< > wszystkie blogi

Jak wyglądają moje podróże?

Możesz wszystko, czego tylko zapragniesz.

Nowy Sącz - ciekawa destynacja turystyczna

2 sierpnia 2019
Nowy Sącz to miasto, które znajduje się w województwie małopolskim. Jak się okazuje, stanowi ono główny ośrodek Ziemi Sądeckiej, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Ponadto na południe i na zachód od Nowego Sącza rozciągają się szczyty Beskidów, natomiast na północy mieści się Jezioro Rożnowskie. Poza wyżej wspomnianymi miejscami, które niewątpliwie rozsławiają Sądecczyznę region ten uatrakcyjnia jego kultura, a także tradycja oraz ciekawostki i tajemnice Nowego Sącza, które każdego roku przyciągają szeroką rzeszę turystów z innych części Polski.


Ogrom atrakcji, a noclegi w Nowym Sączu

Jeżeli mowa o zabytkach w Nowym Sączu , to niewątpliwie możemy do nich zaliczyć piękny Rynek, gotyckie kościoły, jak i również ruiny zamku, które wciąż zachwycają swym widokiem. Zabytków jest naprawdę sporo, w związku z czym warto zarezerwować noclegi w Nowym Sączu choćby na weekend, aby mieć więcej czasu na dokładne zapoznanie się z nimi. Ja bardzo lubię powracać do Villi Beata, która na swojej stronie https://www.nocleginowysacz.pl/oferta posiada atrakcyjną ofertę. W tym miejscu nie muszę przepłacać, a otrzymuję komfortowy i ładnie urządzony pokój. Czego chcieć więcej? W Nowym Sączu wartymi zobaczenia są także mury miejskie, Bazylika Świętej Małgorzaty, Kościół Świętej Heleny, Biały Klasztor, Dom Gotycki, Kościół Świętego Kazimierza, a także Synagoga oraz Kirkut czyli cmentarz żydowski pochodzący z końca XIX wieku.

Atrakcje turystyczne Nowego Sącza

Poza możliwością zwiedzenia historycznych budowli, Nowy Sącz oferuje również inne atrakcje dla turystów. Do wyżej wspomnianych zaliczyć możemy między innymi Muzeum Okręgowe, które obejmuje kilka oddziałów w mieście, jak i również poza nim. Zaliczyć do nich możemy Dom Gotycki, Galerię Dawna Synagoga, Galerię Marii Ritter oraz Sądecki Park Etnograficzny. W przypadku tego ostatniego, staje się on coraz popularniejszą atrakcją w regionie, a wszystko przez wzgląd na to, że powstało tam Miasteczko Galicyjskie, które posiada w swoich zasobach rekonstrukcje historycznych obiektów takich jak: Ratusz, dwory szlacheckie, domy mieszkalne z warsztatami rzemieślniczymi, jak i również remizy. Ponadto wartym uwagi jest również Popradzki Park Krajobrazowy. Świetną atrakcją jest również spływ tratwami i pontonami po niezwykle urokliwym Dunajcu, który w okolicy tworzy wart podziwiania przełom.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi