Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 najdzikszych wiadomości z zeszłego tygodnia, które mogliście przegapić (13.11.17)

99 398  
336   100  
Złamane serce to jeden z powtarzających się motywów dzisiejszego zestawienia najdzikszych wiadomości. Jedną z przyczyn złamanego serca będzie alkohol, w innym przypadku dowiemy się, jakie szkody fizyczne powoduje rozstanie. A poza tym tradycyjnie już czekają nas kolejne doniesienia, po których większość z nas zechce opuścić Ziemię.

#1. Pilot odrzutowca „namalował” penisa na niebie przy pomocy śladu zostawianego przez samolot

Olbrzymi kontur męskiego fallusa i jego szlachetnego dobytku pojawił się na błękitnym niebie hrabstwa Okanogon w stanie Waszyngton na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Podniebny szkic został wykonany przy użyciu odrzutowca bojowego Boeing EA-18G Growler przez jednego z pilotów marynarki wojennej ze znajdującej się w pobliżu jednostki Whidbey. Dowódcy jednostki kategorycznie potępili wyczyn podniebnego Leonardo, argumentując, że tego typu manewry nie miały żadnej wartości szkoleniowej. Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa poinformowała, że zdarzenie z Okanogon nie stworzyło zagrożenia dla bezpieczeństwa. Opinie świadków, którzy udokumentowali tworzenie dzieła na Twitterze, są podzielone: jedni uważają wyczyn pilota za zabawny, ale inni byli zgorszeni. (źródło)

#2. Z kilku supermarketów Aldi w Anglii wycofano orzeszki, ponieważ na opakowaniu zabrakło ostrzeżenia, że paczka orzeszków zawiera orzeszki


Sieć Aldi wystosowała oświadczenie o natychmiastowym wycofaniu wszystkich opakowań orzeszków ziemnych w panierce produkowanych pod marką Clancy’s Barbecue Flavour Coated Peanuts z numerem produkcyjnym 7292 7291. Śmiercionośny produkt może zawierać orzechy nerkowca, o czym zapomniano poinformować na opakowaniu i choć rzecz dotyczy sklepów sieci z zaledwie trzech okręgów na terenie Wielkiej Brytanii, to przedstawicie Aldi uczulają, że niczego nieświadomi przyjezdni mogli nabyć opakowanie orzeszków, a teraz może im grozić niebezpieczeństwo. Według niektórych badań orzechy nerkowca mogą być niebezpieczniejsze od orzeszków ziemnych. (źródło)

#3. W ramach przeciwdziałania biedzie Chińczykom doradzono zastąpienie obrazków z Jezusem obrazkami z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej


Tysiące chińskich chrześcijan z najbiedniejszych obszarów wiejskich w prowincji Jiangxi zamieniły obrazki i krzyże z Jezusem w swoich domach na obrazy z wizerunkiem należącego do partii komunistycznej Xi Jinpinga. Rządząca krajem Chińska Partia Komunistyczna chce do 2020 roku wyeliminować problem biedy w Chinach, a zastępowanie wizerunków religijnych wizerunkami przywódców partii ma w tym znacząco pomóc. Lokalni mieszkańcy donoszą, że Partia dodatkowo motywuje najbiedniejszych do wprowadzania zmian ucinaniem zasiłków. Jednocześnie przedstawiciele Partii zaznaczają, że wizerunek przywódcy powinien zawisnąć jedynie w centralnej części domu, natomiast w innych pomieszczeniach Chińczycy mogą wieszać, co tylko chcą. (źródło)

#4. Trener reprezentacji Anglii w rugby przeprosił za przeklinanie na wizji, bo dostał ochrzan od matki


58-letni Eddie Jones został przyłapany na niecenzuralnym wypowiadaniu się przez kamery telewizyjne podczas meczu Anglii z Argentyną w Londynie. Mimo że reprezentacja Anglii wygrała ze swoim przeciwnikiem, styl gry „Wyspiarzy” pozostawiał momentami wiele do życzenia, czemu dosadny wyraz dawał między innymi Jones. W wywiadzie udzielonym stacji radiowej BBC Radio 5 trener przeprosił za swoje zachowanie i zdradził, że wkrótce po meczu otrzymał telefon od swojej matki, która stanowczo go upomniała. Jones dodał też, że matka bardzo nie lubi, gdy ten przeklina i że wystarczającą karą dla niego będą najbliższe spotkania z 93-latką. (źródło)

#5. Odbyła się międzynarodowa konferencja płaskoziemców


400 osób z całego globu wzięło udział w wydarzeniu, które odbyło się w Raleigh w Kalifornii. Uczestnicy spotkania zapłacili od 109 do 249 dolarów, by móc wysłuchać prelekcji takich jak „NASA i inne kosmiczne kłamstwa” czy „Czas poznać naukowe kłamstwa głównego nurtu”. W Sieci pojawiły się nagrania z konferencji. W jednym z klipów prominentny działacz ruchu płaskoziemnego, Mark Sargent, odpowiada na pytania publiczności. Na pytanie o wprowadzenie teorii płaskiej Ziemi do szkół odpowiada, że „nauka będzie musiała w końcu zmierzyć się z tym tematem”, bo „nie mogą nas wiecznie ignorować”. Sargent stwierdził również, że Elon Musk to notoryczny kłamca, który „wyciąga z tyłka każdą informację”. (źródło)

#6. Karzeł-pedofil nie pójdzie do więzienia, bo jest za niski


Bryan Anthony Bowen może mówić o wielkim szczęściu. 26-latek został bowiem oszczędzony przez sędziego Rhysa Rowlanda. Sędzia argumentował, że Bowen „posiada niewielką posturę i jest niedojrzały emocjonalnie”, w związku z czym „miałby bardzo ciężko w więzieniu”. Z tego względu 26-latek otrzymał jedynie wyrok 48 tygodni więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Oskarżony Bowen wysłał 15-latce wiadomość o treści: „Chcesz się rżnąć?”. Gdy dziewczyna go zablokowała, w jej szesnaste urodziny Bowen wysłał jej wiadomość o treści: „Zerżnę cię w prezencie urodzinowym”. Dziewczyna zgłosiła sprawę na policję, a ta znalazła na komputerze oskarżonego kolejne sprośne wiadomości wysyłane nieletnim. (źródło)

#7. W Japonii pociąg odjechał 20 sekund za wcześnie, więc operator kolejowy wystosował oficjalne przeprosiny


Pociąg należący do firmy Tsukuba Express miał odjechać ze stacji Minami Nagareyam o godzinie 9:44, ale zamiast tego wyruszył o 9:43:40, czyli 20 sekund za wcześnie. Jeszcze tego samego dnia na stronie operatora pojawiło się oficjalne oświadczenie, w którym potwierdzono, że doszło do opóźnienia, podano pełną nazwę firmy, adres jej siedziby głównej oraz imię i nazwisko prezesa, a także przeproszono za ewentualne niedogodności spowodowane opóźnieniem. I choć japońskie firmy słyną na Zachodzie z postawy prokonsumenckiej, to niektórzy uważają, że w tym przypadku firma wykazała się zbyt dużą gorliwością. (źródło)

#8. Pozbawiony głowy samiec modliszki ruchał do końca


Takiej treści nagłówek ukazał się na stronie bloga technologicznego Gizmodo. Nie wiadomo do końca, co jest bardziej szokujące: sam nagłówek czy jego treść, jednak obie te rzeczy są jak najbardziej prawdziwe. Na filmie, który ukazał się w Sieci, widać parę modliszek – samicę i samca – w trakcie odbywania stosunku. W pewnym momencie modliszka w tradycyjny dla swojej płci sposób ucina samcowi głowę, jednak samiec – w tradycyjny dla swojej płci sposób – robi wszystko, żeby dokończyć robotę. I udaje mu się dzięki układowi nerwowemu, który mimo braku głowy, ciągle działa. Samiec ostatecznie zapładnia samicę, dla której pozbawiony głowy samiec ma większą wartość, bo jak dowiodły badania, samiec bez głowy ma większe szanse na zapłodnienie samicy. (źródło)

#9. W Internecie pojawiła się petycja, by krzyż we fladze Szwecji zastąpić islamskim półksiężycem i gwiazdą


Petycja, która pojawiła się na stronie Avazz, „ogólnoświatowej organizacji obywatelskiej”, zrzeszającej ponad 45 milionów osób na całym świecie, wyglądała tak, jakby została napisana przez osobę o radykalnie lewicowych poglądach. W argumentacji za zmianą symbolu flagi można było przeczytać między innymi, że „flaga Szwecji nieustannie nam przypomina o naszej mrocznej i opresyjnej przeszłości” i że „Szwecja powinna stanowić bezpieczną przestrzeń dla wszystkich”. Wygląda na to, że petycja to trolling „radykalnej prawicy” z 4chana, o czym miałby świadczyć wysyp na forum 4chana postów pod hasłem „Operation Swedistan” [Operacja Szwedystan]. Ostatecznie petycję zdjęto. (źródło)

#10. Odnalazł się „skradziony” 20 lat wcześniej samochód. Właściciel zapomniał, gdzie go zaparkował


We Frankfurcie odnalazł się samochód, o którym sądzono, że został skradziony. W 1997 roku 56-letni wówczas właściciel zgłosił zaginięcie auta na policję, mimo że samochód stał zaparkowany w garażu jednego z frankfurckich budynków przez cały ten czas. Zarośnięte chaszczami auto najprawdopodobniej stałoby tam dalej, gdyby firma, która miała zburzyć budynek, nie musiała wpierw odnaleźć właściciela auta. Mężczyzna został powiadomiony o znalezisku i choć wcześniej był bardzo przywiązany do swojego auta, tak teraz stwierdził, że nie jest mu ono potrzebne i udzielił zgody na jego złomowanie. (źródło)

#11. Samce nornika preriowego niszczą swoje związki z samicami przez to, że samce nornika preriowego upijają się w samotności


Nornik preriowy to gryzoń, który lubi alkohol do tego stopnia, że potrafi opróżnić ekwiwalent 15 butelek wina dziennie w stosunku do swojej masy ciała, a że buduje długotrwałe związki z samicami, to naukowcy uznali, że ze względu na podobieństwo do ludzi w obu tych kwestiach norniki stanowią doskonały materiał badawczy. Gryzonie i ich wybranki podzielono na grupy, a następnie podawano im alkohol, alkohol i wodę lub samą wodę, a później obserwowano rezultaty. Naukowcy odkryli, że samce norników, które piły więcej alkoholu niż ich życiowe wybranki, przestały interesować się swoimi drugimi połówkami i wykazywały większą aktywność w obszarze mózgowym zwanym istotą szarą okołowodociągową. Cokolwiek to jest, naukowcy uważają swoje odkrycie za „interesujące”, bo we wspomnianym regionie znajdują się receptory oksytocynowe, a że oksytocyna to hormon miłości, który wzmacnia więzi pomiędzy partnerami, to być może dzięki nornikom naukowcy poznają prawdę o ludziach. (źródło)

#12. Badania dowiodły, że ból po rozstaniu może uszkadzać serce na równi z zawałem


Efekty „zespołu złamanego serca”, zwanego także zespołem takotsubo zostały opisane już wcześniej, jednak do tej pory kardiolodzy sądzili, że prędzej czy później osłabione serce osoby pogrążonej w żalu zregeneruje się. Badania naukowców z University of Aberdeen zdają się temu przeczyć. Badacze przez 2 lata badali 37 pacjentów z zespołem takotsubo i okazało się, że nawet po dwóch latach od przykrego zdarzenia serca badanych miały takie same uszkodzenia jak po zawale serca. Badani nie potrafili wykonywać też prostych ćwiczeń fizycznych i się szybko męczyli. Badacze sugerują, że być może należałoby traktować ciężkie rozstanie jak chorobę, a cierpiącą osobę leczyć farmakologicznie. (źródło)

#13. Superman miał wąsy w „Lidze Sprawiedliwych”, ale je usunięto


Po obejrzeniu najnowszej produkcji o superbohaterach z uniwersum DC Comics wiele osób zwróciło uwagę na dziwnie wyglądającą górną wargę Supermana, w którego od jakiegoś czasu wciela się Henry Cavill. Jak donoszą media związane z ruchem nerdowskim, w trakcie kręcenia filmu Cavill nosił prawdziwe wąsy, do czego zobowiązywała go umowa podpisana z twórcami szóstej części „Mission: Impossible”, w kręceniu której aktor brał równolegle udział. Taki zarost nie pasował do pochodzącego z obcej planety superbohatera, więc wąsy usunięto w postprodukcji. Prace nad komputerowym usuwaniem wąsów zajęły specom od komputerowych efektów specjalnych kilka tygodni. Spekuluje się, że e-golenie mogło kosztować twórców nawet 25 milionów dolarów. (źródło)

#14. Dwie osoby zostały postrzelone podczas spotkania w kościele, gdzie rozmawiano o strzelaninie w kościele w TeksasieStarszy mężczyzna postrzelił przez przypadek siebie i swoją żonę w kościele metodystów w miejscowości Tellico Plains w stanie Tennessee. Małżeństwo brało udział w kolacji dziękczynnej, w trakcie której omawiano tragiczne wydarzenia z Teksasu, gdzie szaleniec otworzył ogień do wiernych zgromadzonych w kościele na mszy. W pewnym momencie na spotkaniu u metodystów padło pytanie o to, czy ktoś ma ze sobą broń. Starszy mężczyzna wyciągnął swoją broń, stwierdzając, że nigdzie się bez niej nie rusza. Następnie mężczyzna opróżnił magazynek i komorę pistoletu i przekazał broń zgromadzonym osobom. Gdy broń wróciła, mężczyzna zaczął składać ją do kupy, a gdy magazynek znalazł się na swoim miejscu, mężczyzna niechcący nacisnął spust. Broń wypaliła, raniąc mężczyznę w dłoń oraz jego żonę w podbrzusze. Z ranami niezagrażającymi życiu małżeństwo zostało przetransportowane helikopterem do szpitala. (źródło)

#15. Turyści zostali ukarani mandatem za robienie sobie zdjęć w stroju Borata na terenie Kazachstanu


Sześciu czeskich turystów zostało upomnianych grzywną w wysokości ok. 67 dolarów każdy za pozowanie do zdjęć na ulicach stolicy Kazachstanu, Astany, w znanym z filmu „Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej” neonowym monokini, w którym komik Sacha Baron Cohen paradował po amerykańskich plażach, udając kazachskiego turystę. Władze Kazachstanu są niezwykle mocno wrażliwe na punkcie filmu, o czym świadczy fakt, że po premierze obrazu groziły Cohenowi pozwami sądowymi. I choć „kazachskie sceny” kręcono w większości w Rumunii, to dystrybuowanie filmu na terenie Kazachstanu zostało zakazane, ponieważ władze uznały „Borata” za film rasistowski, seksistowski i prymitywny. (źródło)

Oglądany: 99398x | Komentarzy: 100 | Okejek: 336 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.02

15.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało