Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 kolejnych teorii spiskowych

102 668  
784   95  
Przed Wami, drodzy Bojownicy, 10 kolejnych teorii spiskowych (pierwsze znajdziecie tutaj). Jedne są bardziej prawdopodobne, drugie mniej, jednakże wszystkie budziły i budzą nadal sporo kontrowersji...

#1. Wirus HIV

Kliknij i zobacz więcej!
Opierając się na teorii przedstawionej przez doktora Williama Campbella Douglasa, wiele osób wierzy, że HIV został genetycznie stworzony w 1974 roku przez Światową Organizację Zdrowia. Dr Douglas twierdzi, że była to, wykonana z zimną krwią, próba stworzenia wirusa-zabójcy, którego testy przeprowadzone w Afryce okazały się wielkim sukcesem.
Inne teorie głoszą, że wirus HIV został stworzony w laboratoriach CIA lub KGB, jako środek na zmniejszenie populacji na świecie.

#2. Globalne ocieplenie

Są tacy, którzy nie wierzą w zmianę klimatu, w globalne ocieplenie, spowodowane działalnością człowieka. Twierdzą, że jest to spisek, mający na celu zmuszenie społeczeństwa do płacenia wyższych podatków, kontroli ich stylu życia oraz do zwiększenia wpływu rządów na poczynania zwykłych ludzi.
Inne teorie dotyczą chemika, który wynalazł substytut freonu i za pomocą przekupionych naukowców reklamuje swój produkt, mydląc oczy społeczeństwu globalnym ociepleniem.

Kliknij i zobacz więcej!

#3 Plastikowe trumny i obozy koncentracyjne

Na obrzeżach Atlanty w stanie Georgia, tuż przy jednej z głównych dróg, znajduje się 500 tysięcy plastikowych kontenerów. Są one starannie ułożone i wystawione na widok przejeżdżających. "Trumny" te były rzekomo własnością Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego.
Zwolennicy teorii spiskowych twierdzą, że FAZK posiada także kilka obozów koncentracyjnych na terenie Stanów Zjednoczonych i przygotowuje się do unicestwienia milionów swoich obywateli. Kryzys finansowy, który od dwóch lat "panoszy" się w kraju, ma posłużyć im do wprowadzenia państwa policyjnego.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#4. Pearl Harbor

Legenda głosi, że ówczesny prezydent USA Franklin Delano Roosevelt sprowokował Japończyków do zaatakowania amerykańskiej bazy morskiej Pearl Harbor 7 grudnia 1941 roku. FDR chciał rzekomo zmusić Hitlera do oficjalnego wypowiedzenia wojny USA, ponieważ wówczas zarówno Kongres jak i zdecydowana większość społeczeństwa była przeciwna angażowaniu się w wojnę w Europie. Według spiskowców takie kraje jak Holandia, Australia, Peru, Korea i ZSRR informowały władze USA o planowanym ataku. Inni twierdzą, że nawet sami Amerykanie złamali japońskie  kody i odszyfrowali wiadomości dotyczące Pearl Harbor, ale potrzebowali pretekstu, by przyłączyć się do wojny, więc... zignorowali je.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Ceny ropy naftowej

Zwolennicy teorii spiskowych dochodzą zwykle do głosu, gdy radykalnie wzrastają ceny paliwa na rynku. Uważają oni, że wysokie ceny ropy naftowej nie wynikają wcale z kryzysu finansowego, problemów z wydobyciem, ani z sytuacji politycznej w krajach, które są głównym eksporterem tego surowca. Twierdzą też, że opinie o topniejących złożach można włożyć "między bajki".
Według nich wielkie koncerny naftowe mają pojęcie o niewyczerpanych zapasach ropy, ale stwarzają co jakiś czas iluzję braku tego surowca, by manipulować cenami na rynku.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#6. Zamachy w londyńskim metrze

Jedna ze spiskowych teorii dotyczących tego zamachu opiera się na poniższym zdjęciu, które przedstawia zamachowców na stacji w Luton, skąd udali się metrem do Londynu około 7:20, 7 lipca 2005 roku.
Sami terroryści twierdzą, że zdjęcie to jest fotomontażem, ponieważ mężczyzna na zdjęciu w białym kapeluszu (prawdopodobnie Mahhamed Sidique Khan) został tam "wklejony" już po zrobieniu tej fotografii. Ponadto istnieje wiele spekulacji dotyczących ilości zamachowców, ich celu i sposobu realizacji tego zamachu.

Kliknij i zobacz więcej!

#7. Iluminaci i Nowy Porządek Świata

Istnieje teoria, według której jedna, potężna i tajna grupa (Iluminaci, Grupa Bilderberg, etc.) knuje spisek, mający na celu zapanowanie nad ludzkością i powołanie jednego globalnego rządu. Wiele osób przypisuje niektóre wydarzenia z kart historii celowym działaniom, które w przyszłości mają doprowadzić do powstania Nowego Porządku Świata.
Grupy te mają  bogatych i wpływowych sponsorów, specjalistów od kontroli mas i propagandy, bazującej na wzbudzeniu strachu wśród obywateli. Znaków rozpoznawczych NPŚ podejrzliwi upatrują w niedokończonej piramidzie, widniejącej na Wielkiej Pieczęci USA, dziwnych malowidłach na Międzynarodowym Lotnisku w Denver oraz w pentagramach, widniejących na planach wielkich miast. 
Za organizacje tworzące podstawy NPŚ uznawane są Bank Światowy, Unia Europejska, czy  NATO.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#8. Roswell

Wydarzenia z Roswell zapoczątkowały trwające już ponad pół wieku dywagacje na temat UFO. Coś, co rzekomo rozbiło się w miejscowości Roswell w Nowym Meksyku (USA) 7 lipca 1947 roku, władze USA  w pierwszym oficjalnym komunikacie określiły jako latający spodek lub dysk. Wielu świadków potwierdziło istnienie metalowych części porozrzucanych na przestrzeni wielu mil. W 1989 roku oliwy do ognia dolał jeszcze były koroner stanu Nowy Meksyk, Glenn Dennis, który oświadczył, że w 1947 roku brał udział w autopsji przybyszów z innej planety.
Nadzieje na istnienie innej formy życia w kosmosie były podświadomie podsycane przez kolejne "oficjalne" oświadczenia przedstawicieli rządu USA, którzy ciągle zmieniali swoje stanowisko w sprawie incydentu w Roswell. Pierwsza "zmiana oficjalnej wersji" nastąpiła już w kilka godzin po tym odkryciu, kiedy to "latający spodek" czy też "latający dysk" zamieniono na "balon meteorologiczny". 

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Ataki terrorystyczne 9/11

Dzięki m.in. potędze internetu i telewizji, nadającej relacje "na żywo" z miejsca zdarzenia, powstało wiele teorii dotyczących tragicznych wydarzeń z dnia 11 września 2001 roku.
Pomimo wielokrotnych zapewnień padających z ust samych członków organizacji terrorystycznej Al-Kaida, że to właśnie oni zaplanowali, zorganizowali i przeprowadzili zamachy terrorystyczne w Nowym Jorku, liczba teorii dotyczących tego wydarzenia rośnie z roku na rok.
Jedne głoszą, że rząd USA wiedział dokładnie gdzie i kiedy uderzą terroryści, ale nie zrobił nic, by temu zapobiec. Przyczyną takiej decyzji i poświęcenia życia kilku tysięcy Amerykanów, miał być otrzymany pretekst do inwazji na kraje Środkowego Wschodu i zagarnięcie ich złóż ropy naftowej.
Kolejna teoria głosi, że to wcale nie samoloty spowodowały eksplozję w World Trade Center, a ładunki wybuchowe, umieszczone przez terrorystów wewnątrz budynku.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#10. Zamordowanie JFK

35. prezydent Stanów Zjednoczonych, John Fitzgerald Kennedy, został zamordowany 22 listopada 1963 roku o godzinie 12:30 w Dallas. Został on śmiertelnie postrzelony podczas przejazdu przez miasto.
10-miesięczne śledztwa Komisji Warrena w latach 1963-64, oraz wielu innych komisji powoływanych w latach późniejszych zawsze kończyły się takim samym wynikiem, w którym winą obarczano Lee Harveya Oswalda, który z kolei został zastrzelony przez  Jacka Ruby'ego, gdy ten (Oswald) przebywał w areszcie. Jack Ruby był właścicielem domu publicznego w Dallas, a policjanci wpuścili go do komendy, bo często dawał im zniżki gdy odwiedzali jego przybytek.

Teorie, które powstały na przestrzeni prawie połowy wieku, opierają się m.in. na zeznaniach świadków, którzy twierdzą, ze feralnego dnia padły cztery strzały, a nie trzy, jak twierdzą oficjele z Białego Domu. Ponadto poddaje się w wątpliwość fakt, iż zamachowiec działał sam, gdyż istnieją opinie, że strzały padały z dwóch różnych miejsc. Kolejna teoria dotyczy udział samej CIA w zamachu na Kennedy'ego, który rzekomo miał ograniczać kompetencje organizacji.
 
Kliknij i zobacz więcej!

 

Oglądany: 102668x | Komentarzy: 95 | Okejek: 784 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.01

27.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało