Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziksze newsy tygodnia – madka chciała pomóc córce i robiła nagie przeróbki deepfake z konkurentkami córki

107 911  
331   101  
Dzisiaj o tym, że o hasła należy dbać, że warto trzymać paragony oraz dlaczego nie warto łazić po lekarzach.

#1. Szwedzka fundacja przypomina Szwedom, że używane przez Szwedów hasła w Internecie to gówno

18841844af5ce871.jpg

Dosłownie: „shit” to jedno z najczęściej używanych w Szwecji haseł. Organizacja Stiftelsen för strategisk forskning (SSF) zleciła przeprowadzenie badań na ten temat i pewnie nikogo nie dziwią ich wyniki, bo podobne raporty ukazują się co roku i co roku wszyscy mają to w dupie. SSF ma jednak nadzieję to zmienić dzięki kampanii informacyjnej i kreatywnym plakatom przygotowanym na tę okoliczność przez jedną z agencji marketingowych. I choć slogany umieszczone na hasłach są proste, to jak mało kiedy trafiają w sedno problemu. „Twoje hasło to gówno” [Your password is shit], „Fiut jest zbyt słaby” [Dick isn't hard enough], „Jebanie jest ryzykowne” [Fucking is not safe] to tylko niektóre z nomen omen haseł po angielsku, które można przeczytać na przystankach i w innych punktach największych szwedzkich miast.

#2. Mężczyzna dokonał napadu rabunkowego w wypożyczonym BMW, żeby kupić sobie wypożyczone BMW

1884182818a71302.jpg

Chyba nie tak wyobrażają sobie jazdy testowe pracownicy salonów samochodowych. Na swoje szczęście żaden z nich nie pojechał na przejażdżkę z Erikiem Dionem Warrenem, gdy ten napadał na jeden z banków w Teksasie w 2019 roku. 50-letni mężczyzna wypożyczył auto w jednym z salonów BMW i chyba tak mu się ono spodobało, że postanowił je kupić. Grożąc jednemu z kasjerów czymś, co przypominało pistolet, Warren zażądał wypłaty 10 000 dolarów w banknotach 50- i 100-dolarowych. Po wyjściu z banku udał się od razu do salonu i wpłacił 3000 dolarów zaliczki za samochód. Nowym nabytkiem nie cieszył się długo, ponieważ policja namierzyła go dzięki znaczonym banknotom i aresztowała. Sąd skazał właśnie Warrena na 20 lat więzienia.

#3. Kobieta poszła do lekarza z bolącą stopą i dowiedziała się, że jest mężczyzną

1884183651d0fc03.jpg

Człowiek idzie do Lidla po ser, a wraca z zestawem do strzyżenia żywopłotu. Kto z nas nie znalazł się w podobnej sytuacji choćby raz… Chinka o pseudonimie Pingping też chciała pójść do lekarza z jedną sprawą, ale wróciła zupełnie odmieniona. 25-latka udała się do szpitala z uszkodzoną kostką. Tam zrobiono jej prześwietlenie, które wykazało, że kości Pingping nie rozwinęły się w wystarczającym stopniu. Kobiecie zlecono przeprowadzenie innych badań, w których stwierdzono między innymi wrodzony przerost nadnerczy oraz brak macicy i jajników. Kobieta miała jednak żeńskie genitalia i choć nigdy nie miesiączkowała, to nie przyszło jej do głowy, że nieudane próby zajścia w ciążę mogą świadczyć o głębszym problemie. Lekarze tłumaczą, że kłopoty Pingping mogą wynikać z tego, że jej rodzice są ze sobą blisko spokrewnieni.

#4. Mężczyzna siedział kilka lat w więzieniu, bo nikomu w firmie wynajmującej auta nie chciało się przesłać do sądu jego dowodu niewinności

18841851203fe9a4.jpg

Herbert Alford z amerykańskiego stanu Michigan przesiedział w więzieniu 5 lat za morderstwo, którego nie popełnił. Mężczyzna wyszedł z więzienia w 2020 roku po tym, jak firma Hertz dostarczyła paragon potwierdzający tezę o tym, że Alford nie mógł popełnić zarzucanego mu czynu, ponieważ na moment przed tym, jak zamordowano Michaela Adamsa, Alford wypożyczał auto na lotnisku w mieście Lansing. Mimo że adwokaci Alforda prosili firmę o rachunek, Hertz pofatygował się dopiero po dwóch latach od złożenia wniosku przez obrońców niesłusznie skazanego mężczyzny. Alford zamierza teraz pozwać korporację, która posiada swoje oddziały na całym świecie.

#5. Matka szantażowała koleżanki swojej córki deepfake’ami, żeby pomóc swojej córce w utrzymaniu się w drużynie czirliderek

18841861c138fb95.jpg

Niezrealizowane zawodowo matki to zło, a co dopiero niezrealizowane zawodowo matki, które potrafią jako tako ogarniać technologię… Raffaeli Spone udało się połączyć obie te kwestie, ale dalej trudno uznać to za sukces. Kobieta stanie przed sądem w związku ze znęcaniem się nad nieletnimi w cyberprzestrzeni. 50-latka chciała pomóc swojej nastoletniej córce, ale zamiast na przykład wozić ją na treningi, motywować czy spędzać czas na poszukiwaniu sposobów udoskonalania techniki, Spone postawiła na dobrze sprawdzoną przemoc. Obrotna madka przez kilka miesięcy znęcała się nad trzema koleżankami swojej córki i rozsyłała w różne miejsca ich przerobione zdjęcia i filmy, na których nagie lub półnagie nastolatki piją alkohol i wapują. Nastolatki pożaliły się swoim rodzicom, a ci zgłosili sprawę policji. Wkrótce potem policjanci dotarli do Spone i znaleźli sprzęt, na którym dokonywała przeróbek.

#6. Naukowcy odkryli ślimaka, który może odhodować całe ciało z samej głowy


Ślimaki z gatunku Elysia cf. Marginata posiadają całkiem przydatną umiejętność: potrafią wyhodować całe ciało, gdy odpadnie im głowa. To ciekawe zachowanie odkryli japońscy badacze, którzy zapewne nie bez umiarkowanej dozy perwersji prowadzili swoje doświadczenia na Elysia cf. Marginata. Ślimak potrzebuje około 20 dni, by z samej głowy wyhodować całkowicie nowe i całkowicie funkcjonalne ciało, łącznie z sercem. Sama głowa po odłączeniu od reszty ciała ogarnia się całkiem szybko i po kilku godzinach zaczyna szukać pożywienia. Naukowcy nie wiedzą jeszcze, czemu ma służyć taki mechanizm, ale zgadują, że ma on coś wspólnego z walką z pasożytami.

Coś wspólnego z pasożytami mieli też niektórzy bohaterowie poprzedniego odcinka newsów.
10

Oglądany: 107911x | Komentarzy: 101 | Okejek: 331 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.10

24.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało