Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Tajemnice, jakie skrywają kostiumy filmowe II

77 478  
342   37  
Zapraszam na kolejną część kostiumowych smaczków i tajemnic.

#1.

W „Pulp Fiction” Tarantino nosi koszulkę uśmiechniętego globusa będącego logo czasopisma „Orbit” z Detroit. To czasopismo jako pierwsze przeprowadziło z nim wywiad, gdy był początkującym filmowcem. A to jest podzięka Tarantino dla owego czasopisma.

#2.

W „Django” jeden ze strojów Django jest oparty na stroju, który Michael Landon nosił w „Bonanzie”.

#3.

Co do strojów w tym filmie – w końcowej scenie filmu Django nosi ten sam strój, który miał na sobie Calvin Candie, kiedy się poznali.

#4.

W nakręconym w roku 2001 filmie „Donnie Darko” Patrick Swayze nosił własne ubrania z lat 80. Chciał nadać swojej postaci autentyczny wygląd.

#5.

W filmie „Indiana Jones i ostatnia krucjata” nazistowskie stroje są prawdziwymi mundurami z II wojny światowej, a nie kostiumami. Zostały znalezione w Europie Wschodniej przez współprojektantkę kostiumów Joannę Johnston.

#6.

„Forrest Gump” – po każdym przeskoku czasowym Forrest ma na sobie koszulę w niebieską kratę. Jest to symbol zmiany wieku bohatera.

#7.

„John Wick” – przed każdą akcją ze strzelaniem John odwraca zegarek szkiełkiem do wnętrza dłoni. Dokładnie tak, jak robią to żołnierze. Dzięki temu unikają refleksów światła odbitych od szkła zegarka, a także mogą sprawdzać godzinę, gdy trzymają pistolet.

#8.

Niebieska sukienka „Wonder Woman” noszona przez Gal Gadot to ukłon w stronę serii „Wonder Woman” z 1975 roku.

#9.

W filmie „Batman: Początek” Bruce Wayne nosi Jlc Reverso, czyli zegarek, który można odwrócić. Po odwróceniu zegarek ma inny wygląd. Pozwala to Bruce'owi ukryć to, że jest Batmanem.

#10.

W „Harrym Potterze i Komnacie Tajemnic” widać, że szaty Rona są bardziej poszarzałe, ponieważ nosi je po starszych braciach.

#11.

Z tego samego powodu w filmie „Harry Potter i Zakon Feniksa”, gdy uczniowie tworzą Armię Dumbledore'a, wszystkie dziewczyny mają spódniczki, jedynie Ginny nosi spodnie odziedziczone po którymś z braci.

#12.

W filmie „Dzikość serca” Nicolas Cage nosił tę samą kurtkę, której używał Marlon Brando w filmie „Jak ptaki bez gniazd”. Ponadto Cage założył także czarną koszulkę, czarne spodnie i skórzane buty, by złożyć hołd artyście. Co do kurtki – Cage kupił ją w sklepie Aardvarks Thrift Store przed kręceniem filmu i poprosił Lyncha, aby mógł ją nosić w filmie.

#13.

W filmie „Pewnego razu w Hollywood” Margot Robbie faktycznie nosiła część osobistej biżuterii Sharon Tate.

#14.

W „Ratując pana Banksa” (2013) Tom Hanks nosi dokładnie ten sam krawat, który nosił Walt Disney.

#15.

W „Psychozie” garderoba Marion zmienia się z białej na czarną po tym, jak kradnie ona 40 000 dolarów, aby podkreślić, że zrobiła coś złego. Podobnie jej torebka zmienia się z białej na czarną po tym, jak kradnie pieniądze.

#16.

„Thor: Ragnarok” to jedyny film Marvel Cinematic Universe, w którym dr Strange użył swoich klasycznych żółtych rękawiczek znanych z komiksów.

#17.

W filmie „Robin Hood: Faceci w rajtuzach” szeryf Rottingham nosi wiele gwiazd szeryfa znanych z westernów, które zostały wplecione w jego łańcuch.

#18.

W filmie „Powrót do przyszłości III” strój, w którym Marty wraca do 1885 roku, ma na sobie symbol atomu.

#19.

W filmie „Zło we mnie” trzy ofiary, kiedy umierają, noszą łudząco podobne stroje do tych, które Wendy Torrence nosiła w „Lśnieniu”. Stroje różnią się jedynie kolorami.

#20.

„Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” Czarna Wdowa nosi naszyjnik ze strzałą. Jest to ukłon w stronę jej bliskiego partnerstwa z Hawkeye.

W poprzednim odcinku

5

Oglądany: 77478x | Komentarzy: 37 | Okejek: 342 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.04

24.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało