Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

7 niepokojąco brzydkich mutacji zwierząt

135 052  
274   42  
Czasem raczymy was zdjęciami duchów i innych potworów, ale tym razem to będzie prawdziwy hardkor.

#1. Budapesztański gołąb krótkodzioby

Im dłużej się na niego patrzy, tym trudniej napisać coś konkretnego. Tę rasę wyhodowano głównie w celach dekoracyjnych (o gustach się nie dyskutuje) na Węgrzech w 1907 roku.Chociaż dzisiaj na wystawach ocenia się tylko jego wygląd, to gołąb jest jednym z najlepszych lotników – może utrzymać się w powietrzu do pięciu godzin bez przerwy. Pisklę budapesztańskiego gołębia krótkodziobego wygląda prawie tak samo jak dorosły osobnik, ma jedynie mniej piór.

#2. Kot LykoiCoś dla miłośników kotów i horrorów. Wbrew pozorom nie jest to jakiś nieudany eksperyment, ale całkowicie naturalna, choć niezwykle rzadka mutacja genetyczna wśród krótkowłosych kotów domowych. Pierwszy miot Lykoi urodził się w USA w 2010 roku. Postanowiono utworzyć z nich nową rasę i nieco podrasować wygląd kota poprzez krzyżowanie czarno umaszczonego kota domowego.

#3. Kozy damasceńskie


Zgadnijcie jakie jest najlepsze miejsce na zorganizowanie konkursu kozich piękności? Brawo, oczywiście, że takie rzeczy tylko w krajach arabskich, a dokładniej w Jordanii. Prawdziwą furorę robi tam rasa Shami – dająca niezwykle odżywcze mleko i odznaczająca się dość intrygującą urodą.

#4. Kanarki włoskieGibber italicus (garbus włoski) wygląda jak skrzyżowanie papugi z pterodaktylem. Niezwykle delikatny, skąpo upierzony i ciepłolubny.

#5. Chińska świnia Meishan


Wyobraźcie sobie, że niektórzy farmerzy trzymają te zwierzęta tylko dla ich ciekawej urody… W latach 80. sprowadzono je do USA, gdyż bardzo łatwo się rozmnażają. Niestety nie zawojowały rynku, gdyż na ich niezwykle tłuste, choć smaczne mięso trudniej jest znaleźć nabywców. Odznacza je również łagodny charakter i wysoka inteligencja.

#6. Osioł Poitou


Duży – minimum 140 cm w kłębie. Od czasów Imperium Rzymskiego rasa ta była używana do produkcji wytrzymałych mułów (krzyżowano osła Poitou z koniem Poitevin). Cechą charakterystyczną jest sierść – długa, tworząca formę sznurów. Nawet niebrzydki.

#7. Kawia domowa Skinny


W porównaniu z paskudami pokazanymi powyżej to zwierzątko wydaje się wręcz śliczne. Rasa Skinny powstała naturalnie w 1978 roku jako potomstwo kawii albinosów.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
10

Oglądany: 135052x | Komentarzy: 42 | Okejek: 274 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

26.10

25.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało