Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze CCXCVII - cudownej urody sportsmenki z ZSRR

86 144  
437   45  
W dzisiejszym odcinku zobaczycie selfika sprzed XX wieku, prezydenta Rosji z wizytą w Czarnobylu oraz wizytę czołowego niemieckiego polityka z okazji piątej rocznicy...

#1. „Pójdziecie do piekła” - purytańska pikieta przeciwko zbyt skąpym strojom kąpielowym na plaży na Florydzie w 1985 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Szesnastoletni członek Hitlerjugend, Karl Arno Punzeller, słucha amerykańskiego sierżanta, który informuje go, że wyrok śmierci został mu zmieniony na dożywocie, 1945 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Oldskulowe selfie, koniec XIX wieku.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Michaił Gorbaczow i Raisa Gorbaczowa w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, ZSRR, 1989 r. Była to pierwsza wizyta przewodniczącego Prezydium Rady Najwyższej ZSRR w tej elektrowni po katastrofie.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Richard James, autor zabawki slinky, bawi się ze swoim synem Thomasem w Filadelfii w 1945 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Tornado w Oklahomie, 1884 r.

Kliknij i zobacz więcej!
To prawdopodobnie pierwsze znane zdjęcie tornada.

#7. Ren Zhengfei, 11-letni przyszły założyciel Huawei, ze swoją matką i 6 młodszego rodzeństwa. Chińska prowincja Kuejczou, 1955 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Technik Air Canada pokazuje, gdzie w czasie lotu znajdował się kubański uciekinier. 4 czerwca 1969 r. Fot. Harold Barkley

Kliknij i zobacz więcej!

W czerwcu 1969 roku 18-letni Kubańczyk Armando Socarras Ramirez w letnim ubraniu wkradł się do przygotowującego się do startu samolotu DC-8 i przywiązał się w luku podwozia przedniego. Lot odbywał się na wysokości 8-9 kilometrów, przy temperaturze powietrza -40 °C. Kilka godzin później samolot wylądował w Madrycie, gdzie odkryto Ramireza i w stanie śpiączki odtransportowano go do szpitala. Lekarze stwierdzili, że nie zamarzł na śmierć, ponieważ jego organizm wszedł w stan anabiozy. Kilka dni później Armando wyszedł ze szpitala.

Wraz z nim próbę ucieczki podjął również 16-letni Jorge Perez Blanco, niestety został zmiażdżony przez chowającą się goleń podwozia.

#9. Zaćmienie Słońca, 8 czerwca 1918 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Rozbawieni chińscy żołnierze pozują do zdjęć w pobliżu szczątków martwych demonstrantów. Wydarzenia na placu Tiananmen, 4 czerwca 1989 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#11. Elżbieta II w wieku 14 miesięcy.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Dziewczyny na zajęciach aerobiku. ZSRR, lata 80. XX w.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Pogrzeb Judy Garland. Z koszykiem idzie jej córka, Liza Minnelli. 27 czerwca 1969 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#14. Zdjęcie grupowe rodziny Goebbelsów. Góra od lewej do prawej: Hilda, Harald Quandt (pasierb Josepha), Helga. Poniżej, od lewej do prawej: Helmut, Hedda, Magda, Heyda, Joseph i Holda. Postać Haralda Quandta została dodana do zdjęcia - był na froncie w momencie powstania tego zdjęcia. Harald służył jako porucznik w Luftwaffe. Jedynie on z całej rodziny przeżył wojnę. 1942 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#15. Gracze grają na PS1 w kolejce przy sklepie Best Buy w oczekiwaniu na rozpoczęcie sprzedaży długo oczekiwanego PS2, 2000 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#16. Dr Konrad Lorenz, wiedeński naukowiec i specjalista od zachowań zwierząt, z pisklętami, które uważają go za swoją matkę. 1 czerwca 1955 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#17. Palce radiologa po ekspozycji na promieniowanie. Royal London Hospital, ok. 1900 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Dłoń technika odpowiadającego za proces kalibracji urządzenia nosi wyraźne ślady oparzeń.
Clarence Madison Dally pracował z Thomasem Edisonem i testował promienie rentgenowskie na własnych dłoniach. Wkrótce zachorował na agresywnego raka skóry. W desperackiej próbie ratowania jego życia, lekarze amputowali mu obie ręce. Niestety, technik zmarł niedługo po zabiegu.

#18. Brytyjska aktorka Joan Collins na londyńskim lotnisku, 9 czerwca 1969 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#19. Awaryjne lądowanie samolotu pasażerskiego Tu-124 na rzece Newie, Leningrad, 21 sierpnia 1963 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Natychmiast po tym incydencie milicja nie wpuszczała nikogo w pobliże samolotu, więc jest to bardzo rzadka kolorowa fotografia z tego wypadku.

#20. Ribbentrop przybył z przyjacielską wizytą do Warszawy z okazji 5-lecia podpisania niemiecko-polskiego paktu o nieagresji, Polska, 26 stycznia 1939 r.

Kliknij i zobacz więcej!


W poprzedniej części

2

Oglądany: 86144x | Komentarzy: 45 | Okejek: 437 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.06

18.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało