Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze CCXXIX - jak zostać królem kanibali

99 960  
512   51  
Dziś w "Zatrzymanych..." między innymi ciężki los eks-zabójcy, dwutygodniowy prezydent i pewien słup graniczny. Zapraszamy!

#1. Podczas wizyty u niewidomej jasnowidzącej - Wangi, Bułgaria, lata 90. XX w.

Kliknij i zobacz więcej!
Przypisuje się jej przepowiednie dotyczące śmierci Józefa Stalina, rozpadu ZSRR, zatopienia okrętu podwodnego Kursk, a także zamachu na WTC 11 września 2001 r. W maju 1942 r poślubiła Dimityra Guszterowa, któremu wskazała morderców jego braci. Zmarła 11 sierpnia 1996 r. na raka piersi.

#2. Kolejka w pobliżu domu towarowego "Polska moda", prawdopodobnie za perfumami "Pani Walewska". Moskwa, ZSRR, lata 80. XX w.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Szwedzki marynarz Carl Emil Pettersson, ok 1890 r.

Kliknij i zobacz więcej!

W 1904 roku statek szwedzkiego marynarza Carla Emila Petterssona rozbił się u wybrzeży jednej z wysp Papui-Nowej Gwinei - wyspy Tabor, zamieszkałej przez plemię kanibali. Biedaka doprowadzono do lokalnego króla i na pewno zostałby zjedzony, gdyby nie... miłość. Córka króla zapałała do rozbitka uczuciem i zapragnęła zostać jego żoną. Mężczyzna poślubił ją i miał z nią dziewięcioro dzieci. Po pewnym czasie stary król umarł i były szwedzki żeglarz został nowym władcą wyspy.

#4. Reprezentacje Korei Północnej i Południowej maszerują pod wspólną flagą z wizerunkiem półwyspu. Ceremonia otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, 9 lutego 2018 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Stepan Bandera puszcza bańki mydlane. RFN, 1951 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Tłum po zlinczowaniu 16-letniego Murzyna. Stan Teksas, Stany Zjednoczone Ameryki, 1916 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#7. Lancia Stratos Zero, Włochy, 1970 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Budowa świątyni Chrystusa Zbawiciela, Moskwa, 1998 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Na kartoniku żebraka:
Byłem killerem.
Żałuję
Pomóżcie zacząć nowe życie.

#9. Frank Borman, Neil Armstrong, John Young, Deke Slayton na treningu przetrwania w przypadku lądowania na pustyni. Nevada, 13 sierpnia 1964 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Kirk Douglas jako Vincent Van Gogh, 1956 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#11. Pierwszy znak graniczny po wojnie amerykańsko-meksykańskiej. USA–Meksyk, 1848 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

2 lutego 1848 r. w Guadalupe Hidalgo został podpisany traktat, kończący meksykańsko-amerykańską wojnę lat 1846-48. Zgodnie z tym porozumieniem, pokonany Meksyk zgodził się oddać Stanom Zjednoczonym ogromny obszar od Zatoki Meksykańskiej do Oceanu Spokojnego o powierzchni 1,35 mln kilometrów kwadratowych, czyli ponad połowę swoich ziem. W zamian USA wypłaciły odszkodowanie w kwocie 15 mln dolarów (około 480 mln zł według obecnego kursu) i zgodziły się kompensować utratę mienia mieszkańcom przyłączonych obszarów, którzy nie będą chcieli przyjąć obywatelstwa amerykańskiego, a zdecydują się wyprowadzić do Meksyku. Na to wydano jeszcze trzy miliony.
Na zdjęciu pierwszy znak graniczny w kształcie obelisku, ustawiony w 1848 roku na nowej granicy amerykańsko–meksykańskiej zaraz po zakończeniu wojny. Meksykanie stale pisali i ryli na nim różne złe słowa pod adresem Amerykanów, dlatego też obelisk w końcu ogrodzono żelaznym płotem

#12. Kurt Cobain z rodziną, 1993 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Prezydent USA Barack Obama siedzi w słynnym autobusie, w którym 1 grudnia 1955 roku czarna obywatelka USA Rosa Parks odmówiła ustąpienia miejsca białemu pasażerowi. Muzeum Henry'ego Forda w Dearborn w stanie Michigan, 18 kwietnia 2012 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#14. "Niech żyje jedność narodów nowej Europy". Demonstracja w okupowanym Mińsku, 1941 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#15. Transport wymiennika ciepła dla elektrowni jądrowej Marcoule. Francja, rok 1957.

Kliknij i zobacz więcej!

#16. Rosyjscy żołnierze piją szampana w centrum Groznego. Pierwsza wojna czeczeńska.

Kliknij i zobacz więcej!

#17. Degustatorzy na konkursie piwa w Londynie, 1935 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#18. Młodzi Japończycy na lokalnym pop-koncercie. Tokio, 1971 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#19. Aleksandr Ruckoj i jego ochroniarz podczas ostrzału budynku Rady Najwyższej Rosji. Moskwa, październikowy przewrót, 4 października 1993 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Ruckoj był wiceprezydentem za rządów Borysa Jelcyna od 10 lipca 1991 roku do 1 września 1993 roku. Po rozwiązaniu Rady Najwyższej przez Jelcyna, stanął po przeciwnej stronie barykady i został wybrany przez Radę Najwyższą na prezydenta Federacji Rosyjskiej. Był nim przez dwa tygodnie. 4 października 1993 roku został aresztowany.
Żyje.

#20. Warszawa po II wojnie światowej. Dziewczynka spogląda z dachu domu przy ulicy Stawki 5/7 na ruiny getta. 3 sierpnia 1946 r. Fot. Hans Reinhart

Kliknij i zobacz więcej!

W poprzednim odcinku

1

Oglądany: 99960x | Komentarzy: 51 | Okejek: 512 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało