Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 sekretów kryjących się za logo znanych wytwórni filmowych

263 099  
701   94  
Doskonale znamy zamek Disneya czy lwa MGM, ale nie zastanawiamy się zazwyczaj dlaczego wytwórnia filmowa wybrała takie a nie inne logo. Oto historie dziesięciu z najpopularniejszych.

#1. Columbia Pictures

Kobieta trzymająca płonącą pochodnię trafiła na logo Columbia Pictures w 1924 roku. Modelka zmieniała się w ciągu lat. W 1992, przy kolejnej zmianie wizerunku kobiety, modelką była zwykła gospodyni domowa Jennie Joseph.

#2. DreamWorks Pictures


Firma DreamWorks zamówiła logo, na którym miał być widoczny rybak siedzący na księżycu. Robert Hunt, artysta pracujący nad tym projektem, narysował dodatkowy projekt z dzieciakiem zamiast rybaka. A ta wersja spodobała się najbardziej i została wybrana jako oficjalne logo. Modelem był syn artysty, William, który został później kompozytorem i obecnie pracuje w branży filmowej.

#3. Metro-Goldwyn-Mayer


Pomysł na to logo przedstawił w 1924 roku Howard Dietz. Howard studiował na uniwersytecie Columbia, a drużyna uniwersytecka nazywała się „The Lions”. Od 1924 roku na logo pojawiło się 5 różnych lwów.

#4. Paramount Pictures


Tworząc logo Paramount, artysta William Hodkinson namalował górę bardzo podobną do góry Ben Lomond znajdującej się w Utah, gdzie William spędził swoje dzieciństwo. W pierwszej wersji na logo znalazły się 24 gwiazdy - tylu aktorów miało podpisany kontrakt z wytwórnią. W najnowszej wersji logo są tylko 22 gwiazdki - nikt nie wie dlaczego.

#5. Warner Bros.


Proste logo bez zbędnych ozdobników - tarcza, a na niej inicjały założycieli firmy. Jednak tu kryje się małe kłamstewko. W to nie Warner, lecz Wonsal - tak właśnie nazywali się polscy imigranci z Mazowsza.

#6. Walt Disney


Na logo firmy zawsze trafiał zamek z bajki. Inspiracją do pierwszego był zamek Neuschwanstein, a obecnie to zamek Kopciuszka z paryskiego Disneylandu.

#7. Pixar


Logo Pixara pojawiło się po ich pierwszym filmie, który odniósł wielki sukces. Ludziom tak bardzo spodoba się animowana lampka w krótkometrażowym filmie „Luxo Jr”, że trafiła do logo zastępując literę „i”.

#8. Castle Rock Entertainment


Firma wzięła swoją nazwę od nieistniejącego miasta Castle Rock, które jest miejscem akcji w wielu książkach Stephena Kinga. Na logo widzimy latarnię morską z horroru nakręconego na podstawie książki Kinga „Sklepik z marzeniami” w 1993.

#9. Lionsgate


Lions Gate to most w Vancouver, mieście, w którym urodził się założyciel firmy - Robert Altman.

#10. Scott Free


Reżyser Ridley Scott ma swoje własne studio filmowe. Jego logo to animacja przedstawiająca człowieka zmieniającego się w ptaka. Jest to alegoria osiągnięcia wolności. Włoski artysta Gianluigi Toccafondo tworzący tę animację rysował każdą klatkę, a następnie ją fotografował.
6

Oglądany: 263099x | Komentarzy: 94 | Okejek: 701 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.07

19.07

18.07

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało