Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Komputerowe usterki WTF, domowe naprawy bardziej WTF - "pan od komputerów" III

71 510  
306   42  
Po paru latach pracy w serwisie komputerowym dziwi mnie coraz mniej rzeczy. W niektórych przypadkach pomysłowość ludzka wykraczała poza wszelką skalę. W innych z komputera wylewała się cebula, bo po co zrobić coś dobrze, jak można parę złotych zaoszczędzić (i powtarzać tę naprawę kilka razy).

Znalezione obrazy dla zapytania computer dirty
O ignorancji/niedouczeniu/głupocie/Januszostwie ludzi nie będę się już rozpisywać. Niestety nie do wszystkich przypadków mam zdjęcia, ale wszystkie są własne lub od znajomych z branży.

#1.

Gdy po otwarciu laptopa atakują cię robaki, to wiedz, że coś się dzieje.


Pająki wszelkiej maści zdarzają się regularnie, raz była nawet zdechła mysz, która podgryzała kable złącz USB


#2.

Laptop Toshiba. Ilość oryginalnych śrubek w obudowie: 2. Reszta: wkręty do drewna, metalu, śruby z nakrętkami i obudowa przewiercona nimi na wylot, pół rolki taśmy klejącej oraz jeden haczyk do wieszania obrazów. Od strony użytkowo-systemowej działał, z zamykaniem obudowy już było gorzej.

#3.

Laptop po zalaniu. Konkretnie: "syn leżał chory i zwymiotował na niego zupę. Większe kawałki wyciągnęliśmy, ale resztę pan naprawi?".
Nie naprawiłem.

#4.

Pamięć RAM DDR2 wciśnięta w slot na pamięci DDR3. Uszkodzona płyta, pamięci oraz zasilacz.
"Syn chciał sobie pamięci dołożyć i tanio kupił", klient zarzekał się, że parę dni działało.


#5.

Brakującą kieszeń dysku twardego w laptopie zastąpiła jedna sztuka makaronu typu rurki, upchnięta w obudowie i blokująca dysk przed jego wypadnięciem.

#6.

Chłodzenie przykręcone śrubkami wyjętymi z zasilacza. Chłodzenie nie było dociśnięte do procesora, przez co ten się przegrzewał, laminat na płycie uszkodzony, ale na szczęście dla klienta ścieżki były całe i płyta działała.
#7.

Klient przy samodzielnej naprawie laptopa pogubił większość śrubek z obudowy. Ich braki uzupełnił wpychając w ich miejsca gumę do żucia oraz klej na gorąco, sklejając ze sobą całą obudowę i płytę główną.

#8.

Wyrwane gniazdo microUSB w tablecie przyklejone kropelką.

#9.

Zasilacz do HP, którego kabel był naprawiany w 19 miejscach poprzez skręcenie ze sobą przewodów i zalepienie ich taśmą przezroczystą lub malarską. Z metra przewodu zostało ok. 40-50 cm.

#10.

Zamiast pasty termoprzewodzącej na procesor została nałożona pasta... do zębów.
W poprzednim odcinku


Zapraszamy na nasz Instagram