Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Garść nawiązań ukrytych w filmie "Deadpool"

79 868  
265   42  
* * * Spoilery * * *

Tak, będzie mowa o Deadpoolu, o tym, jak powstawał i o tym, jakie nawiązania do innych filmów, książek czy komiksów ukryli w nim twórcy, więc zostaliście ostrzeżeni.

* * * Spoilery * * *

Zaczniemy lajtowo - w których scenach (oczywiście nie tylko w tych) wykorzystano tzw. green box, a w których nie?

#1.

#2.

#3.

#4.

#5.

#6.

#7.

#8.

#9.

#10.Teraz się zaczną prawdziwe spoilery!!!

#11.


W scenie rozpoczynającej film możemy zauważyć przelatujący przez wnętrze SUV-a kubek ze Starbucksa z napisem "Rob L.". Jest to odniesienie do Roba Liefelda, współtwórcy postaci Deadpoola.


#12.


W tej samej scenie w samochodzie widzimy portfel jednej z ofiar, a w nim kartę kolekcjonerską z mężczyzną ubranym w strój kojarzący się z Zieloną Latarnią (Green Lantren) - innym komiksowym bohaterem, w którego zresztą wcielił się również Ryan Reynolds (tutaj grający Deadpoola).


#13.


I jeszcze w tej scenie widzimy opakowanie z obrazkiem Hello Kitty. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że była to własność Wade'a (który później staje się Deadpoolem). Dlaczego? Już przed premierą filmu stało się jasne, że Deadpool uwielbia Hello Kitty - na oficjalnym profilu filmu na Twitterze Hello Kitty jest jedynym profilem obserwowanym.


#14.


W komiksie, na którym opiera się film, zupełnie inaczej wyglądała historia Vanessy Carlysle. Tam znana była pod pseudonimem Copycat ("naśladowca") i była mutantem potrafiącym dowolnie zmieniać swój wygląd. W filmie nie pojawia się ten wątek, ale jest delikatne nawiązanie do niego. Kiedy Ajax bierze Vanessę za zakładnika, mówi ona, że w życiu grała wiele ról, ale żadną z nich nie była dama potrzebująca ratunku.


#15.


Kiedy Wade opowiada o swojej przeszłości w siłach specjalnych, wspomina Weaselowi, że to nie było takie złe i miał możliwość "podróżowania po świecie". Kumpel wcina się i kończy za niego mówiąc, że podróżował "do egzotycznych miejsc, gdzie poznawał nowych, ekscytujących ludzi... i ich zabijał". Nie dowiadujemy się skąd znajomy znał zakończenie wypowiedzi, ale w "X-Men Geneza: Wolverine" pojawia się identyczny tekst.


#16.


Kiedy Wade wchodzi do baru, spotyka tam dużego Bucka i samego Liefelda, który w tej scenie miał swoje cameo.


#17.


W ostatecznej walce między Deadpoolem i Ajaxem bohaterowie walczą na latającym lotniskowcu dobrze znanym z "Avengersów".


#18.


Kiedy Deadpool stwierdza, że woli odciąć sobie rękę, niż spotkać się z Profesorem X, przy okazji zabiegu rozchlapuje duże ilości krwi. Następnie żartuje nawiązując do powieści Judy Blume "Are You There God? It's Me, Margaret." Generalnie książka traktuje o dziewczynie, która staje się kobietą i dojrzewa, ze wszystkimi tego konsekwencjami. No wiecie - ucięta ręka, mnóstwo krwi, dojrzewanie kobiety...


#19.


Wade żartuje, że śnił mu się koszmar o tym, że porwał córkę Liama Neesona, co jest oczywiście nawiązaniem do "Uprowadzonej". Tak przy okazji to w 1988 roku Liam Neeson wystąpił w filmie "The Dead pool" (Pula śmierci).


#20.


Oczywiście nie mogło w filmie zabraknąć Stana Lee - tym razem pojawia się jako DJ w klubie ze striptizem, w którym pracuje Vanessa.


#21.


Wszyscy oczekiwali na odwołania do pojawienia się Deadpoola w "X-Men Geneza: Wolverine" i pojawiają się one dość regularnie, kiedy Wade'owi ciągle ktoś grozi, że zamknie mu usta, czy kiedy on sam obiecuje, że będzie milczał.


#22.


Kiedy Wade'a wtaczają do laboratorium, aby wyleczyć raka, domaga się on, aby jego kostium nie był zielony ani... animowany (znowu Zielona Latarnia). Do tego nawiązanie podwójnie ironiczne, ponieważ aby uzyskać na ekranie jak najlepszy odbiór mimiki Reynoldsa skrytego pod maską, użyto właśnie komputerowej animacji.


#23.


Kiedy Wade zaczyna przywykać do swojego nowego wyglądu i pojawiają się żarty o jego bliznach, mówi on, że to jest coś, co się dzieje, kiedy zostanie się ugryzionym przez radioaktywnego Shar Peia. To jest oczywiście nawiązanie do "Spidermana", ale co lepsze podobny tekst pojawia się w oryginalnym komiksie, ale tym razem nawiązuje do... Ryana Renoldsa.


#24.


Kiedy Deadpool czeka na Ajaxa, który ma przejechać pod wiaduktem, początkowo ma podrygiwać do "Hollaback Girl" Gwen Stefani, ale zamiast tego pojawia się "Shoop" trio Salt-n-Peppa, który miał premierę w 1993 roku, tak samo jak komiks o Deadpoolu.


#25.


Kiedy Fox zaprezentował krótki zwiastun przygotowany przed nakręceniem filmu, tak się on spodobał, że postanowiono wykorzystać te zdjęcia w samym filmie. Kiedy Deadpool wyłania się z rozbitego na autostradzie samochodu, drogowskazy nawiązują do współtwórcy, Fabiana Nicieza.


#26.


Będąc w kostiumie Deadpoola Reynolds naśladuje Matthew Brodericka z filmu "Wolny dzień pana Ferrisa Buellera", zastanawiając się dlaczego widownia nadal tu siedzi i przeganiając ją do domu. Wade kończy scenę przez "chicka chickaaaa", co nawiązuje do utworu "Oh yeah" Yello, który leciał w czasie napisów końcowych "Wolnego dnia..."

Oglądany: 79868x | Komentarzy: 42 | Okejek: 265 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.08

19.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało