Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze – intrygująca metoda leczenia padaczki prosto z Norwegii

38 175  
314   67  
W dzisiejszym odcinku "Zatrzymanych w kadrze" znalazły się, między innymi, bliskie spotkanie z tygrysem, namiętny pocałunek bandytów oraz nietypowa metoda leczenia padaczki.

#1. SS-mani biorący udział w ekshumacji masowych grobów swoich ofiar, odpoczywają głową zwróconą w stronę ziemi, pod brytyjską strażą. Niemcy, Bergen-Belsen, 1945 r.


#2. Przyjęcie u rusznikarza Melvina Johnsona, 1947 rok.


W 1947 roku amerykański rusznikarz Melvin Johnson wydał kolację, podczas której goście, głównie starsi panowie, zostali zaproszeni do strzelania z pistoletu na kulki do balonów przyczepionych do dziewczyny. Ku wielkiej frustracji gości balony nie pękły.

#3. Nicole Kidman w sesji zdjęciowej dla Vogue, 1994 r.


#4. Uczniowie ćwiczą reakcję na komendę „padnij!” na tle prawdziwego wybuchu bomby atomowej. Zdjęcie zostało zrobione w Indian Springs w stanie Nevada, 40 kilometrów od epicentrum wybuchu bomby atomowej, 22 kwietnia 1952 roku, godzina 09:30.


#5. Ostatnie chwile człowieka, który wskoczył do wybiegu tygrysa, 2014 r.

Kliknij i zobacz więcej!

We wrześniu 2014 roku goście Narodowego Zoo w Delhi w Indiach z przerażeniem obserwowali, jak tygrys zabija 20-letniego Maqsooda Kahna. Młody mężczyzna, który według doniesień cierpiał na chorobę psychiczną, przeskoczył płot otaczający wybieg i spadł z wysokości 5,5 metra wprost pod nogi głodnego zwierzęcia. Przez kolejne 15 minut zwierzę brutalnie torturowało mężczyznę, podczas gdy stłoczeni wokół widzowie próbowali odpędzić tygrysa kamieniami. Na próżno...

#6. Paul Anderson podnosi ze stojaków 2840 kilogramów - największy ciężar, jaki kiedykolwiek podniósł człowiek. Tocoa, USA, 1957 r.


Księga Rekordów Guinnessa (wydanie z 1985 roku) wymienia ten wyczyn - uniesienie 6270 funtów (2840 kg) jako „największy ciężar, jaki kiedykolwiek podniósł człowiek”.
Anderson przeszedł na zawodowstwo dopiero po Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1956 roku i dlatego wiele jego wyczynów siłowych, choć ogólnie wiarygodnych, nie dokonano w wystarczająco rygorystycznych warunkach, aby można je było uznać za oficjalne.
W rzeczywistości kontrowersje wokół wpisu zawartego w Księdze Guinnessa z 1985 roku doprowadziły do jego wycofania w kolejnych wydaniach. Obecny rekord, który widnieje w księdze wynosi 5340 funtów (2422 kg) i ustanowiony został przez Gregga Ernsta w 1993 roku.

#7. Pierwsi żołnierze słynnej Armii Terakotowej odnalezieni przez archeologów. Chiny, 1974 r.


#8. Józef Stalin i japoński minister spraw zagranicznych Yosuke Matsuoka pozują do zdjęcia po podpisaniu paktu o neutralności między ZSRR a Japonią. Moskwa, 13 kwietnia 1941 r.


Pakt o neutralności radziecko-japońskiej został podpisany 13 kwietnia 1941 r.
Traktat miał obowiązywać przez pięć lat od daty podpisania i jeśli nie został anulowany co najmniej na rok przed wygaśnięciem, miał zostać automatycznie przedłużony na kolejne pięć lat.
Po ataku Niemiec na ZSRR 22 czerwca 1941 roku, Japonia zachowała neutralność decydując się na rozpoczęcie wojny z USA, co uchroniło Związek Radziecki przed koniecznością prowadzenia działań wojennych na dwa fronty.
W odpowiedzi na to 8 sierpnia 1945 roku Stalin wypowiedział wojnę Japonii od dnia 9 sierpnia, czyli dokładnie trzy miesiące po kapitulacji Niemiec (9 maja o 9:34 czasu moskiewskiego) oraz trzy dni po zrzuceniu przez Amerykanów bomby na Hiroszimę (6 sierpnia 1945 roku).

#9. Jedna z ofiar „masakry w McDonaldzie”, która miała miejsce 18 lipca 1984 roku w San Ysidro. Zginęło 21 osób, a 19 zostało rannych.


#10. 24 stycznia 1965 roku w Londynie zmarł Winston Churchill, jeden z najwybitniejszych polityków XX wieku.


#11. Ostatni pocałunek Bonnie i Clyde'a na kilka godzin przed śmiercią, 23 maja 1934 roku.


#12. Japońskie dzieci ubrane w słomiane peleryny mino, Niigata, zima 1956 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Próba uzdrowienia dziecka cierpiącego na padaczkę poprzez przeciągnięcie go przez zagłębienie w drzewie, Szwecja, 1918 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

W Norwegii i Szwecji padaczka przez wiele stuleci była uważana za dziwną i tajemniczą chorobę. Wyjaśnień jej przyczyn było wiele i były one nader pomysłowe. Jedna z teorii spiskowych zakładała, że epilepsję wywoływali ludzie kryjący się w lasach i górach. Powszechnie stosowaną metodą leczniczą było przeciągnięcie chorego przez dziurę lub naturalny otwór w drzewie. Uważano również, że świeża krew przestępców ma silne właściwości przeciwpadaczkowe. W krajach skandynawskich niektóre z tych wierzeń ludowych były bardzo trwale zakorzenione w społeczeństwie.

#14. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, mecz Argentyna – Jugosławia, 1990 r.

Fot. Mark Leech

30 czerwca 1990 w trakcie meczu Argentyny przeciwko Jugosławii, policyjny treser psów uśmiecha się szeroko, gdy jego rottweilerowi udaje się rozgryźć piłkę meczową.

#15. Występ Zuzanny Leśniak, podczas jubileuszu Andrzeja Zauchy, który świętował 20-lecie kariery artystycznej, czerwiec 1989 r.


24-letnia aktorka, Zuzanna Leśniak, zaśpiewała wtedy dla Zauchy piosenkę „La vien en rose”, po czym zarzuciła mu rękę na szyję i usiadła mu na kolanach, co wywołało oburzenie żony piosenkarza. Ten jednak traktował wówczas Zuzannę jak koleżankę.
Po nagłej śmierci żony Zaucha nawiązał romans z Leśniak. Problem w tym, że kobieta miała męża.
Zuzanna Leśniak miała czuć się samotna, zaniedbana oraz nieszczęśliwa w małżeństwie z reżyserem Yves’em Goulaisem. Jednak działała na dwa fronty, deklarując swe uczucia obu mężczyznom.
Po tym, jak reżyser w końcu przyłapał żonę z Zauchą w niedwuznacznej sytuacji, zagroził piosenkarzowi, że go zabije.
10 października 1991 roku w godzinach wieczornych Zaucha i Leśniak wystąpili w spektaklu "Pan Twardowski" w Teatrze STU w Krakowie. Po sztuce udali się na parking do samochodu. Tu na ich drodze stanął zazdrosny mąż Leśniak, który oddał w kierunku Andrzeja Zauchy 9 strzałów. Zaucha zginął na miejscu, a jeden z pocisków trafił z rykoszetu w Leśniak, śmiertelnie ją raniąc. Kobieta zmarła w szpitalu.
Sąd wymierzył reżyserowi karę 15 lat więzienia. Wyszedł na wolność 1 grudnia 2005 roku.

2

Oglądany: 38175x | Komentarzy: 67 | Okejek: 314 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.07

17.07

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało