Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Zatrzymane w kadrze – Zabójcza mieszanka wiśni i mrożonego mleka

37 721  
344   44  
W dzisiejszej odsłonie „Zatrzymanych w kadrze” znalazły się, między innymi, rolls-royce sprzed wieku, mordercza para z Włoch oraz student, który nie spał przez 11 dni. Zapraszamy!

#1. Zachary Taylor – 12. Prezydent Stanów Zjednoczonych.


4 lipca 1850 roku Taylor spożył duże ilości wiśni i mrożonego mleka, uczestnicząc w uroczystościach świątecznych podczas zbiórki pieniędzy pod pomnikiem Waszyngtona, który był wówczas w budowie. W ciągu kilku dni poważnie zachorował na nieznaną dolegliwość trawienną, początkowo przypominającą ostre zapalenie żołądka i jelit.
Taylor zmarł o 22:35. 9 lipca 1850 r. Miał 65 lat.

#2. „Schody Śmierci”, 1943 r.


Więźniowie obozu koncentracyjnego Mauthausen wspinali się po nich, niosąc granitowe kamienie o wadze około 50 kg. Strażnicy zmuszali więźniów do wnoszenia ciężarów po 186 stopniach schodów, nie przejmując się nieznośnymi upałami latem i przenikliwymi chłodami zimą. W ciągu jednego dnia roboczego więźniowie musieli wykonać nawet dziesięć takich wejść, idąc jeden za drugim, co było szczególnie niebezpieczne, gdyż wielu więźniów upadało i upuszczało kamień na stojącego z tyłu, co wywoływało efekt domina. W ten sposób wielu więźniów odnosiło obrażenia, w tym zmiażdżenia kończyn. Z powodu nieludzkich warunków pracy na tych schodach codziennie ktoś umierał.

#3. Abu Zabi, 1975 r.


#4. Randy Gardner, student, który nie spał przez 11 dni, 1963 r.


W 1963 roku 17-letni Randy Gardner nie spał przez 11 dni i 25 minut. Pracując nad szkolnym projektem naukowym w Kalifornii, ustanowił rekord świata w najdłuższym czasie bezsenności.
W późniejszym czasie znalazły się osoby, które pobiły ten rekord – np. Robert McDonald w 1986 r. nie spał przez 18 dni i prawie 22 godziny – ale żadna z nich nie była tak dokładnie monitorowana jak Gardner.
Księga rekordów Guinnessa nie odnotowuje już tego wyczynu; w 1997 r. przestano przyjmować nowe wnioski ze względu na „zagrożenia związane z brakiem snu”.

#5. W taki sposób 100 lat temu, w 1924 roku, myto samochody w Chicago. Metoda ta jakoś się nie przyjęła.


#6. Żołnierze dywizji SS „Leibstandarte” (w hełmach) pozują z żołnierzami Wehrmachtu z 9. Dywizji Pancernej. Grecja, 11 kwietnia 1941 r.


Grecy uważali żołnierzy SS za brutalnych, ale uczciwych przeciwników, co stanowi wyraźny kontrast, jeśli chodzi o ich reputację w innych częściach teatru działań wojennych.

#7. Kamera na desce rozdzielczej uchwyciła ostatnie chwile przed katastrofą samolotu Transasia Flight 235. Tajwan, 4 lutego 2015 r.


Samolot 3 minuty i 23 sekundy po otrzymaniu zgody na start uderzył lewym skrzydłem w samochód jadący po wiadukcie i spadł do rzeki. Moment uderzenia został uchwycony przez nagrania kamer samochodowych. Na pokładzie było 5 członków załogi i 53 pasażerów, w tym 31 turystów z Xiamenu (ChRL) i 22 Tajwańczyków.
Według komunikatu tajwańskiej agencji lotnictwa cywilnego według stanu z 8 lutego, 16:00 czasu lokalnego, odnaleziono 55 osób, w tym 40 ofiar śmiertelnych; pozostałych 15 zostało hospitalizowanych. Trzech osób nie odnaleziono. Wśród 32 pasażerów z ChRL było trzech rannych i 26 zabitych, dwie zaginione, wśród 22 Tajwańczyków – 11 rannych i 10 zabitych, jeden zaginiony; z pięcioosobowej załogi: jedna osoba ranna i cztery zabite. Dodatkowo dwie osoby zostały ranne na ziemi (jadący taksówką, o którą zahaczyło skrzydło samolotu). Ostatecznie po ośmiu dniach poszukiwań odnaleziono ostatnie ciało, trzy km w dół rzeki od miejsca katastrofy; w ostatecznym podsumowaniu na pokładzie zginęły 43 osoby, 15 zostało rannych. (wiki)

#8. Paryż. Widok z Łuku Triumfalnego na Pola Elizejskie, 1900 rok.


#9. Olindo Romano i Rosa Bazzi, małżeństwo z Włoch, które w grudniu 2006 roku dokonało masakry w mieszkaniu sąsiadów.


44-letni Olindo Romano i o dwa lata młodsza Rosa Bazzi od 2008 roku odsiadują wyrok dożywotniego więzienia za tzw. „rzeź w Erbie”, podczas której – zgodnie z wyrokiem sądu – dwa lata wcześniej zamordowali w tym włoskim mieście czwórkę swoich sąsiadów i podpalili ich mieszkanie.
Uzbrojeni w noże i metalowy pręt zabili 30-letnią Raffaellę Chestnut, jej dwuletniego syna Youssefa Marzouka i jej matkę Paolę Galli, a także sąsiadkę z góry, Valerię Cherubini, która zajrzała do nich z powodu dochodzących do jej mieszkania krzyków. Kiedy policja zapytała małżeństwo o motywy, para odpowiedziała, że sąsiedzi stale zachowywali się „zbyt głośno”. Rosa Bazzi, opowiadając o tym, jak poderżnęła gardło małemu chłopcu, zauważyła:
„Po prostu nie mogliśmy już ich znieść… On zawsze krzyczał, bolała mnie głowa”.

#10. Harley-Davidson z zamontowanym karabinem maszynowym, I wojna światowa.


W kwietniu 1917 roku Stany Zjednoczone przystąpiły do I wojny światowej. Firma Harley-Davidson znacznie zwiększyła swoją produkcję i dostarczyła na front około 20 tysięcy motocykli.

#11. Kobieta z plemienia Mursi przegląda po raz pierwszy magazyn Vogue. Etiopia, 2009 r.


#12. Fałszywe głowy użyte podczas Wielkiej Ucieczki z Alcatraz w 1962 roku.


Głowy zrobiono z bawełny, mydła i ludzkich włosów, i pozostawiono w łóżkach, aby strażnicy nie zorientowali się, że więźniów nie ma już w ich celach.
Trzej mężczyźni: Clarence Anglin, John Anglin i Frank Morris uciekli z wyspy na prowizorycznej tratwie i nigdy ich nie odnaleziono. FBI wydało oświadczenie, że zbiegli więźniowie najprawdopodobniej utonęli w Zatoce San Francisco.

#13. Rolls-Royce Phantom z 1925 roku.


#14. Amerykanka Melora Rivera ukrywa się na dachu przed nieproszonym gościem, który włamał się do jej domu. Dziewczyna jeszcze nie wie, że intruz stoi tuż za nią. Los Angeles, 24 września 2014 r. Fot. Alexandria Thompson


Jak podaje CBS Los Angeles, mieszkanka Kalifornii uciekła przed intruzem, wyskakując przez okno na drugim piętrze i chowając się na dachu.
Włamywaczem okazał się być Christian Hicks, 29-letni mężczyzna, którego policja określiła jako chorego psychicznie.
Dziewczyna w momencie włamania spała, ale hałas spowodowany przez włamywacza obudził ją. Zdążyła chwycić telefon, zadzwonić pod numer 911 i wspiąć się na dach.
Policja podała, że funkcjonariuszom udało się dotrzeć do Rivery w niecałe dwie minuty od wezwania. Na miejsce zdarzenia przybyła również straż pożarna, która pomogła Riverze zejść z dachu, podczas gdy policja próbowała skłonić Hicksa do poddania się.
Świadkiem zdarzenia była przechodząca obok domu Rivery Alexandria Thompson, która zrobiła zdjęcie dziewczyny i włamywacza i opublikowała je na swoim koncie na Twitterze.

#15. Radzieccy i polscy więźniowie obozu koncentracyjnego Mauthausen, wyzwoleni przez żołnierzy 11. Dywizji Pancernej USA, maj 1945 r.


W poprzednim odcinku

2

Oglądany: 37721x | Komentarzy: 44 | Okejek: 344 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało