Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 rzeczy, które nas ogłupiają

474 624  
1075   81  
Zachowanie sił umysłowych zależy od pracy naszego mózgu, który nie tylko powinien stale się rozwijać i otrzymywać nowe informacje, dobrze jest także chronić go od pewnych rzeczy.

#1. Reality show

Australijscy naukowcy przeprowadzili ciekawy eksperyment. Jego uczestników podzielono na dwie grupy, które poproszono o rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę ogólną. Jedna grupa bezpośrednio przed przystąpieniem do testu obejrzała pewne reality show. Okazało się, że grupa ta poradziła sobie gorzej od tej, która nie skalała swojego mózgu takim programem.

#2. Cukier


Według Uniwersytetu w Los Angeles, zwiększone spożywanie cukru przez okres sześciu tygodni prowadzi do spowolnienia pracy mózgu, co przekłada się na umiejętność nauki i zapamiętywania faktów.

#3. Guma do żucia


Z kolei Uniwersytet w Cardiff odkrył, że żucie gumy ma negatywny wpływ na pamięć krótkotrwałą.

#4. Otyłość

Uczelnia w Kent przeprowadziła badania nad osobami cierpiącymi na nadwagę, które przeszły operację zmniejszenia żołądka. Przed zabiegiem ich umiejętność zapamiętywania była poniżej średniej. Trzy miesiące po operacji mieścili się już w normie.

#5. Narady i spotkania


Powszechne w wielu współczesnych firmach narady i spotkania obniżają poziom zdolności umysłowych, zwłaszcza u kobiet. Ma to znaczący wpływ na umiejętność rozwiązywania problemów, także tych zawodowych.

#6. Kary cielesne


Rezultaty przeprowadzonych na wielką skalę badań pokazały, że przyczyną ponad 5% wszystkich przypadków niepełnosprawności umysłowych są kary cielesne doświadczone w dzieciństwie.

#7. Prezentacje w PowerPoint


Według dowództwa amerykańskiej armii, prezentacje w programie PowerPoint zamiast pomagać w omówieniu danego zagadnienia, zakłócają proces krytycznego myślenia, co prowadzi do podejmowania błędnych decyzji. Innymi słowy, Microsoft ogłupia ludzi.

#8. Biernie palenie


Uniwersytet w Michigan ogłosił, że do całej gamy szkód, jakie wyrządza biernie palenie, dochodzi jeszcze obniżenie poziomu IQ.

#9. Środki nasenne i antydepresanty


Amerykańskie Stowarzyszenie Emerytów ostrzega przed długotrwałym stosowaniem środków Ambien (lek nasenny) i Xanax (antydepresant). Leki te mogą wywołać utratę pamięci, ociężałość umysłową i myśli samobójcze. Przyjmowanie obu preparatów naraz ma spowalniać pracę centralnego układu nerwowego.

#10. Marihuana


Według Duke University, palenie trawy od lat młodzieńczych powoduje ogólne neuropsychiczne zaburzenia. Naukowcy ostrzegają, że nawet długotrwała przerwa w paleniu nie jest w stanie w pełni naprawić wyrządzonych organizmowi szkód.
13

Oglądany: 474624x | Komentarzy: 81 | Okejek: 1075 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.04

18.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało