Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 absurdalnych teorii spiskowych

241 167  
1524   79  
Czy Amerykanie byli na pewno pierwsi na księżycu? Czy zwykły kod kreskowy może być dziełem Szatana? Ludzie uwielbiają szukać spisków dookoła. Oto lista dziesięciu takich, którym do granicy absurdu jest najbliżej.

#1. Jedzenie z KFC powoduje impotencję u czarnoskórych mężczyzn

Z pewnością jedną z dziwniejszych teorii spiskowych jest ta dotycząca KFC. Chodziły pogłoski, że Pułkownik Sanders, założyciel tej wielkiej sieci fast-foodów, zapisał 10% swoich dochodów stowarzyszeniu Ku Klux Klan. Mówiono, że w „sekretnej recepturze mieszanki ziół i przypraw” ukryty jest składnik, powodujący impotencję u czarnoskórych mężczyzn.
Ta teoria nabrała później ironicznego obrotu, kiedy właścicielem KFC został Afroamerykanin.

#2. Księżycowa baza nazistów


Wiele mitów i teorii spiskowych odnosi się do Hitlera i jego Trzeciej Rzeszy. Najbardziej niewiarygodną jest chyba ta, że w 1942 roku naziści podbili kosmos i założyli bazę na księżycu. Jakby tego było mało, nawiązali tam kontakt z obcą cywilizacją. Zwolenników tej teorii nie przekonuje widocznie fakt, że gdyby to była prawda, Hitler nieco lepiej poradziłby sobie z aliantami podczas wojny.

#3. Paul McCartney nie żyje


Niektórzy wierzą, że legendarny muzyk, członek The Beatles, zginął w wypadku samochodowym z 1966 roku i został zastąpiony sobowtórem.
Teorię tę zdają się potwierdzać różne wskazówki, które zostały znalezione w najróżniejszych miejscach, po rzekomej śmierci Paula. Za przykład posłużyć mogą puszczane od tyłu fragmenty piosenek, zawierające ukryty przekaz.
Fanatycy doszukali się też symboli na okładce albumu Abbey Road, gdzie John Lennon ma symbolizować przedstawiciela kościoła, Ringo Star ubrany jest na czarno, Paul idzie bez butów i innym krokiem niż pozostali, a George Harrisom nawiązuje swoim strojem do grabarza.
Tak naprawdę na potwierdzenie tej teorii nie ma żadnych dowodów, a wszelakie wskazówki mogły być zamierzonym żartem ze strony samych muzyków, co zdaje się być całkiem prawdopodobne.

#4. Ludzie Jaszczury


Granie w piłkę dla Coventry City nie wydaje się być najlogiczniejszym pierwszym krokiem ku temu, aby ogłosić się synem Boga i zbawcą ludzkości. Spróbujcie to zatem powiedzieć Davidowi Icke. Były bramkarz zdaje się być przekonany, że jego boskim obowiązkiem jest ostrzec ludzi przed nadchodzącą zagładą ze strony dwumetrowych, pijących krew Jaszczuroludzi. Według niego ostatni prezydenci USA, najważniejsi dyplomaci, a nawet Brytyjska Rodzina Królewska, to członkowie dowództwa obcych, którzy prowokują wojny i wykorzystują negatywne emocje do ich podtrzymywania.
Zdaje się jednak, że dopóki ktoś nie nagra transformacji Królowej w jaszczurkę, Icke, z całą swoją teorią i zwolennikami skazani są na porażkę.

#5. Elvis żyje


Król umarł, niech żyją teorie spiskowe. Wielu fanów Elvisa Presleya nadal odrzuca od siebie myśl, że ich idola nie ma już wśród nas. Świat obiegają informacje, że widziany był w różnych zakątkach globu, od Michigan po Manchester, gdzie próbuje zaznać odrobiny ciszy i spokoju. Sama idea, że najsłynniejszy, najbardziej rozpoznawalny muzyk, który kiedykolwiek żył, może jeździć sobie po świecie niezauważony, w erze telefonów komórkowych z kamerami i wszędobylskich paparazzi, jest co najmniej zwariowana. Mimo wszystko dla niektórych fanów, fakt, że zmarł uzależniony od leków i w ostatnich latach swojego życia był cieniem samego siebie, jest zbyt trudny do przełknięcia na jeden raz.

#6. Kody kreskowe


System kodów kreskowych nie jest zwykłym sposobem na zapisanie informacji o produktach w sklepach dookoła świata. Kody kreskowe to tak naprawdę narzędzie szatana. Liczbę Bestii – 666 – ukryto sprytnie w każdym kodzie, aby infiltrować umysły niczego nie podejrzewającej gawiedzi. Kogoś to przekonuje? Mnie też nie.

#7. Księżna Diana


Jedna z najbardziej naciąganych teorii spiskowych. Od czasu śmierci Diany minęło już ponad 10 lat, ale wielu jeszcze rozpamiętuje najbardziej niestworzone hipotezy.
To było CIA, bo widziała za dużo. To była Rodzina Królewska, bo Diana wprawiała ją w zażenowanie. To byli Jaszczuroludzie, bo… itd. itp. Jakby tego było mało, długie dochodzenie w tej sprawie pochłonęło 10 mln funtów, a i tak nie zmieniło to podejścia do całej sprawy Mohammeda Al Fayeda (ojca jej ostatniego kochanka).
Diana zginęła w samochodzie, jadącym ze zbyt dużą prędkością, kierowanym przez pijanego kierowcę i czas się z tym pogodzić.

#8. Marilyn Monroe została zamordowana


W jaki sposób “najseksowniejsza kobieta w historii” odeszła w zaświaty? Większość trzeźwo myślących ludzi dojdzie do wniosku, że to było albo samobójstwo, albo przedawkowanie leków. Niektórzy twierdzą jednak, że stała się ofiarą dziwnego splotu morderstw, w które zamieszana mogła być mafia, lub jej kochanek, prezydent John F Kennedy. Są zdania, że JFK wysłał swojego brata, aby poinformował ją o końcu ich związku i że on jest winny jej śmierci. Miało to być zabezpieczenie przed ujawnieniem przez Monroe tajnych informacji, do których mogła mieć dostęp.
Dla dobra pamięci obydwóch zastrzelonych braci Kennedy, tę teorię lepiej przemilczeć.

#9. Czcionki Wingdings zawierają ukryty przekaz


Tak wielka i prężna korporacja jak Microsoft, zawsze była atrakcyjna dla społeczności wykrywaczy spisków. Kiedy jednak teoria o domniemanej kontroli nad światem przez Microsoft się rozeszła, nawet najbardziej zatwardziali teoretycy mieli uśmiech na twarzy.
W 1992 roku kilku znudzonych studentów zaczęło bawić się czcionkami Wingdings, które zawierają różne popularne symbole.
Nauki satanistyczne, tajne plany dominacji nad światem, a nawet przyszłe plany terrorystyczne zostały bez pardonu ukryte w niepozornej czcionce. Przykładowo, dla Nowego Jorku, wpisane litery (NYC) układają się w czaszkę ze skrzyżowanymi gnatami poniżej, gwiazdę Dawida i kciuk wskazujący w górę. Ma to być sygnał, w którym Microsoft zachęca do ataków na żydowskie cele w tym mieście.
Firma oświadczyła, że znaki zostały dopasowane całkowicie losowo. Nie mają się chyba jednak czym przejmować. Ta teoria to coś jedynie dla prawdziwych zapaleńców.

#10. Michael i LaToya Jackson to ta sama osoba


Wspomnienie o tym może być zbyt uprzejme dla tych, którzy w to wierzą. A są tacy. Ta teoria podchodzi bardziej pod urojenia, albo dziwną obsesję na punkcie rodziny Jacksonów. Obydwoje nie stronili od operacji plastycznych i wyglądali zadziwiająco podobnie (czyżby fakt, że to rodzeństwo, miał z tym coś wspólnego?).
Niektórzy teoretycy być może zadali sobie pytanie, czy widziano ich kiedyś w tym samym pomieszczeniu. Cóż, łatwo to sprawdzić, ale nie każdy ma zapewne Internet.

Oglądany: 241167x | Komentarzy: 79 | Okejek: 1524 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało