Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Gość, który był ofiarą najgorszego wypadku w historii hokeja, później jeszcze dwukrotnie musiał uciekać śmierci

37 538  
184   13  
22 marca 1989 roku kanadyjski bramkarz Buffalo Sabres, Clint Malarchuk, podczas meczu przeciwko St. Louis Blues, został kontuzjowany przez Steve'a Tuttle'a i prawie stracił życie: ostrze łyżwy Tuttle'a przecięło tętnicę szyjną bramkarza.

Kliknij i zobacz więcej!

Widząc tryskający strumień krwi, Clint mimowolnie chwycił się za szyję. Patrząc na to, kilku widzów na trybunach zasłabło, dwóch z nich doznało ataku serca, a kilku graczy poczuło się źle i zwymiotowało na lód.

W porę zareagował fizjoterapeuta drużyny, Jim Pizzutelli (były lekarz wojskowy, weteran z Wietnamu), który zapewnił kompetentną pierwszą pomoc, tamując krwotok. Malarchuk, który stracił pół litra krwi, cudem pozostał przy życiu.
Po raz pierwszy.

Kliknij i zobacz więcej!

Po operacji i krótkim okresie rehabilitacji bramkarz wyszedł na lód, zakończył cały sezon '89 roku, ale dały o sobie znać psychiczne konsekwencje kontuzji i Clint zaczął pić. Pewnego razu upił się i doprowadził do stanu śmierci klinicznej. Po raz drugi opatrzność (reprezentowana przez resuscytujących z Centrum Medycznego Erie County) przywróciła Clinta do życia.

Kliknij i zobacz więcej!

Po takim wstrząsie Malarchuk podjął decyzję, by zająć się trenowaniem innych. Ciągle jednak złe myśli chodziły mu po głowie, a 9 lat później strzelił sobie w głowę, umieszczając lufę karabinu pod brodą.
Pocisk kaliber 22 przeszył jego podbródek i wyleciał przez usta, nie zahaczając o mózg byłego bramkarza; tak oto przeżył po raz trzeci.

Z biegiem czasu Malarchuk osiadł na rancho, założył fermę strusi, napisał książkę o swoich przejściach i wygłasza w szkołach wykłady na temat zdrowia psychicznego, zapobiegania samobójstwom i zasad udzielania pierwszej pomocy.

Clint, nie sprawdzaj już, czy nie jesteś kotem. Cztery życia to i tak całkiem sporo.

Oglądany: 37538x | Komentarzy: 13 | Okejek: 184 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało