Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni – Pokazy erotyczne przez internet to nie działalność kulturalna

90 738  
290   229  
W dzisiejszym odcinku m.in. minister Czarnek, który zna przypadki rodzin sprzed miliardów lat, podatkowe problemy kobiety z kamerek erotycznych oraz Facebook, który wie, że jest zły, ale co z tego?

#1. Czarnek i miliardy lat rodzicielstwaPrzemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, na antenie TVP Info odniósł się do rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącej małżeństw jednopłciowych. Mówi ona, że „obywatele będący w małżeństwach jednopłciowych i związkach partnerskich powinni mieć możliwość pełnego korzystania ze swoich praw, w tym prawa do swobodnego przemieszczania się, w całej Unii”. W programie Michała Rachonia minister powiedział:
Czy my musimy po raz kolejny sobie tłumaczyć, że zrodzić potomstwo może tylko kobieta i mężczyzna, a nie mężczyzna z mężczyzną czy kobieta z kobietą. Przecież to są tak oczywiste sprawy, znane ludziom od MILIARDÓW lat.


Warto dodać, że człowiek jako homo sapiens powstał około 200 tys. lat temu.#2. Jan Duda: homoseksualizm jest zjawiskiem zaraźliwymW wywiadzie z Newsweek Polska Jan Duda, ojciec prezydenta Andrzej Dudy i przewodniczący sejmiku woj. małopolskiego, stwierdził:
Czynniki kulturowe to efekty promowania tych skłonności. Po prostu homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym. Twierdzenie, że płeć to jest kwestia wyboru, które staje się u nas modne, utrudnia dzieciom rozwój psychofizyczny.

Na jego słowa dziennikarka Renata Grochal zareagowała mówiąc:
Panie profesorze, co pan mówi? Orientacja seksualna to jest kwestia biologii, a nie kultury. Gender, które zamiast ideologii LGBT chce pan wpisać do waszej uchwały, to nie jest zmiana płci.

Meritum tematu jest uchwała anty LGBT, którą zajmuje się sejmik woj. małopolskiego. Jan Duda powiedział też o promocji LGBT i tym, że odpowiedzialny za to jest między innymi Netflix:
Chodzi o stworzenie wrażenia, że "fajnie" jest być gejem, a to nie jest "fajne"! To jest przykre, że ktoś ma takie skłonności, bo z tym wiążą się poważne problemy osobiste. O tym mówi się rzadko, a jeśli już, to jako przyczynę problemów wskazuje się nietolerancję, której u nas nie ma. Ci ludzie mają takie samo prawo do życia jak każdy inny, ale nie powinno się promować poglądu, że to jest "fajne" i warto zmienić swoje preferencje.

#3. Piasecki uważa, że Polska z Czechami nie miała konfliktu od średniowieczaNa antenie TVN 24 Konrad Piasecki komentował nałożenie na Polskę przez TSUE kary 500 tys. euro dziennie za działanie kopalni w Turowie. Przyczyną konfliktu są skargi, które złożyły Czechy. Dziennikarz miał powiedzieć:
Bracia Czesi i bracia Polacy nie byli w konflikcie chyba od średniowiecza.

Pod wpisem przytaczającym wypowiedź rozgorzała dyskusja na ten temat, którą najlepiej podsumowuje jedno zdjęcie z 1968 roku. Należy dodać, że Piasecki studiował na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, ale go nie ukończył.#4. Pokazy erotyczne to nie dostęp do kultury i dziedzictwa narodowegoDo biura Krajowej Informacji Skarbowej wysłano prośbę o interpretację przepisów nakładania podatku VAT. Kobieta uważała, że występy przed kamerką erotyczną to nie była działalność gospodarcza. Dodatkowo uważała, że jej występy powinny być traktowane podobnie jak występy muzyków i obejmowane tymi samymi przepisami prawa autorskiego. Dyrektor KIS stwierdził:
Pokazy erotyczne przez internet to nie działalność kulturalna. Celem występu jest zasadniczo wywołanie pobudzenia seksualnego, a nie dostęp do kultury i dziedzictwa narodowego.

Kobieta zaznaczała, że w momencie połączenia z widzem pozbywa się praw do swojego wykonania, na które składa się choreografia, stroje i jej gra.

#5. Janusz Korwin-Mikke popiera pedofilię?Na internetowym kanale Krul TV gościem był jeden z liderów Konfederacji. Padło pytanie, jaki powinien być wiek zgody na seks, czy powinien zostać obniżony, podwyższony, czy taki jak obecnie? Według Korwina:
Ja jestem zwolennikiem natury i powinien być taki, jaki jest naturalny, czyli wiek miesiączki, tak jak było w Watykanie do niedawna. To... jest bardzo różnie, są dziewczyny, które mają 12-13 lat i są całkowicie dojrzałe, a są dziewczyny, które mają 19 i jeszcze nie są dojrzałe. Nie może być tak, żeby państwo ustalało, jaki jest wiek dojrzałości seksualnej, to natura o tym decyduje. A naturalnie powinna o tym decydować oczywiście matka, bo matka takie rzeczy wie.

Obecnie ten wiek to 15 lat.

#6. Facebook wie, że szkodzi dziewczynkom, ale nic z tym nie robiUjawniono wewnętrzne dokumenty giganta mediów społecznościowych. Wynika z nich, że władze firmy są świadome tego, jak bardzo szkodzą, ale nie przekazują tych informacji dalej i nic z tym nie robią. Możemy tam znaleźć:
My (Instagram) sprawiamy, że jedna na trzy nastolatki ma problem ze swoim wyglądem. Nastolatki winią Instagrama za wzrost myśli depresyjnych i stanów lękowych.

Badania pokazują, że 13% nastolatków z Wysp i 6% z USA miało myśli samobójcze, winiąc Instagrama. Władze Facebooka wiedziały o tym, jednak Mark Zuckerberg zeznając w marcu przed Kongresem powiedział:
Badania pokazały, że korzystanie z mediów społecznościowych może mieć pozytywny wpływ na psychikę.

Nigdy takich badań nie przedstawił.
15

Oglądany: 90738x | Komentarzy: 229 | Okejek: 290 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało