Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Ludzie dzielą się najbardziej niepokojącymi faktami, o jakich słyszeli

42 714  
345   125  
Poniżej poznasz między innymi kolejny powód do opuszczania deski na sedesie. I jest to bardzo dobry powód.

#1.

Starzy ludzie poruszają się tak wolno, bo wszystko, co robią, sprawia im ból. Starzeję się i zaczyna to do mnie docierać.

#2.

Wiele osób, które trafiły do domu opieki społecznej, umrze niebawem po rozłące z rodziną. Tę bolesną prawdę przekazał mi właściciel firmy pogrzebowej.

#3.

Najczęstszą przyczyną zgonów kobiet w ciąży jest przemoc domowa.

#4.

Mumie w starożytnym Egipcie wcale nie były rzadkością. Dziś jest ich tak niewiele, bo większość zniszczyli angielscy archeolodzy z epoki wiktoriańskiej.

Sprostowanie w komentarzu umieścił bojownik Lucivar. Za sprostowanie dziękujemy.
Na pierwsze wzmianki o handlu mummija natykamy się już w XII wieku. To nie brytyjscy archeolodzy niszczyli mumie, tylko sami Egipcjanie. Czemu? Bo był na nie popyt. Wierzono wówczas, że mummija to lek na wszystko. Żeby nikogo nie zmyliła nazwa - mummija to wcale nie mumia czy składnik mumii, a arabska nazwa bituminu, w tym konkretnym przypadku chodziło o ropopochodną ciecz. W każdym razie wierzono, że Egipcjanie nasączali ropą bandaże, stąd ciemny, niekiedy nawet czarny kolor zwłok. Zresztą od tego słowa pochodzi nazwa mumia. Kontynuując wątek. Kiedy ludzie dostali jobla na punkcie "leku na wszystko", Egipcjanie zaczęli handlować mumiami na potęgę. Popyt był tak gigantyczny, że wręcz podrabiano mumie. Mimo że w Egipcie były ich dziesiątki, a może i setki tysięcy (do Europy trafiały statkami jako ładunek liczony w tonach), do dzisiaj przetrwało ich bardzo niewiele. Dodawano sproszkowane mumie właściwie do wszystkiego. Od leków przez maści po herbatę. Kiedy na tronie zasiadła królowa Wiktoria, to Egipt był już ogołocony z mumii, a znalezienie nieotwartego wcześniej grobowca graniczyło z cudem. Grobowce bogatych Egipcjan były plądrowane dla złota i kosztowności, a biedniejszych - dla samych mumii, na których również można było nieźle zarobić. Brytyjczyków można o wiele rzeczy obwiniać, ale w tym wypadku głównymi winowajcami są sami Egipcjanie, którzy ze swojego dziedzictwa uczynili źródło dochodu.

#5.

Największym wrogiem Australijczyków nie są pająki, owady czy węże, ale słońce.

Australia ma najwyższy na świecie wskaźnik zachorowań na raka skóry, a ryzyko zachorowania na raka skóry u Australijczyka jest cztery razy większe niż na jakikolwiek inny rodzaj nowotworu. U dwóch trzecich Australijczyków zostaje on zdiagnozowany przed ukończeniem 70. roku życia.

#6.

Kiedy wieloryby i delfiny są już za stare, nie mają siły się wynurzyć, by zaczerpnąć oddechu i toną.

#7.

Bardziej prawdopodobne jest, że zostaniesz ugryziony przez nowojorczyka niż przez rekina.

#8.

Szczury mogą przedostać się rurami kanalizacyjnymi do łazienki. Jest w nich wystarczająco dużo kieszeni powietrznych, aby im się to udało. Mógłbym przeżyć całe życie, nie wiedząc o tym, ale już wiem. I mam powód, by zamykać deskę na sedesie.

#9.

Fotele w autobusie są zaprojektowane w taki sposób, że nie widać, jak bardzo są brudne.

#10.

Jeśli umrzesz na Mount Everest, zniesienie Twego ciała będzie zbyt kosztowne i pozostaniesz tam na zawsze. Po prostu staniesz się drogowskazem wykorzystywanym przez innych wspinaczy.

#11.

Konie nie potrafią wymiotować. Jeśli muszą zwymiotować, umrą.

#12.

Ponad połowa populacji USA czyta na poziomie czwartej klasy podstawowej.

#13.

Istnieją niezbite dowody na to, że astronauci Challengera nie zginęli, gdy pojazd się rozpadł. Być może nawet w kabinie załogi byli przytomni i świadomi aż do uderzenia w powierzchnię oceanu, co trwało mniej więcej dwie i pół minuty.

#14.

Gdyby nie wyściółka żołądka, żołądek strawiłby cię od środka.

#15.

Liczba istnień ludzkich ocalonych dzięki wynalazkom dokonanym na potrzeby wojenne i podczas wojen jest większa niż liczba istnień ludzkich straconych podczas wojen. To brutalna prawda, ale jednak fakt. Niemniej wojny to zło. I nie powinno być ich wcale.
5

Oglądany: 42714x | Komentarzy: 125 | Okejek: 345 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało