Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Scenariusz pandemii w Polsce

61 102  
628   66  
Kliknij i zobacz więcej!Niejaki klik na forum onetu opisał swoją wizję:

1. Wirus przedostaje się przez wschodnią granicę Polski, pojawiają się pierwsi zakażeni.

2. Główny Inspektorat Sanitarny ogłasza, że nie ma powodów do paniki i wystarczy myć ręce, żeby uniknąć zakażenia.

3. Szpitale we wschodnich województwach rejestrują kilkaset przypadków zachorowań.

4. Minister Zdrowia Ewa Kopacz wychodząc z ministerstwa mówi, że to w szpitale są odpowiedzialne za leczenie i powinny sobie poradzić, a obowiązkiem lekarzy jest leczyć, więc nie potrzeba żadnych dodatkowych działań z jej strony.

5. Do szpitali trafiają już tysiące zakażonych, pojawiają się pierwsze zgony.

6. W Polsce nie ma ani jednego potwierdzonego przypadku zakażenia wirusem świńskiej grypy - oznajmia na konferencji prasowej Komitet Pandemiczny przy ministerstwie zdrowia, wszystkie tego typu przypadki są badane.

7. Choruje już kilkadziesiąt tysięcy osób w Polsce zachodniej, pierwsze zakażenia w innych rejonach kraju, kilkadziesiąt zgonów.

8. Nie ma powodów do paniki, sytuacja jest monitorowana, podjęto intensywne działania mające charakter zapobiegawczy - poinformował przedstawiciel resortu ministerstwa zdrowia. Rzecznik rządu w TVN: rząd przeznaczy dodatkowe środki na walkę z wirusem w projekcie przyszłego budżetu.

9. Liczba chorych w całej Polsce przekracza już 100 tys. osób.

10. Minister Zdrowia Ewa Kopacz na konferencji prasowej: "W razie potrzeby NFZ uruchomi profilaktyczne szczepienia dla dzieci i ludzi starszych". Wieczorem w Polsacie rzecznik NFZ oznajmia, że w tym roku brak jest środków na dodatkowe szczepienia, ale fundusz w przyszłym roku zaoszczędzi kilkaset milionów na planowanych likwidacjach oddziałów szpitalnych oraz placówek zajmujących się chorobami zakaźnymi.

11. Liczba zgonów rośnie do kilkuset. Zamykane są szkoły.

12. Komitet Pandemiczny przy ministerstwie zdrowia oświadcza, że odniesiono pierwszy sukces: wykryto wirusa typu niezłośliwego u osoby, która przyjechała do Polski miesiąc temu z Wenezueli i po intensywnych badaniach stwierdzono, że jest to wirus niezłośliwej grypy. Minister Zdrowia ogłasza że sytuacja jest opanowana. Premier Tusk w wystąpieniu sejmowym nawołuje do przyspieszenia prac nad programem "Czyste Ręce".

13. Tysiąc zgonów, 200 tys. zakażonych.

14. Rzecznik rządu w TVP uspokaja, że rząd robi wszystko, a ministrowie ciężko pracują nad powołaniem specjalnego międzyresortowego zespołu do spraw opanowania skutków pandemii, generalnie sytuacja się stabilizuje i nie będzie potrzeby uruchomienia specjalnych środków budżetowych, a powołany zespół będzie początkowo pracował w trybie korespondencyjnym. Minister Zdrowia Ewa Kopacz uważa, że używanie słowa pandemia jest nieadekwatne, ponieważ mamy do czynienia ze zwykłym sezonowym zwiększeniem liczby zachorowań na grypę. Donald Tusk krytykuje opozycję za podgrzewanie nastrojów społecznych.

15. Dwa tysiące zgonów, 500 tys zakażonych. Zamykane są szpitale.

16. Minister Kopacz w przesłanym do redakcji TVP oświadczeniu: "Ministerstwo nie potwierdza publikowanych informacji o liczbie zarażonych, nie odnotowano również żadnego zgonu, który był wywołany przez rodzaj wykrytej przez Komitet Pandemiczny grypy. Przypadki zamykania oddziałów szpitalnych są jednostkowe i nie obejmują wcześniej zlikwidowanych placówek, więc pisanie o masowych zamknięciach jest nadużyciem. Sytuacja po ustabilizowaniu została całkowicie opanowana." Donald Tusk jest niedostępny.

17. Choruje już milion osób, liczba zgonów przekroczyła 10 tys.

18. Na stronach kancelarii premiera pojawia się informacja o zaplanowanej wcześniej wizycie Premiera Tuska w alpejskim kurorcie i spotkaniu z przedstawicielami gałęzi przemysłu z rejonu zatoki: "Premier będzie rozmawiał z wysokimi przedstawicielami rozwiniętych gospodarczo rejonów z okolic Kataru, zainteresowanych inwestycjami w polski przemysł energetyczny, który obecnie znajduje się w bardzo trudnej sytuacji i wymaga pilnych działań związanych z planem ratunkowym analogicznym do tego, jaki zastosowano z sukcesem w przypadku polskich stoczni."

19. Wszyscy chorują...

20. Premier Tusk przerywa jazdę na nartach i na stoku narciarskim, w wywiadzie dla CNN. oświadcza, że solidaryzuje się z przebywającymi w kraju rodakami, którzy chorują i obwinia poprzednie rządy za zaniedbania.

21. Wszyscy zmarli.

22. Sytuacja jest całkowicie opanowana - oznajmia Premier Tusk podczas uroczystego bankietu w ekskluzywnym hotelu w Szwajcarii, gdzie od kilku miesięcy przebywa z rodziną i współpracownikami.Oglądany: 61102x | Komentarzy: 66 | Okejek: 628 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

31.10

30.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało