Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Stany Zjednoczone nie przestają szokować Europejczyków. Co cię zdziwi w USA?

153 139  
470   144  
Niby wszyscy wiemy, że w USA jest inaczej, ale nawet będąc przygotowanym psychicznie na to, że za wielką wodą wszystko jest większe, to i tak zderzenie z rzeczywistością szokuje wszystkich Europejczyków.

#1. Porcje jedzenia

Nawet największy żarłok nie jest w stanie poradzić sobie z typową porcją jedzenia podawaną w restauracjach i barach. Trzeba długo ćwiczyć, aby pochłonąć całe danie bez wysiłku.

#2. Powierzchnia kraju


Mieszkańcy Europy mogą przejechać swój kraj wzdłuż czy wszerz w ciągu jednego dnia. W Stanach nie ma na to szans.

#3. Ceny


Bierzesz z półki towar, którego cena według metki to pięć dolarów. Podchodzisz do kasy, wręczasz pięć dolków i zostajesz uprzejmie poproszony o jeszcze kilkadziesiąt centów. Amerykanie doliczają podatek dopiero przy kasie.

#4. Przyroda


Amerykanie uwielbiają przebywanie poza domem. Spędzają weekendy biwakując, chodząc po górach, łowiąc ryby czy też polując. W Wielkiej Brytanii polują tylko ludzie z wyższych sfer - w USA każdy kto ma pozwolenie na broń.

#5. Komplementy


Amerykanie są bardzo przyjacielscy. Zagadują obcych w autobusie, parku czy też kolejce do kasy. I nigdy nie szczędzą komplementów, starają się zawsze coś miłego powiedzieć o osobie, z którą rozmawiają.

#6. Rozmiar samochodów


W Europie, zwłaszcza w miastach, ludzie wybierają maleńkie samochody, żeby łatwiej się poruszać i znaleźć chociaż skrawek miejsca do zaparkowania. W Stanach nadal rozmiar samochodu ma wielkie znaczenie i większość ludzi jeździ olbrzymimi krążownikami.

#7. Prawnicy


W żadnym innym kraju na świecie nie ma tylu reklam prawników. Na bilbordach, na ławkach, w komunikacji publicznej. I oczywiście w książkach telefonicznych i w pokojach hotelowych.

#8. Prześwity w toaletach


Po cholerę komu prześwity w toaletach? Obcokrajowiec przyzwyczajony do zabudowanych kabin czuje się bardzo nieswojo.

#9. Drive-thru


Restauracje i sklepy Drive-thru są wszędzie. W niektórych stanach możesz nawet kupić alkohol nie wysiadając z samochodu.

#10. Ulice, parkingi domy


Te wielkie pojazdy poruszają się po wielopasmowych, szerokich autostradach i parkują na parkingach wielkości europejskiej wioski. Domy i mieszkania są wielkie - dobrze zarabiający Amerykanie mieszkają w przestronnych lokalach, w których znajduje się dwa razy więcej pokoi niż członków rodziny.
26

Oglądany: 153139x | Komentarzy: 144 | Okejek: 470 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.07

26.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało