Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Hojny gest multimilionera

98 098  
647   30  
Co byś zrobił, gdybyś nagle stał się posiadaczem wielomilionowej fortuny? Podróżowałbyś dookoła świata? A może kupiłbyś posiadłość na Malediwach, luksusowy jacht i wymarzone auto?

Kliknij i zobacz więcej!
Odnoszący sukcesy chiński biznesmen, Xiong Shuihua, właściciel ogromnej fortuny, wyburzył wszystkie stare drewniane domy we wsi, w której się wychował. W ich miejsce wybudował nowoczesne apartamenty, nie biorąc od wieśniaków ani grosza. Ponadto zorganizował posiłki, 3 razy dziennie, dla osób starszych i biednych. W ten sposób multimilioner podziękował ludziom, którzy kiedyś go wspierali i byli dla niego mili.

Kliknij i zobacz więcej!
Xiong Shuihua urodził się we wsi Xiongkeng, w pobliżu miasta Xinyu w południowych Chinach w prowincji Jiangxi, w 1955 roku. Biznesmen dorobił się olbrzymiego majątku przede wszystkim w branży budowlanej, a później zaangażował się w handel stalą. Jak wspomina, sąsiedzi zawsze byli życzliwi dla jego rodziny.

Kliknij i zobacz więcej!

Multimilioner postanowił odwdzięczyć się ludziom za ich dobroć.
72 rodziny otrzymały duże luksusowe mieszkania w nowym kompleksie mieszkaniowym, który kazał dla nich wybudować Shuihua. A 18 rodzin, które były niegdyś szczególnie łaskawe dla biznesmena, otrzymały własne wille w projekcie, który kosztował blisko 4 miliony £.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!
Zarobiłem więcej pieniędzy, niż kiedykolwiek mógłbym wydać. Nigdy nie zapomniałem o swoich korzeniach. Zawsze spłacam swoje długi i chciałbym być pewien, że mój dług wobec ludzi, którzy byli dobrzy dla mnie i mojej rodziny, został spłacony.
Kliknij i zobacz więcej!
Jedna ze starszych mieszkanek wsi tak podsumowała gest multimilionera: "Pamiętam jego rodziców, to byli życzliwi ludzie. To wspaniałe, że ich syn odziedziczył po nich tę życzliwość".
Kliknij i zobacz więcej!

Brzmi jak piękna baśń, aż żal, że chińska...
1

Oglądany: 98098x | Komentarzy: 30 | Okejek: 647 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.02

24.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało