Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Niesamowita kapsuła czasu

123 549  
518   42  
Niesamowity zbiór samochodów Chevrolet odkryto całkiem niedawno. Samochody znajdowały się w dawno zamkniętym salonie, wiele spośród nich miało tylko jedną milę przebiegu.

Na zdjęciu po lewej Corvette Stingray z przebiegiem 4 mil warta powyżej 50 000$, po prawej Chevy Cameo z przebiegiem 1 mili.
W kolekcji znajdują się zarówno 50-letnie samochody, które pochodziły wprost od Lambrechta - lokalnego Dealera Chevroleta, jak i pojazdy młodsze.  

Ray i Mildred Lambrechtowie otworzyli swój salon w roku 1946. Oprócz sprzedaży samochodów małżeństwo kolekcjonowało auta. W roku 1996 salon został zamknięty i opieczętowany, a znajdujące się w nim pojazdy pozostały w ukryciu aż do roku 2013.

1956 Chevrolet Bel Air (z lewej) i 1973 Chevrolet Monte Carlo (z prawej) - samochody z przebiegiem 1 mili. Są tylko zakurzone - ale poza tym są w doskonałym stanie technicznym.

W kolekcji odnaleźć można takie auta jak Chevrolet Impala z roku 1964, który ma przejechane 4 mile. Choć w kolekcji nie ma żadnych rzadkich ani wyjątkowych samochodów - na uwagę zasługuje fakt, iż większość z tych aut ma zerowy przebieg. W sumie naliczono 48 samochodów osobowych i pickupów z mniej niż 20 milami przebiegu - najstarsze dwa pochodzą z roku 1958, a najnowszy to Monza z roku 1980 z przebiegiem 9 mil.

Samochody z kolekcji ukryte w zamkniętym salonie sprzedaży.

Ray i Mildred Lambrechtowie

Jeannie Lambrecht (córka) z synem. W tle firma, w której ulokowano kolekcję.

Obecnie wszystkie samochody przygotowywane są do sprzedaży na aukcjach. Jeannie Lambrecht Stillwell, córka Lambrechtów, mówi, że decyzja o sprzedaży nie była łatwa dla rodziców i że samochody "stanowią całe życie, lata ciężkiej pracy, łez i radości."

O dziwo, Jeannie i jej ojciec pamiętają historie związane  z każdym samochodem i rodzina chce zobaczyć jak pojazdy się zachowały, gdyż stanowią one część rodziny.


1959 Chevrolet Biscayne - zakurzony, ale idealny. Nigdy nie sprzedany, nigdy nie zarejestrowany, z zerowym przebiegiem. Ten samochód z kolekcji Lambrechtowie postanowili zatrzymać.

Lambrechtowie mają nadzieję, że te pojazdy teraz będą źródłem radości i inspiracji dla miłośników samochodów na całym świecie. Obecnie nadal jest kompletowany spis wszystkich pojazdów oraz kilkanaście sztuk pamiątek, a nawet dziecięcy samochód Corvette na pedały.

Oglądany: 123549x | Komentarzy: 42 | Okejek: 518 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

11.05

10.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało