Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 filmów jednego aktora

348 581  
781   81  
Jeśli zmęczyło was szablonowe kino, a macie ochotę na obejrzenie czegoś fajnego, to może zwrócicie uwagę na filmy, które są popisem jednego aktora? Niebanalny scenariusz, napięcie, nieoczekiwany finał i oczywiście jeden aktor w jednej jedynej roli.

#1. Cast Away

Chuck Noland jest pracownikiem znanej na całym świecie firmy FedEx. Jak przystało na wysoko postawionego inspektora międzynarodowych oddziałów, jego życie jest rozplanowane co do minuty. Właśnie tych drogocennych minut brakuje mu na życie osobiste. Los zmusza Nolanda do zastanowienia się nad tym straconym czasem. Samolot, którym leci rozbija się na oceanie, a Chuck jako jedyny żywy rozbitek trafia na bezludną wyspę, gdzie spędzi kilka samotnych lat.

#2. Pogrzebany


Paul pracuje w Iraku na kontrakcie. Jego konwój zostaje zaatakowany, a mężczyzna traci przytomność. Odzyskuje ją w zakopanej trumnie. Mężczyzna będzie musiał przejść wiele strasznych, ciężkich zarówno psychicznie jak i fizycznie chwil, by wywalczyć swoje życie.

#3. Locke


Ivan Locke prowadzi spokojne życie i dużo pracuje, by osiągnąć sukces. Jutrzejszy dzień ma być jednym z najważniejszych w jego życiu, może czekać go wielki krok na drodze rozwoju kariery. Jednak wieczorem otrzymuje telefon, który wywraca wszystko do góry nogami. Żeby przeżyć, Ivan musi wygrać walkę z czasem. Ma tylko 90 minut.

#4. 127 godzin


Nieustraszony alpinista i miłośnik ukrytych w kanionach pieczar po raz kolejny udaje się na samotną wyprawę. Jednak ta w odróżnieniu od poprzednich okazuje się śmiertelną pułapką. 127 godzin bez jedzenia, picia i nadziei na przeżycie. W takich sytuacjach przejawia się siła charakteru.

#5. Reset


Bohater filmu ocknął się w rozbitym samochodzie w samym środku dżungli. Ma złamaną nogę, wokół jest kilka trupów, a w samochodzie znajduje rewolwer. Mężczyzna nie pamięta jak się nazywa i jak się tutaj znalazł. Najpierw musi przeżyć, potem dostać do jakiejś osady, a po drodze przypomnieć sobie cokolwiek z przeszłości. Zadanie utrudnia walizka pełna pieniędzy, która ściąga na niego zainteresowanie złych ludzi.

#6. Wszystko stracone


Wysoki, opalony mężczyzna pływa na luksusowym jachcie po ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego. Idylliczny obraz nie trwa jednak wiecznie i bohater zostaje sam na sam z żywiołem. Walkę z nim podejmie przez wzgląd na tych, których pozostawił na brzegu.

#7. Potrzask


Agent specjalny Jeremy Reins zostaje porwany przez nieznanych porywaczy i wykorzystany jako przynęta podczas operacji terrorystycznej. Życie Reinsa i całej jego rodziny wisi na włosku. Ma coraz mniej czasu na to, by wydać porywaczom tajną informację, którą przyrzekał chronić nawet za cenę swojego życia.

#8. Jestem legendą


Ekranizacja powieści Richarda Mathesona o tajemniczym wirusie, który kosztował życie połowę ludzkości na planecie, a drugą połowę zamienił w wampiry. Akcja filmu kręci się wokół jedynego ocalałego człowieka z zadziwiająco silnym układem odpornościowym. Bohater filmu, Robert Nevill postanawia odkryć szczepionkę, by odwrócić obecną sytuację.

#9. Grawitacja


Dr Ryan Stone jest specjalistą w dziedzinie inżynierii medycznej i właśnie odbywa swoją pierwszą misję kosmiczną pod dowództwem weterana kosmonautyki Matta Kowalsky’ego, dla którego ten lot jest ostatnim przed odejściem na emeryturę. Katastrofa zamienia rutynową misję w piekło.

#10. 1408


Mike Enslin, słynny pisarz powieści grozy pisze swoje kolejne dzieło o zjawiskach paranormalnych w hotelach. Nie wierzący w życie pozagrobowe pisarz postanawia zamieszkać w cieszącym się złą sławą pokoju numer 1408, gdzie ponoć od lat straszą upiory. Ignoruje ostrzeżenia obsługi i stawia na swoim, nie wiedząc jeszcze co czeka go najbliższej nocy.

#11. Telefon


Jeden telefon może zmienić życie człowieka lub nawet je zabrać. Bohater filmu zostaje więźniem budki telefonicznej. Co byście zrobili, gdybyście usłyszeli, że zginiecie jeśli odłożycie słuchawkę?

#12. Moon


Kontrakt Sama dobiega końca. Spędził trzy lata na Księżycu nadzorując pracę automatycznej stacji do wydobywania rzadkiego gazu. Trzy lata w całkowitej samotności potrafią zmienić każdego. Dwa tygodnie przed powrotem na ziemię Sam poznaje swojego zmiennika.

#13. Życie Pi


To historia syna właściciela indyjskiego zoo, chłopca o imieniu Pi. Bohater filmu poznaje świat, uczy się walczyć o swoje ideały, szuka własnej drogi do Boga, zakochuje się... Jednak zrządzeniem losu jego rodzina musi wyemigrować. Po drodze z Indii do Kanady ich statek spotyka katastrofa, a Pi trafia do szalupy z tygrysem bengalskim, hieną, zebrą i orangutanem.

#14. Wszystko za życie


Po skończeniu uniwersytetu wybitny uczeń i sportowiec Christopher McCandless zostawia cały swój majątek, zaoszczędzone 24 tysiące dolarów oddaje na cele dobroczynne i rusza autostopem na Alaskę, by pogrążyć się w dzikiej przyrodzie. Po drodze spotyka różnych ludzi, którzy w jakiś sposób wpływają na jego życie.

#15. Wall-E


Robot Wall-E rok w rok ciężko pracuje nad oczyszczaniem opustoszałej Ziemi z góry odpadów, którą pozostawił po sobie człowiek odlatując na zawsze w kosmos. Bohater nie podejrzewa, że już wkrótce spotkają go niewiarygodne zdarzenia, dzięki którym spotka przyjaciół, uniesie się ku gwiazdom i nawet uda mu się zmienić na lepsze swoich byłych właścicieli.
7

Oglądany: 348581x | Komentarzy: 81 | Okejek: 781 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.10

20.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało