Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Wszyscy słyszeliśmy o catfishingu i ghostingu, ale to nie jedyne niepokojące trendy w randkowaniu online

57 337  
101   62  
Czasy się zmieniają i obecnie coraz częściej zawieramy romantyczne znajomości w internecie. I nie tylko młode osoby, ale i te starsze. Niestety, nie zawsze starszy jest mądrzejszy i każdy z nas może paść ofiarą tych niezdrowych trendów.

#1. Stashing (ukrywanie)

shutterstock_524194495.jpg
Jak sama nazwa wskazuje, osoba, z którą randkujesz, chowa cię przed wszystkimi. Nie mówi o tobie znajomym, nie przedstawia cię swojej rodzinie, nie umieszcza waszych zdjęć na swoich kontach społecznościowych. Po prostu jesteś jego/jej skrywaną tajemnicą. Trzymanie cię w ukryciu oznacza, że może nadal szukać i umawiać się z innymi osobami.

#2. Ghosting (olewanie)

ghosting.jpg

Ghosting to jedna z najpopularniejszych technik zerwania w internecie. Osoba, z którą miałeś świetny kontakt lub nawet związek, nagle znika. Nie odpowiada na twoje wiadomości, nie odbiera telefonu, a nawet blokuje cię wszędzie tylko po to, żeby uniknąć poważnej rozmowy o zakończeniu związku.

#3. Zombie-ing

zombie-ing.jpg

Pozbierałaś się już po nieprzyjemnym ghostingu, a tu nagle, kilka miesięcy później osoba, która cię olała, nagle zaczyna wysyłać ci wiadomości. Lajkuje twoje posty, zamieszcza miłe komentarze. Nie daj się nabrać i wciągnąć ponownie w związek z niedojrzałym tchórzem, który znów zniknie przy najbliższej okazji.

#4. Benching (ławka rezerwowych)

benching.jpg

Tak jak w sporcie, zostajesz usadzony na ławce rezerwowych i czekasz na swoją kolej. Twoja ukochana szuka ideału, ale w zapasie ma kilku „przyjaciół”, których może wykorzystać do wypłakania się kiedy ma gorszy dzień lub do wyjścia na imprezę, kiedy nie ma nikogo lepszego pod ręką.

#5. Catch and release (złap i wyrzuć)

catch-and-release.jpg

To technika stosowana przez ludzi kochających dreszczyk podczas podrywania nowej osoby. Wysyłają wiadomości, zasypują romantycznymi drobiazgami, ale gdy już zgodzisz się na randkę, natychmiast tracą zainteresowanie. I szukają nowej ofiary, na której będą ćwiczyć metody uwodzenia.

#6. Breadcrumbing (rzucanie okruszków chleba)

breadcrumbing.jpg

Breadcrumbing to takie podrywanie „na odczep się”. Osobnik stosujący tę technikę od czasu do czasu wyśle wiadomość, umówi się na spotkanie, ale to wszystko jest bardzo niezobowiązujące. Rzuca ci okruszki, a ty się nimi karmisz i liczysz na coś więcej. Szkoda marnować czas na taką osobę.

#7. Cushioning (poduszka bezpieczeństwa)

cushioning.jpg

Kolejna taktyka stosowana przez tchórzliwe osoby, tłumaczące się, że nie chcą zrobić komuś krzywdy, mówiąc szczerze o zerwaniu. Zamiast prosto z mostu powiedzieć, że to już jest koniec, zaczynają flirtować z innymi i liczą na to, że urażona druga strona zerwie z nimi pierwsza.

#8. Kittenfishing

kittenfishing.jpg

Kittenfishing to taka łagodniejsza wersja catfishingu. Osoby stosujące kittenfishing przedstawiają się w jak najlepszym świetle. Kłamią na potęgę na temat swojego charakteru, wykształcenia, zamożności i wyglądu. Wysyłają zdjęcia bardzo atrakcyjnych osób jako swoje. Oczywiście, jeśli nawet dojdzie do pierwszej randki w realnym świecie, cały czar pryska.

#9. Cuffing season (okres obrączkowy)

shutterstock_737570662.jpg

Cuffing season zaczyna się we wrześniu. Nadchodzą zimniejsze długie wieczory, których nikt nie chce spędzać samotnie. Wtedy single poszukują osoby, z którą będą mogli posiedzieć razem w domu przy serialach i gorącej herbacie. Często obniżają swoje standardy i łapią pierwszą osobę, która się nawinie.

#10. Haunting (nawiedzanie)

shutterstock_267544178.jpg

Haunting pojawia się wtedy, kiedy osoba z przeszłości nagle zaczyna cię obserwować w sieci. Zazwyczaj nie robi tego jakoś nachalnie, ale w taki sposób, że nie da się nie zauważyć. Trochę to przerażające.

Oglądany: 57337x | Komentarzy: 62 | Okejek: 101 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało