruchliki

Hugh Hefner w latach osiemdziesiątych opłacił badania nad zającowatymi żyjącymi na Florydzie. Doprowadziły one do opisania odrębnego podgatunku królaka błotnego: Sylvilagus palustris hefneri.

Królaki nie mają tam lekko. Polują na nie grzechotniki i inne drapieżne twory natury, ale skłonność do rozmnażania i niepohamowana chuć podtrzymuje stan ich liczebności na naprawdę dobrym poziomie. Podgatunek hefneri ma się niestety zdecydowanie gorzej i dziś jest zagrożony wyginięciem.

#8. Klopsiki

Tytuł filmu

Niechęć Żydów do wieprzowiny wzięła więc górę nad wiernością tłumaczenia. W końcu film o wieprzowinie lecącej z nieba kojarzyłby się raczej z jakąś apokalipsą i Armageddonem, a wcale nie występował w nim Bruce Willis. A macie pomysł na to, jak mogłyby brzmieć nazwy polskich filmów, gdyby jedno słowo zastąpić w nich słowem, dajmy na to, "kebab", albo "wodzionka"?

W poprzednim odcinku mówiliśmy o głupiej zabawie gnojków z USA, przez którą ginęli niewinni ludzie - przeczytaj.

7

Oglądany: 69682x | Komentarzy: 86 | Okejek: 251 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

07.07

06.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało