Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jak zatroszczyć się o zdrowy sen dzięki materacom Hilding Anders?

105  
0  
Jedną z ważniejszych rzeczy, jaka każdego dnia wpływa na efektywność jest to, czy sen był odpowiednio długi i wystarczająco komfortowy. Im bardziej jesteśmy wypoczęci, tym więcej mamy energii, by stawić czoła wszystkim wyzwaniom zaplanowanym na najbliższe kilkanaście godzin. O zdrowy, komfortowy i jakościowy sen zadbać może jeden z materacy marki Hilding, który nada się zarówno do łóżek w sypialni, klinik specjalistycznych czy szpitali specjalizujący się w leczeniu schorzeń kręgosłupa. Czym jednak wyróżnia się ten materac i jak dobrać ten, który najlepiej będzie odpowiadał potrzebom danego użytkownika? Sprawdź, co warto wiedzieć o materacach marki Hilding.

Materac sprężynowy czy piankowy – na jaki warto się zdecydować?

Choć materace sprężynowe nie są już tak popularne, jak jeszcze kilkanaście lat temu, to dzięki zmianom zaimplementowanym podczas procesu wytwarzania czy nowym, lżejszym materiałom, stały się one atrakcyjną propozycją dla osób szukających dobrej jakości za rozsądne pieniądze. Każda ze sprężyn w takiej konstrukcji pracuje niezależnie, a wysoka elastyczność punktowa powoduje sprawia, że materac ugina się tylko w tym miejscu, do którego zostało przyłożone obciążenia.
Dzięki temu taka konstrukcja zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, barków i bioder, zapewniając poszczególnym mięśniom odpoczynek, dając im tym samym czas na regenerację. W materacach sprężynowych marki Hilding zastosowano 7-strefowy system kieszeni Pocket Plus o wysokości 15 cm, co zapewnia optymalną pozycję ciała w każdej fazie snu, dając tym samym szansę na odpoczynek. O tym, jakie wyróżniamy fazy snu i jak ma się to do komfortowego wypoczynku można przeczytać w artykule: Fazy snu, czyli jak spać, by rano obudzić się wypoczętym?

Załącznik:

Droższą alternatywą skierowaną do osób poszukujących miększych modeli są materace piankowe. Brak sprężyn i zastosowanie wkładki lateksowej czyni je znacznie lżejszymi i jednocześnie są przyjazne dla alergików (naturalny materiał zapobiega nagromadzeniu się bakterii, grzybów i roztoczy). Podczas snu ludzka skóra złuszcza się, a ciało poci się (zwłaszcza w okresie letnim, gdy w sypialni panuje wyższa temperatura), co stanowi doskonałą pożywkę dla wszelkich drobnoustrojów. W kwestii zapobiegania temu warto zadbać o odpowiednia temperaturę w sypialni, o czym może przeczytać w artykule: Jaka temperatura w sypialni jest optymalna do spania?

Materac specjalistyczny, czyli jak podczas snu leczyć schorzenia i zwyrodnienia kręgosłupa oraz jak bronić się przed nimi w przyszłości?

Odpowiednia pozycja kręgosłupa podczas snu pozwala zapobiegać poważnym problemom podczas snu – dzięki zapewnieniu ciału punktów podparcia, ma ono szansę na regenerację, a w dłuższej perspektywie znacząco wpływa to na różne aspekty życia użytkownika odpowiedniego materaca. W przypadku osób przewlekle chorych, nie mogących samodzielnie wstać szczególnie istotne jest znalezienie takiej konstrukcji, która zapobiegnie powstaniu odleżyn. Są to obtarcia powstające na ciele w miejscach, w których styka się ono bezpośrednio z materacem.
W portfolio marki Hilding znaleźć można kilkanaście modeli materacy przeciwodleżynowych, które dzięki solidnemu wykonaniu, długiej gwarancji i szerokiej dostępności są polecane zarówno przez branżowych specjalistów, jak i lekarzy, którzy na co dzień mają kontakt z chorymi.
Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Oglądany: 105x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

08.07

07.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało