Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Czarny rycerz: obiekt szpiegowski sprzed 13000 lat czy radziecki satelita?

172 241  
346   51  
"Ciemny satelita, być może – według Pentagonu – radzieckiego pochodzenia, przeciął dzisiaj przestrzeń kosmiczną w orbicie tajemnicy. Pokonał trasę, która dla każdego «szpiegującego oka» byłaby marzeniem. Moskwa milczy", ogłosiła 11 lutego 1960 roku jedna z amerykańskich gazet. Skąd się wziął "czarny rycerz", jak nazwano tajemniczego satelitę, i dlaczego stał się legendą?

Pierwszy sztuczny satelita wystrzelił w niebo w Związku Radzieckim w 1957 roku. Dzisiaj nad naszymi głowami znajdują się co najmniej 3 tysiące sprawnych satelitów ziemskiego pochodzenia, szereg niesprawnych i mnóstwo pozostałości. Konsekwentnie próbujemy doprowadzić do tego, by kosmos stał się wielkim wysypiskiem śmieci. Ale nawet w tym bałaganie od czasu do czasu udaje się dostrzec coś, co swoją tajemniczą istotą wymyka się wszystkim schematom. Tak jak "czarny rycerz".

Po raz pierwszy naprawdę głośno zrobiło się o nim na początku lat 60. XX wieku. Niespokojne czasy zimnej wojny sprawiały, że każda anomalia z miejsca stawała się sensacją. I choć w 1960 roku największe mocarstwa dysponowały już satelitami, żadne nie przyznawało się do obiektu wędrującego po orbicie okołobiegunowej – pozwalającej na obserwację całej planety – a tę właśnie pokonywał tajemniczy "czarny rycerz".

Szybko pojawiły się plotki, w których Rosjanie przewijali się równie często jak kosmici, szpiedzy i UFO. Żadne jednak nie znajdowały potwierdzenia. Sięgnięto więc jeszcze dalej. Według niektórych pierwszy o istnieniu tajemniczego satelity usłyszeć miał Nikola Tesla i w 1899 roku odebrać sygnały radiowe pozaziemskiego pochodzenia.Inny radioamator miał nawet odkodować sygnał emitowany z "czarnego rycerza" i uzyskać koordynaty. Ustalił, że sygnał z satelity nadawano w kierunku Izar, układu gwiezdnego oddalonego od nas o 13 tysięcy lat świetlnych. Stąd wyciągnięto wniosek, że "rycerz" musiał liczyć sobie co najmniej owe 13 tysięcy lat. A jeśli tak, to nie najlepiej świadczyło to o rozwoju naszej cywilizacji.

Rodziły się domysły, dodatkowo podsycane nomen omen przyziemnymi okolicznościami. Opublikowany w "Aviation Week & Space Technology" artykuł o tajemniczym satelicie bardzo rozzłościł Pentagon, któremu zależało na zachowaniu informacji o "rycerzu" w tajemnicy. Dlaczego? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że po latach amerykańska agencja kosmiczna NASA zdecydowała się opublikować zdjęcia fascynującego obiektu. Fotografie, które miały rozwiać wszelkie wątpliwości, tylko je podsyciły.Ale dokładniejsza analiza wykonanych w 1998 roku ujęć sprowadziła wielu kosmicznych entuzjastów na ziemię. Okazało się, że obiekt na fotografii to najprawdopodobniej koc termiczny zgubiony przez załogę wahadłowca Endeavour, dostarczającego segmenty Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Czym w rzeczywistości jest lub był "czarny rycerz"? Wszystko wskazuje na to, że pustą sensacją, której daleko i do wieku 13 tysięcy lat, i do radzieckich satelitów. Różne obserwacje, różne informacje i różne fantazje zostały połączone w całość – by spragnieni sensacji usłyszeli to, co usłyszeć chcieli. Tak czy inaczej "czarny rycerz" został jednym z najbardziej popularnych "tajemniczych obiektów" w przestrzeni kosmicznej i po dziś dzień wiele osób jest przekonanych, że to ewidentnie obcy satelita zdjęty przez Amerykanów i skrywany przed ludźmi tuż obok autentycznych latających spodków.

Chociaż równie dobrze na "dowodowym" zdjęciu poniżej mógł zostać uwieczniony Aladyn na latającym dywanie…Źródła: 1, 2, 3, 4, 5
6

Oglądany: 172241x | Komentarzy: 51 | Okejek: 346 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało