Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

17 najgorszych typów ludzi korzystających z komunikacji miejskiej

122 514  
399   72  

#1. Osoby głośno rozmawiające przez telefon

To, że w autobusie panuje gwar, nie uprawnia do wydzierania się do słuchawki. Jeżeli to nie jest sprawa życia lub śmierci - zachowaj swoją rozmowę dla siebie (a jeżeli jest - wysiądź)

#2. Osoby głośno rozmawiające bez telefonu

Jak wyżej - hałas panujący w komunikacji nie jest wytłumaczeniem dla wywrzaskiwania swoich kwestii do rozmówcy stojącego kilkanaście centymetrów od nas. A jeśli ten rozmówca stoi daleko i oddziela nas od niego tłum - należy podejść albo przełożyć rozmowę na bardziej sprzyjający moment.

#3. Śmierdziele

Proste - jeśli nie jesteś pewien, czy nie wydzielasz nieprzyjemnego zapachu - nie zastanawiaj się czy to będzie, czy nie będzie komuś przeszkadzało - skorzystaj z łazienki.

#4. Niechluje

To ważne: trzymaj przy sobie swoje włosy, swoje ubranie, swój pot i swój zapach. Nie przytulaj się do pozostałych pasażerów - niech mają przynajmniej iluzję podróżowania w czystości.

#5. Konsumenci - bałaganiarze

Zapomniałeś zjeść w domu kawałek ciasta? Kupiłeś hot doga? Wstrzymaj się z posiłkiem aż dojedziesz tam dokąd jedziesz, nie krusz w autobusie, nie rozrzucaj prażonej cebuli, nie zostawiaj nadjedzonego hot doga na oknie, nikt się na niego nie skusi.

#6. Konsumenci śmierdzących rzeczy

Kupując chińskie żarcie lub pastę rybną, lub inne śmierdzące coś, co lubisz - zjedz je na miejscu. Absolutnie nie kończ, a tym bardziej nie zaczynaj posiłku w autobusie ani tramwaju. Pozostali pasażerowie mogą nie pracować w tej samej oczyszczalni ścieków co ty i mogą nie pragnąć nasiąknięcia przed pracą zapachem szajsu w pięciu smakach. Mogą nawet tego zapachu nie lubić!

#7. Podglądacze w okularach

Koleżko, to, że masz ciemne okulary nie znaczy, że nie widać jak próbujesz zajrzeć w dekolt tej dziewczyny przed tobą.

#8. Podglądacze bez okularów

Mama nie nauczyła cię, że to nieładnie się gapić? Przynajmniej ciemne okulary byś założył.

#9. Sprinterzy

Można się spóźnić na autobus czy tramwaj. To normalne. Ale biegnąc do niego weź pod uwagę stojących na przystanku ludzi. Niekoniecznie mają ochotę zagrać w polską wersję futbolu amerykańskiego.

#10. Ekshibicjoniści

Najczęściej młodzi ludzie. Zaczynają od pocałunku, przez moment sprawiają wrażenie, że jedno drugie zeżre, po czym zaczynają się o siebie ocierać. Najczęściej młodzi ludzie! Brak łóżek w środkach komunikacji publicznej jest nieprzypadkowy. Seks należy uprawiać w domach, w hotelach, na łonie przyrody, ostatecznie w kinie. W tramwaju nie.

#11. Artyści

Wnętrze autobusu to nie scena. Pasażerowie chcą dostać się z punktu A do punktu B (lub odwrotnie, ale pomylili autobusy), nie chcą przy tym słuchać/oglądać występów akordeonistów, gitarzystów, skrzypków i aktorów.

#12. Kaskaderzy

Choć wystawianie połowy ciała z jadącego tramwaju daje nadzieję, że zostawisz durny łeb na słupie, to współpasażerowie woleliby nie zostać obryzgani tryskającą z bezgłowego kadłuba krwią. Oszczędź im tego. Poręcze natomiast nie służą do bujania się, chyba że jesteś gibonem.

#13. Owrzodzeni

Szeroko rozstawione ręce i nogi. Wrzody pod pachami i w pachwinie to bolesna dolegliwość. Jeśli na nią nie cierpisz - zajmij tylko jedno miejsce siedzące. A twojej torbie będzie równie wygodnie na podłodze, co na siedzeniu obok ciebie.

#14. Śmieciarze

Przystanek to miejsce, które należy traktować jak własne mieszkanie. A jeśli w swoim mieszkaniu sikasz, rzucasz na podłogę kiepy, papierki - to przystanek traktuj jak cudze mieszkanie.

#15. Osoby uniemożliwiające zamknięcie drzwi

Dopóki w pojazdach komunikacji miejskiej w miejscu pola siłowego są drzwi - odsuń się i pozwól im się zamknąć. Nie sprawdzaj, czy uda im się przeniknąć przez twoją stopę, rękę czy torbę. Marnuj tylko swój czas, nie wszystkich pasażerów.

#16. Śpiochy

Chcesz przespać swój przystanek? Wolna wola. Nie używaj innego pasażera jako poduszki.

#17. Kontrolerzy biletów

Jeśli jesteś kontrolerem biletów, cóż... nie mamy dla ciebie żadnej rady.

Oglądany: 122514x | Komentarzy: 72 | Okejek: 399 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.03

19.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało