Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Straszne rzeczy, które wydarzyły się w piątek trzynastego

77 005  
229   111  
Piątek trzynastego od wieków uważany jest za pechowy i nie do końca jest to tylko przesąd. Wiele tragicznych wydarzeń miało wtedy miejsce - śmierć, katastrofy i kataklizmy. Uważaj w ten piątek!

#1. Zmarł Tupac Shakur

7 września 1996 roku ktoś czterokrotnie postrzelił jednego z najsłynniejszych raperów. Piosenkarz zmarł sześć dni później, w piątek trzynastego. Do dziś nie wiadomo, kto zabił Tupaca, wśród podejrzanych jest Suge Knight, Notorious B.I.G. albo FBI.

#2. Zbombardowano pałac BuckinghamPodczas II wojny światowej, 13 września 1940 roku, siły niemieckie zbombardowały pałac, w którym w tym czasie przebywała królowa Elżbieta i jej mąż.

#3. Brytyjski trzynastolatek uderzony piorunem13 w piątek, o godzinie 13.13, brytyjski trzynastolatek został uderzony piorunem. Mimo tak wielkiego nagromadzenia trzynastek, chłopiec miał jedynie oparzone ramię.

#4. Costa ConcordiaOczywiście trzynastego w piątek kapitan statku Costa Concordia próbował przepłynąć przez wąski przesmyk pomiędzy skałami. Niestety, ten manewr nie mógł się udać i się nie udał. Statek uderzył w podwodną skałę, zaczął nabierać wody i się przechylać. Trzech pasażerów zginęło, 6 zostało rannych, a 100 wyłowiła z wody lokalna straż pożarna.

#5. Minikrach na giełdachPrawdopodobnie od tego minikrachu w 1989 roku zaczęły się kłopoty, po których nastąpił wielki krach w latach 90. Wszystko zaczęło się od gwałtownego spadku akcji United Airlines, co pociągnęło za sobą kolejne spadki. Wskaźnik Dow Jones spadł wtedy o 190.58 punktów. Ogólnie mówiąc - wielu ludzi straciło wtedy mnóstwo pieniędzy.

#6. Katastrofa w Andach13 października 1972 rozbił się samolot, którym leciała grupa rugbistów z rodzinami. Ci, którzy nie zginęli podczas katastrofy, musieli przeżyć w górach 72 dni - bez żywności, w niskiej temperaturze i na olbrzymiej wysokości.

#7. I w RosjiDokładnie w ten sam dzień co katastrofa w Andach, doszło do kolejnego wypadku lotniczego, tym razem w Rosji. Podchodzący do lądowania samolot linii Aerofłot rozbił się. Zginęły wtedy 174 osoby, pasażerowie i członkowie załogi.

#8. Wirus komputerowyPiątek trzynastego jest ulubioną datą twórców wirusów, tego dnia lubią wypuszczać swoje robaki. Największy atak (13 stycznia 1989 roku) spowolnił komputery użytkowników w Wielkiej Brytanii i wykasował wiele plików. Wtedy nie było jeszcze kopii zapasowych, więc „Jeruzalem” dał się nieźle we znaki wielu przedsiębiorcom.

#9. Cyklon Bhola13 listopada 1970 roku Bangladesz został nawiedzony przez najgorszy cyklon w historii. Zginęło wówczas około pół miliona osób. Niesnaski podczas usuwania skutków kataklizmu zaostrzyły napięcia pomiędzy wschodem a zachodem kraju, co doprowadziło do wybuchu wojny i oderwania Bangladeszu od Pakistanu.

#10. Narodziny Nathana Bedforda ForrestaWspółzałożyciel Ku Klux Klanu Nathan Bedfor Forrest urodził się 13 lipca 1821 roku. Forrest i jego ludzie zabili ponad 200 nieuzbrojonych żołnierzy Unii.

#11. Skok do roku 2029W piątek 13 kwietnia 2029 roku asteroida 99942 Apophis minie Ziemię w odległości około 38 000 km. Miejmy nadzieję, że nie odbije się to negatywnie na naszej planecie. Naukowcy uspokajają, że na pewno w nas nie uderzy.

Oglądany: 77005x | Komentarzy: 111 | Okejek: 229 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

15.02

14.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało