Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Rozprawiamy się z mitami o masturbacji

111 144  
242   109  
Zauważyłem, że z dwie, góra trzy osoby narzekały, że na tym JM to za dużo pornografii. Dlatego dziś zmienimy temat i pogadamy o czymś innym - o samogwałcie.


#1. Mit: masturbacja może uszkodzić twoje genitaliaPrawda:
Można śmiało założyć, że nieustanne szarpanie części intymnych może doprowadzić do jakichś uszkodzeń. Prawda jest jednak taka, że spowodowanie jakiegoś uszczerbku jest niezwykle mało prawdopodobne. To dlatego, że genitalia są kluczowym elementem dla reprodukcji. Natura obdarzyła nas narządami, które są wyjątkowo elastyczne. Jeśli więc nie dotykasz się przez warstwę papieru ściernego, nic strasznego się nie stanie. Nie zaszkodziłoby jednak skorzystać z czegoś nawilżającego.

#2. Mit: masturbacja może powodować problemy psychicznePrawda:
Psychika może ucierpieć jedynie z powodu poczucia winy, którego mogą doświadczać niektóre osoby. To pokłosie tego, że od dziecka mówi się nam, że czochranie predatora jest jednym z najcięższych grzechów. Niezależnie od tego, co głoszą ludowe mądrości, sama czynność nie powoduje jakiegokolwiek fizycznego czy psychicznego uszczerbku na zdrowiu.

#3. Mit: Masturbacja może sprawić, że twój sprzęt się zużyje

Prawda:
W rzeczywistości nie ma danej liczby orgazmów, które możemy w życiu przeżyć. W ciągu całego życia można doświadczać tego uczucia tyle razy, ile tylko dusza zapragnie. Nie da się utracić tej możliwości od zbyt częstego robienia sobie dobrze. Co więcej, zdrowy samiec człowieka będzie stale produkował nasienie, napełniając "zbiornik". Bez obaw - wystarczy dla każdego!

#4. Mit: używanie wibratorów sprawia, że seks jest mniej przyjemnyPrawda:
Kobiety są świetnie wyposażone przez naturę, jeśli chodzi o odczuwanie przyjemności płynącej z seksu. Mogą ją poczuć poprzez stymulację sutków, łechtaczki, ust, a nawet palców u nóg. Szczęściary jedne.

Mózg będzie reagował na bodźce niezależnie od tego, skąd pochodzą sygnały. Wibratory, jako urządzenia umożliwiające skoncentrowaną formę stymulacji, mogą pomóc kobiecie dojść szybciej, ale to nie znaczy, że od tej pory będzie to jedyny sposób.

#5. Mit: nie wolno się masturbować będąc w związkuPrawda:
Własnoręczne osiąganie przyjemności nie jest w żaden sposób formą okazania braku szacunku czy zdrady. Jest to zupełnie normalna aktywność, a naukowcy sądzą, że płynie z niej szereg korzyści dla zdrowia, a jedną z ważniejszych jest zmniejszenie poziomu stresu. Jeśli więc zabraniasz swojej partnerce dotykania się w miejscach intymnych, to tak jakbyś nie dbał o jej zdrowie. Dupku.

#6. Mit: Od masturbacji oślepnieszPrawda:
Większość z przytoczonych wyżej mitów pochodzi z czasów, gdy uważano, że jedynym celem kopulacji jest reprodukcja. Aby zapobiec grzeszeniu, wymyślano między innymi takie mity. Niezależnie od tego, co powtarzała ci babcia, nie oślepniesz, a między palcami nagle nie wyrosną ci włosy. No i nie zwariujesz.

Wszystko sprowadza się do zdrowego rozsądku. Wystarczy nie wymachiwać sprzętem w miejscach publicznych ani nie zastępować wibratora tarką do warzyw. Wystarczy tylko odrobina oleju w głowie i drzwi zamykane na klucz.
161

Oglądany: 111144x | Komentarzy: 109 | Okejek: 242 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało