Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Hojny gest multimilionera

99 317  
648   30  
Co byś zrobił, gdybyś nagle stał się posiadaczem wielomilionowej fortuny? Podróżowałbyś dookoła świata? A może kupiłbyś posiadłość na Malediwach, luksusowy jacht i wymarzone auto?

Kliknij i zobacz więcej!
Odnoszący sukcesy chiński biznesmen, Xiong Shuihua, właściciel ogromnej fortuny, wyburzył wszystkie stare drewniane domy we wsi, w której się wychował. W ich miejsce wybudował nowoczesne apartamenty, nie biorąc od wieśniaków ani grosza. Ponadto zorganizował posiłki, 3 razy dziennie, dla osób starszych i biednych. W ten sposób multimilioner podziękował ludziom, którzy kiedyś go wspierali i byli dla niego mili.

Kliknij i zobacz więcej!
Xiong Shuihua urodził się we wsi Xiongkeng, w pobliżu miasta Xinyu w południowych Chinach w prowincji Jiangxi, w 1955 roku. Biznesmen dorobił się olbrzymiego majątku przede wszystkim w branży budowlanej, a później zaangażował się w handel stalą. Jak wspomina, sąsiedzi zawsze byli życzliwi dla jego rodziny.

Kliknij i zobacz więcej!

Multimilioner postanowił odwdzięczyć się ludziom za ich dobroć.
72 rodziny otrzymały duże luksusowe mieszkania w nowym kompleksie mieszkaniowym, który kazał dla nich wybudować Shuihua. A 18 rodzin, które były niegdyś szczególnie łaskawe dla biznesmena, otrzymały własne wille w projekcie, który kosztował blisko 4 miliony £.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!
Zarobiłem więcej pieniędzy, niż kiedykolwiek mógłbym wydać. Nigdy nie zapomniałem o swoich korzeniach. Zawsze spłacam swoje długi i chciałbym być pewien, że mój dług wobec ludzi, którzy byli dobrzy dla mnie i mojej rodziny, został spłacony.
Kliknij i zobacz więcej!
Jedna ze starszych mieszkanek wsi tak podsumowała gest multimilionera: "Pamiętam jego rodziców, to byli życzliwi ludzie. To wspaniałe, że ich syn odziedziczył po nich tę życzliwość".
Kliknij i zobacz więcej!

Brzmi jak piękna baśń, aż żal, że chińska...
1

Oglądany: 99317x | Komentarzy: 30 | Okejek: 648 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.06

01.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało