Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najbardziej Jadowity Wąż Świata

45 735  
6   5  
NAZWA WŁAŚCIWA: "Expecteria Trouserius" (Wąż Spodniowy)

WYSTĘPOWANIE: Cały Świat

OPIS: Występuje w kolorach od różowego do czarnego. Brak jadowitych kłów zastąpiony bardzo jadowitym splunięciem. Powikłania po ataku jego splunięciem mogą trwać nawet 9 miesięcy. Wielkość dorosłego osobnika zmienna - od 3 do 12 cali, zależnie od jego nastroju i podgatunku.

SYMPTOMY: Ten wąż atakuje głównie kobiety w partie ciała poniżej brzucha, uderza wiele razy zaatakowane miejsce by następnie załatwić swoją ofiarę jadowitym splunięciem. Po ataku zazwyczaj występuje długa i uciążliwa opuchlizna po czym, po ok. 9 miesiącach przeistacza się w nieznośny ból. W przypadku mężczyzny celem ataku są partie ciała poniżej pleców. Jednak symptomy u mężczyzny są zupełnie odmienne i prowadzą najczęściej do nieuleczalnej choroby i w wyniku jej konsekwencji - śmierci.

ŚRODOWISKO: Zwykle spotykany w sypialniach, ale czasami może pojawić się w najmniej spodziewanych i najbardziej niezwykłych miejscach.

ANTIDOTUM: Są dostępne różne typy szczepionek dla kobiet, głównie dla tych, które potrafią przewidzieć atak węża. Jednak jeżeli jad już zostanie wstrzyknięty do ciała kobiety, która nie była przewidująca, to jedynym ratunkiem pozostaje tylko drastyczny zabieg chirurgiczny. Sposobem na uniknięcie powikłań jest też zakładanie wężowi przed atakiem ubranka ochronnego, ale to jest możliwe tylko w przypadku zupełnie oswojonych osobników. Niestety, żadna z powyższych metod nie daje 100% pewności wyeliminowania powikłań. Dla mężczyzn, w zasadzie poza ubrankiem ochronnym, nie wynaleziono antidotum.

CO WIĘC ROBIĆ PO ATAKU WĘŻA?
OPASKA UCISKOWA:
Opaska uciskowa nie ma zastosowania w tym przypadku ponieważ jad jest zbyt głęboko by udało się w ten sposób zapobiec powikłaniom.

ROZCINANIE ZAATAKOWANEGO MIEJSCA: Ten sposób jest zupełnie niepotrzebny i nieefektywny. Początkowo wystąpi krwawienie, które i tak nie pomoże, a po kilku tygodniach zatrzyma się całkowicie.

SSANIE ZAATAKOWANEGO MIEJSCA: Ta metoda jest najbardziej popularna wśród ofiar, ale jak dotąd nie odnotowano przypadku pomyślnego wyleczenia. Pomimo tego, wiele kobiet z chęcią decyduje się na takie próby...

Najlepszym znanym sposobem by zapobiec atakowi węża (głównie na kobietę) jest jak dotąd:
DOJENIE WĘŻA:

1. Umieść cztery palce prawej ręki dookoła szyi gada, z kciukiem w przedzie.
2. Chwyć mocno i prowadź rękę w górę i na dół rytmicznymi ruchami.
3. To spowoduje u węża wysoce agresywne zachowanie, i rozpoczęcie plucia.
4. Czas potrzebny na proces dojenia zależy całkowicie od jadowitości i czasu jaki upłynął od ostatniego ataku lub dojenia węża.
5. Dobrze wydojony wąż powinien być zupełnie nieszkodliwy przez ok. 15 - 20 minut.

WNIOSKI: Ten wąż, chociaż jest bardzo agresywny i aktywny, nie musi być traktowany jako szkodnik czy drapieżnik. Jeżeli jest dobrze traktowany i umiejętnie oswojony może spełniać rolę ukochanego, milusińskiego zwierzątka domowego. ;)))
Hmmmm... Chciałoby się zaśpiewać...
Do serca przytul psa...
Weź do ręki węża... ;)))


Oglądany: 45735x | Komentarzy: 5 | Okejek: 6 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.09

27.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało