Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Człowiek, który twierdził, że żył w trzech stuleciach

147 852  
418   37  
Indianin z plemienia Czipewejów, Ka-Be-Nah-Gwey prawdopodobnie żył w trzech stuleciach - XVIII, XIX i XX wieku. Nie jest znana dokładna data jego urodzin, ale tam, gdzie mieszkał znało go wiele pokoleń ludzi. Nazywano go "dziadkiem Johnem Smithem".

Kliknij i zobacz więcej!
Mieszkał w Cass Lake (Minnesota). Cieszył się dużym szacunkiem tak wśród Indian, jak i "białych".

Kliknij i zobacz więcej!
Jaka jest recepta na długowieczność "dziadka Johna Smitha"? Nic nie wiadomo, żeby "dziadek" przyjmował jakiekolwiek tabletki. Od wczesnego dzieciństwa palił fajkę. Był ośmiokrotnie żonaty, nie miał dzieci. Miał adoptowanego syna, Toma Smitha, w którego domu zmarł. Ostatnia kobieta, którą poślubił "dziadek", była od niego młodsza o prawie 100 lat!

Kliknij i zobacz więcej!
"Dziadek Smith" miał szczęście być świadkiem uruchomienia pierwszej lokomotywy parowej w tej części kraju i otrzymał darmowy bilet na przejazd. Starszy pan bardzo lubił podróżować, nawet kiedy skończył 100 lat zdarzało mu się spakować torbę i wyruszyć w podróż nawet na kilka tygodni.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!
W ciągu tak długiego życia jego skóra stała się sucha i popękana jak ziemia spalona słońcem, ale do końca życia "dziadek" zachował jasność umysłu. Zmarł 6 lutego 1922 roku, prawdopodobnie urodził się w 1791 roku. Gdyby tak było, znaczyłoby to, że Ka-Be-Nah-Gwey przeżył 131 lat. Naukowcy wątpią jednak, że Indianin żył tak długo. Uznają rok 1823 za prawdopodobny rok jego urodzin, a jego wygląd tłumaczą bardziej chorobą niż wiekiem.

Za rekordzistkę długości życia ludzkiego uznawana jest Jeanne Louise Calment — Francuzka, której wiek został oficjalnie udokumentowany. Żyła 122 lata i 164 dni.
Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

3

Oglądany: 147852x | Komentarzy: 37 | Okejek: 418 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało