<< >> wszystkie blogi

Ogród z o.o.

Sadź tajemnice zbieraj historie

Wiosna w ogrodzie: Jak przetrwać i nie zwariować

2024-06-13 19:23:31 · Skomentuj
Ach, wiosna! Ta pora roku, kiedy wszystko budzi się do życia, ptaki śpiewają, a chwasty i alergie decydują się na pełną mobilizację. Ale co tam alergie, kiedy Twój ogród przeistacza się w arenę walki z najbardziej bezwzględnymi przeciwnikami: tulipanami na sterydach i przebiegłymi stokrotkami.

Pierwsze, co zauważasz, wkraczając do ogrodu wczesną wiosną, to oczywiście zielone potwory, które masowo zaczynają wychodzić z ziemi jak zombie z grobów. Próbują przejąć kontrolę nad każdym centymetrem kwadratowym Twojej własności. I wiesz, że musisz działać szybko.

1. Rozmowa: Zaczynasz od dyplomacji. Próbujesz negocjować. Prosisz, aby nie rozmnażały się tak szybko. Jednak te szarańcze są równie uparte jak gazy w jelitach. W końcu rezygnujesz, bo sąsiedzi zaczynają ci się uważniej przyglądać.
2. Zagrożenia z ziemi: Pewnego ranka po zimie wychodzisz, patrzysz na swój wymuskany trawnik i oczom nie wierzysz. Przypomina krajobraz wulkaniczny Islandii, a cały trawnik zapada się od podziemnych korytarzy. Płaczesz i zadeptujesz, walcujesz i dosiewasz, żeby nazajutrz zobaczyć ten sam widok.
3. Zagrożenia z powietrza: Kolejnym etapem jest obrona przed nasionami, które próbują kolonizować każdy wolny fragment twojego trawnika. Twoja taktyka? Suszarka do włosów. Tak, dobrze czytasz. Wyciągasz ją na zewnątrz i włączasz na pełną moc, próbując odgonić nasiona z powrotem tam, skąd przyleciały. Sąsiedzi myślą, że ostatecznie ci odbiło, ale przecież wojna to wojna.

Witaj w "Ogrodzie z ograniczoną odpowiedzialnością"

2024-04-30 22:03:24 · Skomentuj
Witaj w "Ogrodzie z ograniczoną odpowiedzialnością" gdzie porady ogrodnicze są bardziej tajne niż maile Dworczyka, a uprawa pomidora pełna większych zwrotów akcji niż kryminały Remka. Tu warzywa rosną szybciej niż inflacja, a chwasty same wyrywają się do pielenia.
Odkryj z nami, jak trenować pnącza, by wpinały się jak alpiniści, jak zrobić kompostownik, który dostarczy nam materii wszelkiej, w tym bardzo organicznej. Jak przekonać ogórki by kisiły się lepiej niż rodzina na swoim. Dowiedz się jak nauczyć się gry w pomidora i jak zorganizować kretom wycieczkę na Kretę.
Czy jesteś gotowy, by twoje rośliny robiły coś więcej niż tylko fotosyntezę? Czy chcesz dowiedzieć dlaczego czasem lepiej nie przesadzać, a zamiast sekatorem lepiej uciąć sobie... drzemkę?
Ogród z o.o. to twoje nieoczywiste źródło wiedzy ogrodniczej.
Autor
O blogu
  • Dla wszystkich co ich ciągnie do ziemi i lubią na kolanach... sobie pogrzebać, wyrywać chwasty, szpadlem pokopać i nie ściągać na siebie uwagi...
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty
Moje pliki
Linki
Statsy bloga
  • Postów: 2
  • Komentarzy: 0
  • Odsłon: 287

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi