Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Wspaniałe zdjęcia Wietnamu autorstwa utalentowanego Trần Tuấn Việta

16 130  
135   10  
Plecenie koszy i sieci rybackich, hodowla homarów, przemierzanie wydm – wszystko to jest tak dalekie współczesnemu człowiekowi mieszkającemu w miejskich aglomeracjach. Kiedy Wietnamczycy chcą odpocząć od problemów i zapomnieć o niekończących się korkach w godzinach szczytu, pociągają ich takie dzikie, a zarazem rodzime zjawiska życia, które zatrzymał w swych kadrach fotograf Trần Tuấn Việt.


Tran Tuan Viet jest wietnamskim fotografem i gawędziarzem wizualnym, specjalizującym się w fotografii podróżniczej i kulturalnej. W 2007 roku Viet zakochał się w fotografii i zaczął publikować swoje prace w Internecie, co wkrótce zostało zauważone przez media na całym świecie. Ponadto fotograf był już kilkakrotnie nagradzany wieloma prestiżowymi międzynarodowymi nagrodami. Teraz Viet współpracuje z takimi firmami jak Google, Samsung, Hyundai, Canon. Prace fotografa publikowane były także w znanych magazynach, takich jak: National Geographic Magazine, National Geographic Books, Smithsonian Magazine, The Guardian Travel, Hoerzu Magazine, Jetstar Magazine i wiele wietnamskich publikacji. Poprzez swoje zdjęcia Viet przekazuje widzowi pozytywny obraz pięknego Wietnamu.

#1. Pracownica suszy ceramikę w starym warsztacie w Phù Lãng — jednej z ostatnich wiosek rzemieślniczych garncarzy w północnym Wietnamie, położonej w prowincji Bắc Ninh.#2. Pracownica zbiera wiązki kadzideł po wysuszeniu w Hanoi w Wietnamie. Kadzidło jest często używane podczas rytualnych wydarzeń i formalnych ceremonii.#3. Turystka w białym tradycyjnym wietnamskim stroju stoi na bambusowej tratwie na jeziorze pełnym naturalnych alg w prowincji Lam Dong w Wietnamie. Ten gatunek glonów winnych charakteryzuje różowy kolor, pojawiający się w tym regionie na krótko, na około miesiąc przed zimą.#4. Ceremonia wyznawców Cao Dai w To Dinh of Tay Ninh Holy See w Wietnamie.#5. Ro – tradycyjna metoda połowu za pomocą ogromnej sieci, w środkowym Wietnamie.#6. Założona prawie 30 lat temu hodowla homarów w Phu Yen jest obecnie liderem w kraju pod względem plonów i wysokiej efektywności ekonomicznej.#7. Połów sardeli w prowincji Phu Yen, środkowy Wietnam.#8. Dzieci bawią się starymi oponami w Mui Ne, Binh Thuan, Wietnam.#9. Sprzedawca uliczny w Hanoi przy mozaice Ceramic Road, która powstała z okazji 1000-lecia Hanoi.#10. Akcesoria wędkarskie (Đó)#11. Kiedy nadchodzi wiosna i poziom morza się obniża, zielony mech rozpoczyna swój nowy krótki cykl życia na skałach przybrzeżnych Co Thach w prowincji Binh Thuan w środkowym Wietnamie. Cykl życia mchu trwa tu tylko 2 miesiące w roku, rozpoczyna się od początku stycznia do końca lutego.#12. Rybacy na szczudłach łowią ryby o świcie w Nam Dinh w Wietnamie.#13. Wiosna w Mộc Châu#14. Wietnamski Złoty Most#15. Puszczanie świeczek na wodę w mieście Huế w środkowym Wietnamie.#16. Kobieta robi „Đó” w Hung Yen w Wietnamie. Đó to tradycyjne narzędzie rybackie do wieszania połowów rolników w północnych prowincjach delty Wietnamu.#17. Rolnik w ogrodzie kapusty w Hanoi.#18. Starożytna brama w Vinh Phuc.#19. Tradycyjny połów ryb w Hoi An w Wietnamie.


Rybak wykorzystuje Rớ — ogromne tradycyjne narzędzie wędkarskie.

#20. Największy posąg leżącego Buddy w Wietnamie.


Posąg Buddy leżącego i przygotowującego się do przejścia w nirwanę o wymiarach 73 metrów długości, 29 metrów wysokości, ważący 490 ton, zbudowany kosztem ponad 20 miliardów VND (około 863 000 USD).

#21. Pole solne w De Ghi, prowincja Binh Dinh, środkowy Wietnam.#22. Rolnik grabiący sól w De Ghi, prowincja Binh Dinh, środkowy Wietnam.#23. Hodowla kaczek w Wietnamie.#24. Pracownica zszywa małe kawałki w dużą niebieską siatkę w prowincji Ninh Thuan w środkowym Wietnamie.#25. Rybak łowi małże tradycyjną metodą na końcu rzeki Tra Khuc, prowincja Quang Ngai, środkowy Wietnam. Zbieranie złomu i małże są codziennym źródłem utrzymania tutejszych ludzi. Muszą wstać wcześnie do pracy o 3 nad ranem, stoją w wodzie przez cały dzień na słońcu średnio od 6 do 8 godzin i zarabiają około 200 000 VND (prawie 9 USD) za dzień pracy – średnia pensja ludzi tutaj.#26. Łowienie ryb w Hue.#27. Superksiężyc na plaży Dong Chau.


Superksiężyc wschodzi nad chatami na farmie małży na plaży Dong Chau w prowincji Thai Binh w Wietnamie w listopadzie 2016 roku.

#28. Szycie sieci w Bac Lieu, Wietnam.#29. Rolnik robi na drutach bambusowy kosz na obszarach wiejskich prowincji Tay Ninh w południowym Wietnamie. Jeden koszyk jest gotowy w około 2 godziny i można go sprzedać za 30 000 VND (ok. 1,3 USD).#30. Sprzedawca przemierza wydmy w Mui Ne w Wietnamie.#31. Doba w Hanoi#32. Mnich na wydmie w prowincji Binh Thuan w Wietnamie#33. Grupa elektryków w prowincji Bac Ninh w Wietnamie#34. Rolnik podlewa stokrotki w wiosce Sa Dec w prowincji Dong Thap, największej kwietnej wiosce w delcie Mekongu w Wietnamie.#35. Sa Pa, 18 lat, dziewczyna z heterochromią tęczówki, jedno oko jest niebieskie, a drugie brązowe.1

Oglądany: 16130x | Komentarzy: 10 | Okejek: 135 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało