Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

5 faktów o stosunkach damsko-męskich, których raczej nie znacie

411 877  
716   104  
Seks i relacje damsko-męskie to niewyczerpane źródło artykułów i wciągających dyskusji. Kiedy wydaje nam się, że wiemy na ten temat już absolutnie wszystko, zawsze pojawi się ktoś, kto czymś nas zaskoczy. Zazwyczaj są to amerykańscy naukowcy.

#1. Tabletki antykoncepcyjne zmieniają gust

Najnowsze badania pokazały, że przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych może znacząco zmienić gust płci pięknej co do mężczyzn. Dzieje się tak ponieważ kobiecie udaje się wtedy dosłownie wyczuć u faceta homologiczne chromosomy. Ich obecność u partnera obniża u kobiety poczucie zadowolenia ze związku i sprawia, że jest bardziej skłonna do zdrady.

#2. W rezultacie ewolucji kobietom bardziej podobają się zabawni faceci


Podobno brak urody i kasy można nadrobić poczuciem humoru. Przynajmniej tak twierdzą naukowcy, którzy przyczyn takiego stanu rzeczy szukają w tysiącach lat ewolucji. Jak doszli do takiego wniosku? Dzięki dzieciom. Do udziału w eksperymencie zaproszono dzieci w wieku od 6 do 13 lat i pokazano im dwie serie filmików. Tematem przewodnim pierwszej serii były upadki ludzi i zwierzęta (zapewne koty), a druga seria zawierała filmiki o mniej ciekawej treści, np. ludzie jadący na rowerach. Humor o wiele intensywniej pobudzał mózg dziewczynek niż chłopców. Dlatego na pierwszej randce warto sypać żartami na prawo i lewo.

#3. Faceci lubią czerwień


Badania przeprowadzone przez amerykański magazyn psychologii społecznej pokazały, że mężczyznom bardziej podobają się kobiety w czerwieni niż w innych kolorach. Eksperyment, którego rezultatem jest powyższe stwierdzenie, polegał na zebraniu 120 facetów i podzieleniu ich na grupy. Zadaniem wszystkich grup było obejrzenie zdjęć tych samych kobiet w ubraniu różniącym się jedynie kolorem. Jak później wyjaśnili, bardziej podobały im się te ubrane na czerwono, ponieważ odnieśli wrażenie, że właśnie te niewiasty chętniej pójdą z nimi do łóżka na pierwszej randce. Męska logika nigdy nie zawodzi.

#4. Portale randkowe nie dla seksu


Po analizie około 400 przypadków znajomości zawartych przez Internet, uczeni doszli do wniosku, że ludzie szukają tam nie zaspokojenia swoich naturalnych fizycznych potrzeb, ale... bratniej duszy. Dlaczego nie robią tego w realnym świecie? Podobno dlatego, że mają zbyt wygórowane oczekiwania wobec ludzi ze swojego otoczenia.

#5. Chłopiec z gitarą


Jak powszechnie wiadomo, członkowie zespołów mają zawsze niezłe wzięcie (basiści też?). Eksperyment przeprowadzony przez magazyn Psychology of Music polegał na próbie otrzymania numeru telefonu przez jednego chłopaka. Najpierw podchodził do różnych dziewczyn ze sportową torbą w ręku, potem z futerałem od gitary, a na końcu z pustymi rękami. Dziewczyny najchętniej dawały swój numer chłopakowi z gitarą, a najmniej chętnie ftinesiakowi. Inny eksperyment pokazał, że płeć piękna częściej zwraca uwagę na te profile facetów w sieciach społecznościowych, na których ich właściciele prezentują się z gitarą. Prawdopodobnie taki facet wydaje się kobietom bardziej uczuciowy i mądry.

Oglądany: 411877x | Komentarzy: 104 | Okejek: 716 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.06

15.06

14.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało