Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 supermocy, które posiadają prawie wszystkie niemowlaki

75 620  
213   46  
Zapomnij o Supermenie, Spidermenie i innych X-Menach. Rzuć okiem na przeciętnego niemowlaka rodzaju ludzkiego - jego super mocy również nie można nie doceniać!

#1. Niemowlaki nie płaczą.

Kliknij i zobacz więcej!
Pewnie, drą się, krzyczą i ryczą, ale łez u nich nie zobaczysz. To wcale nie znaczy, że robią to po złości, nic je nie boli ani nie jest im wcale przykro. Po prosto ich kanaliki łzowe nie są jeszcze udrożnione.

#2. Wspaniale czują się pod wodą.

Kliknij i zobacz więcej!

Niemowlęta posiadają tzw. odruch nurkowania, który zanika u maluchów mniej więcej w szóstym miesiącu życia. Gdy brzdąc zostanie zanurzony, odruchowo wstrzymuje oddech, a jego kończyny zaczynają się poruszać w odruchach przypominających pływanie.

#3. Potrafią przełykać i oddychać jednocześnie.

Kliknij i zobacz więcej!

Krtań u niemowlaków położona jest nieco wyżej niż u dorosłych. Kiedy przełykają, górne drogi oddechowe nie są zablokowane przez nagłośnię.

#4. Niemowlęta potrafią kichać praktycznie non-stop.

Kliknij i zobacz więcej!

Ich przegrody nosowe są dużo węższe niż u dorosłych, dlatego też muszą być częściej czyszczone. Maluszek nie potrafi wydmuchać nosa na zawołanie więc z pomocą przychodzi kolejny odruch bezwarunkowy - kichanie. Niemowlęta nie mają górnego limitu liczby kichnięć- mogą to robić tak długo, aż pozbędą się drażniących substancji z nosa.

#5. Łatwość zasypiania.

Kliknij i zobacz więcej!

Tego zazdrości im każdy dorosły. Nieważne czy to wyjące silniki aut, czy sąsiad z wiertarką z młotem udarowym. Dziecko, jak tylko będzie chciało, to zaśnie. Niestety, budzi się równie łatwo jak zasypia...

#6. Mają naturalny akcent.

Kliknij i zobacz więcej!

Naukowcy odkryli, że dzieci wydają z siebie odgłosy zgodne z akcentem narodowym. Akcent najprawdopodobniej podłapują w łonie matki.

#7. Noworodki potrafią się czołgać.

Kliknij i zobacz więcej!

Noworodek jest w stanie doczołgać się do maminego cyca, ale tylko wtedy, jeżeli położy się go na brzuchu rodzicielki. Mądrzy naukowcy twierdzą, że maluchy wyczuwają zapach mleka i próbują podążać w jego kierunku.

#8. Niemowlaki są bardzo elastyczne.

Kliknij i zobacz więcej!

Dorosły człowiek ma 206 kości. Małe dzieci mają ich około 300 - to rezultat przystosowania gatunku ludzkiego do porodu naturalnego. Wraz z dojrzewaniem dziecka kości zrastają się. Zanim to jednak nastąpi berbecie potrafią naprawdę nieźle się wyginać.

#9. Wszystkie niemowlaki to potomkowie Mystique w linii prostej.

Kliknij i zobacz więcej!

Kolor włosów, odcień skóry, kolor oczu - to wszystko może zmienić się u dziecka w przeciągu kilku tygodni. Blondyni zmieniają się w brunetów, niebieskookie aniołki - w brązowookie dziewczyny.

#10. Dziecko może potroić swoją wagę i w ogóle nie stać się grube!

Kliknij i zobacz więcej!

To prawda! Tempo wzrostu małego szkraba jest nieprawdopodobnie szybkie i przyrost wagi jest wręcz pożądany. W okresie niemowlęcym dzieci mogą nawet potroić swoją wagę, a ich sylwetka niewiele się zmieni.
4

Oglądany: 75620x | Komentarzy: 46 | Okejek: 213 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

07.12

06.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało